„Olympiakos“ sutriuškino Maskvos CSKA ekipą ir žengė į Eurolygos finalą (video)

Krūvos Rusijos pinigų, leidžiančių CSKA komandai vadintis turtingiausiu Senojo žemyno klubu, nepadėjo Maskvos ekipai sublizgėti. Eurolygos „Final Four“ etape CSKA komandai nepavyko atkeršyti Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkams už pralaimėjimą praėjusio sezono finale, o treneriui Ettore Messinai prilygti Jonui Kazlauskui. Martyno Gecevičiaus atstovaujama „Olympiakos“ 69:52 (24:17, 16:11, 13:8, 16:16) nugalėjo CSKA krepšininkus ir žengė į finalą, kur gins nugalėtojų titulą.

Rungtynių akimirkos.<br>„Reuters“

May 11, 2013, 11:23 AM, atnaujinta Mar 6, 2018, 10:20 PM

M. Gecevičiaus komentaras.

Statistika.

CSKA: S. Weemsas – 13, V. Chriapa – 11, A. Jacksonas ir S. Kaunas (7 atk. kam.) - po 7, M. Teodosičius – 5, V. Micovas – 3, N. Krstičius, Z. Ercegas ir A. Voroncevičius – po 2.

„Olympiakos“: K. Hinesas (10 atk. kam.) ir P. Antičius – po 13, V. Spanoulis ir S. Perperoglou – 8, A. Law ir G. Printezis – po 6, G. Šermadinis, K. Sloukas ir K. Papanikolaou – po 5.

CSKA - „Olympiakos“

Dvitaškiai: 7/21 (33 proc.) - 20/41 (48 proc.)

Tritaškiai: 7/24 (29 proc.) - 5/18 (27 proc.)

Baudų metimai: 17/30 (56 proc.) - 14/17 (82 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29 – 41

Perimti kamuoliai: 3 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 8 – 10

Klaidos: 13 - 12

Lietuvis. M. Gecevičius mačą stebėjo nuo atsarginių suolo.

Antirekordas. E. Messinos auklėtiniai šiame mače pelnė mažiausiai taškų savo Eurolygos sezone. Iki to laiko CSKA buvo mažiausiai pelniusi 60 taškų.

Nutrūko. E. Messina iki šiol buvo laimėjęs šešis pusfinalius iš šešių, tačiau bejėgiškas žaidimas prieš „Olympiakos“ seriją nutraukė.

Įvertinimas. Lažybų vertintojai prieš „Final Four“ etapą „Olympiakos“ komandą laikė silpniausia dalyve, tačiau Eurolygos čempionai pademonstravo, kad į Londoną atvyko tik ginti titulo.

Pinigai. CSKA komanda – turtingiausia Europos ekipa, kurios biudžetas siekia 45 milijonus eurų. Pirėjo klubas sąraše užima aštuntąją vietą.

Rungtynės. Jau nuo pirmojo kėlinio užvirė nuožmus mūšis – pirmieji pranašumą turėjo CSKA krepšininkai, išsiveržę 8:10, tačiau „Olympiakos“ komanda neleido Maskvos klubui nutolti. Netrukus E. Messinos auklėtiniai pasimetė ir kėlinį „Olympiakos“ laimėjo 24:17.

Antrajame ketvirtyje CSKA komandai situacijos pataisyti nepavyko. Pirėjo komanda įgijo persvarą 33:23. Maskvos klubo krepšininkai ir toliau atakavo nesėkmingai ir leido varžovams išeiti į didžiąją pertrauką pirmaujant 40:28.

Trečiąjį kėlinį Pirėjo ekipa pradėjo spurtu 5:0 ir išsiveržė 45:28. CSKA komandai ir toliau nesisekė ieškoti savojo žaidimo ir „Olympiakos“ lemiamą kėlinį pradėjo pirmaudama 53:36.

Ketvirtajame kėlinyje E. Messina ir toliau stovėjo susiėmęs už galvos - „Olympiakos“ gynybos įtvirtinimai veikė tiksliai, puolimas labai nestrigo.

Starto penketai

CSKA: M. Teodosičius, A. Jacksonas, S. Weemsas, S. Kaunas, V. Chriapa.

„Olympiakos“: A. Law, V. Spanoulis, J. Powellas, G. Printezis, K. Papanikolau.

Pirmasis kėlinys

Eurolygos finalo ketverte pirmuosius taškus pelnė S. Weemsas. Rungtynių pradžią 8:4 laimėjo CSKA. G. Printezio dvitaškis išvedė "Olympiakos" į priekį (10:8), tačiau netrukus V. Chriapa rezultatą išygino. Įtampa tvyrojo nuo pat rungtynių pradžios. Kovojant dėl kamuolio tarp žaidėjų kilo konfliktas, tačiau arbitrai jam įsiliepsnoti neleido.

Antrąjį tolimą metimą pataikęs S. Weemsas persvėrė rezultatą CKSA naudai (13:12). Pelnęs dvitaškį ir realizavęs baudos metimą K. Hinesas padidino "Olympiakos" persvarą iki 4 taškų (21:17).

CSKA krepšininkai pirmajame kėlinyje atrodė sutrikę, jų žaidimą lydėjo klaidos. Tuo tarpo K. Slouko tritaškis kėlinio pabaigoje padidino "Olympiakos" persvarą iki 7 taškų (24:17).

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje tritaškį smeigęs V. Chriapa nubraukė "Olympiakos" persvarą perpus (20:24). Tačiau netrukus dvitaškiu atsakė K. Hinesas ir grąžino "Olympiakos" 6 taškų pranašumą. P. Antičiaus tritaškis pirmą kartą graikus išvedė į priekį 9 taškais (29:20).

P. Antičiaus dvitaškis pirmą kartą padidino "Olympiakos" persvarą iki dviženklės (33:23). Netrukus - dar viena puiki graikų ataka: V. Spanoulis, perėmęs kamuolį, nuskubėjo į greitą puolimą, įmetė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam A. Law, o šiam beliko dvitaškiu užbaigti ataką (35:23).

"Olympiakos" persvarą dar labiau galėjęs padidinti V. Spanoulio tritaškis buvo netaiklus. Vis dėlto, įpusėjus rungtynėms graikai turėjo 12 taškų pranašumą (40:28), o CSKA, per du kėlinius nesugebėjo rasti savo žaidimo.

Trečiasis kėlinys

5 taškus be atsako pelnę "Olympiakos" krepšininkai buvo priekyje jau 17 taškų (45:28). S. Weemso baudos metimai sumažino šį skirtumą iki 15 taškų.

CSKA gavo proga sumažinti skirtumą. G. Shermadini nubaustas nesportine pražanga prieš S. Kauną. Šis realizavo abu baudos metimus, tačiau daugiau iš šios situacijos rusams daugiau išpešti nepavyko. "Olympiakos" perėmė kamuolį, o dvitaškį smeigė K. Hinesas (47:34).

P. Antičiaus tritaškis grąžino graikams užtikrintą 16 taškų persvarą (52:36). Iki kėlinio pabaigos likus 0,2 sekundės prasižengė Th. Papaloukas, P. Antičius realizavo vieną baudos metimą iš dviejų (53:36).

Ketvirtasis kėlinys

Pirmieji komandų metimai skriejo pro šalį. CSKA komandos sirgalių nepradžiugino tai, kad taškus pirmieji pelnė „Olympiakos“ krepšininkai 55:36.

„Olympiakos“ krepšininkai sustoti neketino – geriausiai jų ambicijas apibūdino S. Perperoglou užtikrintas tritaškis – 60:40.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei keturias minutes M. Teodosičius tritaškiu skirtumą sumažino iki 47:62. Netrukus Maskvos komanda turėjo progą dar labiau aptirpdyti skirtumą, tačiau padarė klaidą.

Likus žaisti tris minutes „Olympiakos“ komanda pirmavo 64:47.

Paskutinėmis minutėmis arena aidėjo nuo „Olympiakos“ gerbėjų pergalių dainų. Pirėjo komanda laimėjo 69:52.

***

Žiūrovai. Pirmasis Eurolygos pusfinalis - pustuštėje O2 arenoje. Pranešama, kad tik 20 proc. arenos yra užpildyta.

Lietuvis. M. Gecevičius yra vienas iš dešimties krepšininkų, kurie yra laimėję ir Eurolygos ir Europos taurės trofėjų. M. Gecevičius Europos taurėje triumfavo kartu su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda 2009-aisiais, o Eurolygoje triumfavo pernai.

Žaidėjai. Pirėjo „Olympiakos“ komandoje žaidžia dešimt krepšininkų, kurie praėjusiame sezone džiaugėsi pergale prieš Maskvos komandą.

Išvyko. Praėjusiame sezone CSKA komandai vadovavo dabartinis Lietuvos rinktinės strategas Jonas Kazlauskas, o ekipos marškinėlius vilkėjo Ramūnas Šiškauskas ir Darjušas Lavrinovičius. R. Šiškauskas po sezono baigė karjerą, D. Lavrinovičius patraukė į „Žalgirį“.

Treneris. J. Kazlauską trenerio poste pakeitė Ettore Messina – strategas, kuris dukart su CSKA ekipa dukart laimėjo Eurolygą.

Titulai. CSKA komanda turi galimybę laimėti septintąjį titulą. „Olympiakos“ krepšininkams tai būtų trečiasis trofėjus.