Š. Jasikevičiui į Eurolygos finalą patekti nepavyko - „Barcelona“ pralaimėjo „El Clasico“ mūšį

Varžovus paskutiniame kėlinyje iš vėžių išmušę ir neapgalvotai žaisti privertę Madrido „Real“ krepšininkai plojo Londono „O2” arenoje susirinkusiems gerbėjams. „Real“ Eurolygos „Final Four“ etape iškovojo pergalę „El Clasico“ mače – 74:67 (11:18, 28:15, 9:18, 26:16) palaužė „Barcelona“ komandą, kurioje keletą kartų blykstelėjo Šarūnas Jasikevičius. Aidint sirgalių dainoms „Real“ ekipa aikštę paliko su šypesnomis ir galvodama apie finalą, kur susitiks su praėjusių metų nugalėtojais Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkais.

Rungtynių akimirkos.<br>„Reuters“

2013-05-11 13:35, atnaujinta 2018-03-06 22:15

„Real“ ekipai priklausantis Martynas Pocius nežaidė dėl traumos, o Š. Jasikevičius per 11 min. 36 sek. pelnė 6 taškus (dvitaškiai: 3/4, tritaškiai: 0/1), dukart suklydo.

Statistika.

„Barcelona”: M. Huertas – 19, A. Tomičius (12 atk. kam.) - 18, J. C. Navarro – 9, E. Lorbekas ir Š. Jasikevičius – po 6, J. Inglesas – 5, M. Todorovičius ir C. J. Wallace'as – po 2.

„Real”: F. Reyesas – 17, S. Llullas – 13, S. Rodriguezas – 12, R. Fernandezas – 8, C. Suarezas ir M. Slaughteris bei N. Mirotičius (9 rez. perd.) - po 6, M. Begičius – 4, J. Carrollas – 2.

„Barcelona“ - „Real“ Dvitaškiai: 18/34 (52 proc.) - 20/50 (40 proc.) Tritaškiai: 6/22 (27 proc.) - 7/18 (38 proc.) Baudų metimai: 13/14 (92 proc.) - 13/17 (76 proc.) Atkovoti kamuoliai: 36 – 40 Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 16 Perimti kamuoliai: 2 – 6 Klaidos: 13 - 10

Klampynė. „Barcelona“ komanda mačą pradėjo taip kaip ir norėjo – varžovus įviliodavo į klampią gynybą ir neleisdavo atakuoti patogiai. Puolime, su trupučiu sėkmės, katalonai atakavo gerai ir ne kartą privertė akis nukreipti „Real“ gerbėjus. Po J. C. Navarro bombos nuo tritaškio linijos ir pataikyti baudos metimo „Barcelona“ pirmavo 16:9 ir kėlinį užbaigė tvirtai – 18:11.

Paleido. Tačiau antrajame ketvirtyje „Real“ komanda atrado savo kelią. „Barcelona“ krepšininkai paleido vadžias ir suteikė galimybę Madrido ekipai daryti tai ką mėgsta – atakuoti greitai. Klampioji gynyba gelbėjo tik kurį laiką. Sužaidus keturias minutes katalonai pirmavo 25:25, tačiau netrukus „Real“ šovė į priekį ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudama 39:33.

Sugrįžimas. Per pusę trečiojo kėlinio „Real“ komanda sugebėjo pelnyti šešis taškus, tačiau išlaikė nežymų pranašumą (42:40). Tačiau katalonų gynybos žabangai ir vėl pradėjo veikti, Madrido komanda puolime nepademonstravo išradingumo ir „Barcelona“ į lemiamą kėlinį išėjo turėdama pranašumą – 51:48.

Žūtbūtinė atkarpa. Ketvirtąjį kėlinį „Barcelona“ pradėjo penkiais taškais iš eilės – 56:48, tačiau katalonų žaidimas netrukus pradėjo strigti. „Real“ krepšininkai ir vėl sugebėjo išsivaduoti iš varžovų gynybos pančių ir žaidė sau įprastą krepšinį – vieną po kito metimus pataikę Madrido žaidėjai šovė į priekį 69:63 ir neleido varžovams jų pasivyti.

Starto penketai.

„Barcelona“: M. Huertas, J. C. Navarro, C. J. Wallace'as, E. Lorbekas, A. Tomičius.

„Real“: R. Fernandezas, C. Suarezas, N. Mirotičius, M. Begičius, S. Llullas.

Pirmasis kėlinys

Pirmasis E. Lorbeko metimas patyrė nesėkmę – jį blokavo M. Begičius, tačiau netrukus A. Tomičius atkovojo kamuolį ir išprovokavo pražangą – 2:0.

Netrukus komandos apsikeitė netaikliomis atakomis. „Real“ turėjo progą padidinti skirtumą, tačiau padarė klaidą. „Barcelona“ tuo nepasinaudojo – J. C. Navarro metimas skriejo pro šalį.

Sužaidus pusantros minutės A. Tomičius dviem baudos metimais padidino atotrūkį – 4:0. Madrido komanda ir vėl atakavo nesėkmingai, tačiau apsiginti sugebėjo ir netrukus sąskaitą atsidarė N. Mirotičius - 3:4.

Tribūnas suošti privertė J. C. Navarro, kuris po keturių minučių smeigė tritaškį – 9:3, tačiau C. Suarezas atsakė tuo pačiu – 6:9.

Tačiau Madrido komanda savo problemos neišsprendė - gynyba veikė nepatikimai ir katalonai išsiveržė 11:6.

Kietą ir vikrią gynybą pademonstravę katalonai sustabdė dar vieną „Real“ ataką ir netrukus A. Tomičius veržėsi varžovų krepšio link. Jis tai darė sėkmingai – 13:6.

J. C. Navarro sugebėjo pataikyti neįtikėtiną metimą – per rankas gavęs krepšininkas paleido kamuolį itin aukštai, tačiau bauda jam pataikyti nesutrukdė. Netrukus jis pataikė ir baudos metimą – 16:9.

Paskutinę kėlinio minutę „Real“ komandai nepavyko spurtuoti ar priversti varžovų dažnai klysti. „Barcelona“ komanda pirmąjį ketvirtį laimėjo 18:11.

Antrasis kėlinys

Kėlinį su keturiais „Barcelona“ žaidėjais pradėjo ir Š. Jasikevičius. Kėlinį Madrido komanda pradėjo sėkmingai - 14:18. Tačiau apsiginti nesugebėjo - 14:20.

Sužaidus beveik dvi minutes Š. Jasikevičius buvo priverstas staigiai mesti – pataikyti jam nepavyko. Netrukus F. Reyesas skirtumą sumažino iki 16:20.

Katalonų situacija dar pablogėjo, kai S. Llullas pataikė tritaškį pro įžaidėjo iš Lietuvos rankas - 19:20, tačiau Madrido komanda pražiopsojo J. C. Navarro - 23:19.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei keturias minutes pirmuosius taškus pelnė Š. Jasikevičius – 25:22. Netrukus S. Rodriguezas skirtumą sumažino iki 24:25.

3 min. 51 sek. puikiai sužaidė S. Rodriguezas, kuris pataikė tritaškį ir "Real" komandą išvedė į priekį 27:26. Tačiau katalonai greitai pranašumą susigrąžino - A. Tomičius pelnė du taškus su pražanga - 29:27.

Pirmavimo skonį pajutusi Madrido ekipa neketino taip lengvai pasiduoti - 31:29. Likus žaisti porai minučių R. Fernandezas skirtumą padidino iki 33:29.

Po minutės petraukėlės A. Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio – 31:33. Netrukus S. Rodriguezas suklaidino varžovą ir pataikė metimą iš vidutinio nuotolio – 35:31. F. Reyesas perėmė katalonų kamuolį ir S. Llullas pridėjo dar du taškus – 37:31.

Į didžiąją pertrauką „Real“ komanda išėjo pirmaudama 39:33.

Trečiasis kėlinys

Pirmosios abejų komandų atakos buvo nesėkmingos. Pirmieji taškus sužaidus minutę pelnė „Real“ krepšininkai – pasižymėjo M. Begičius – 41:33. Netrukus katalonai atsakė dviem taikliais baudos metimais - 35:41.

„Barcelona“ komanda netrukus pakilo į kovą – po M. Huerto metimo skirtumas buvo 40:41. Netrukus S. Llullui buvo užfiksuotas neštas kamuolys, tačiau katalonai atsakyti taškais nesugebėjo. Greitai „Real“ skirtumą padidino iki 42:40.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes Madrido „Real“ komanda turėjo nedidelį pranašumą – 48:46.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti šiek tiek mažiau nei minutei aikštėje pasirodė Š. Jasikevičius.

Netrukus M. Huertas pataikė tritaškį - 49:48.

Netrukus M. Slaughteris suklydo. „Barcelona“ komandai nepavyko tuo pasinaudoti, tačiau „Real“ puolime sužaidė nesėkmingai. Netrukus katalonai ir vėl sužaidė blogai.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti penkiolikai sekundžių kamuolį turėjo „Barcelona“. M. Huertas sugebėjo pelnyti taškus – 51:48.

Ketvirtasis kėlinys

Katalonai ketvirtąjį kėlinį pradėjo galingai – M. Huertas pataikė tritaškį ir netrukus Š. Jasikevičius perskrodė varžovų gynybą – 56:48.

Netrukus M. Slaughteris nutraukė „Barcelona“ ekipos spurtą, tačiau Š. Jasikevičius pataikė dar vieną metimą – 58:50. Sužidus dvi su puse minutės „Barcelona“ išsiveržė 61:52.

Aistras netrukus numalšino F. Reyesas, kuris pataikė du taškus su pražanga – 57:61.

Įpusėjus kėliniui „Barcelona“ pirmavo 63:59. Tačiau netrukus F. Reyesas ir S. Rodriguezas pataikė po dvitaškį – 63:63.

F. Reyesas ir toliau nemažino apsukų ir „Real“ išsiveržė 65:63.

Likus žaisti tris minutes „Real“ pirmavo 67:63.

Madrido komanda naudojosi katalonų klaidomis – 69:63.

Likus žaisti trisdešimt sekundžių „Real“ pirmavo 69:65. Katalonai prametė svarbų metimą ir buvo priversti bauduoti savo varžovus. S. Rodriguezas pataikė vieną metimą – 70:65. Netrukus puolime suklydo M. Huertas. Arena aidėjo nuo „Real“ gerbėjų pergalės dainų – jų dievaičiai žengė į finalą.

***

Titulai. Madrido „Real“ Londone bandys iškovoti devintąjį Eurolygos titulą. Madrido komanda yra tituluočiausia Europoje, iškovojusi aštuonis titulus. Tiesa, paskutinį kartą „Real“ prestižiškiausiame turnyre triumfavo 1995 metais. Stipriausia Eurolygos komanda „Real“ tapo 1964, 1965, 1967, 1968, 1974, 1978, 1980 ir 1995 metais.

Garbingas sąrašas. Vienas Madrido „Real“ lyderių Rudy Fernandezas gali prisijungti prie žaidėjų, kuriems yra pavykę laimėti Eurolygą, Europos čempionatą ir pasaulio pirmenybes. Šiame sąraše kol kas - 22 žaidėjai. Tarp jų - Arvydas Sabonis, Draženas Petrovičius, Tony Kukočas, Juanas Carlosas Navarro.

Pergalės. Traumą besigydantis M. Pocius gali tapti ketvirtuoju Lietuvos krepšininku, per pastaruosius dešimt metų laimėjusiu Eurolygą. Tai yra pavykę padaryti Šarūnui Jasikevičiui (2003, 2004, 2005, 2009), Ramūnui Šiškauskui (2007, 2008) ir M. Gecevičiui (2012).

Atkrintamosios. Madrido „Real“ komanda atkrintamosiose varžybose didelio vargo nepatyrė – seriją ispanai laimėjo 3:0 ir peržengė Tel Avivo „Maccabi“ barjerą.

Gerokai sunkesnis buvo „Barcelona“ ekipos kelias. Katalonai kovoje su Atėnų „Panathinaikos“ seriją laimėjo 3:2.