MRU krepšininkai - nauji LSKL čempionai, bronza - VDU ekipai

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) I vaikinų grupės čempionato bronzos medalius iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Daugkartiniai LSKL čempionai rungtynėse dėl trečiosios vietos Kauno sporto halėje ketvirtadienį 98:67 (31:21, 29:10, 19:16, 19:20) nugalėjo Šiaulių universiteto (ŠU) studentus.

bronzos medalius iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai.<br>A. Okunytė

BNS ir lrytas.lt inf.

2013-05-30 23:51, atnaujinta 2018-03-06 01:47

Tai naujas įrašas LSKL istorijoje. Iki šiol ši vaikinų ekipa niekada nebuvo tapusi šios lygos čempione.

LSKL reguliaraus čempionato nugalėtoją MRU (12 pergalių, 4 pralaimėjimai) ekipą į pergalę vedė Arvydas Gydra (17 tšk.), Osvaldas Olisevičius (14 tšk.), Antanas Udras (13 tšk.) bei Simas Buterlevičius (12 tšk. ir 8 atkovoti kamuoliai).

LSU komandoje, kuri reguliarųjį sezoną baigė antra (11/5), išsiskyrė Šarūnas Vingelis (17 tšk.), Tomas Urbonas (13 tšk.), Arūnas Sakalauskas (11 tšk.) ir Paulius Petrilevičius (10 taškų).

Nemaža dalis LSU žaidėjų patirties sėmėsi LKL pirmenybėse bei prieš lemiamas LSKL kovas stažavosi Kinijoje, tačiau tai jiems nepadėjo iškovoti LSKL aukso medalių - MRU šįkart buvo stipresni.

MRU ir LSU ekipos šiemet LSKL reguliariajame čempionate tarpusavyje žaidė du kartus ir pasidalijo po pergalę: 2012 metų lapkričio 12 dieną vilniečiai savo aikštėje Edo Nickaus auklėtinius sutriuškino net 25 taškų skirtumu - 91:66, tačiau LSU 2013 metų vasario 25 dieną namie atsirevanšavo 94:83.

„Išsipildė mūsų svajonė. Tai viena laimingiausių dienų mano gyvenime. Dar negaliu patikėti kas įvyko. MRU pirmą kartą per visą istoriją tapo LSKL čempionu! Tai kažkas iš fantastikos zonos“, - iškart po dvikovos džiaugsmu tryško čempionų treneris Vytautas Poteliūnas.

Anot jo, pergalę lėmė tai, kad vyrai žaidė iš širdies, negailėdami savęs.

„Mes greičiau už LSU nugalėjome jaudulį ir buvome lyg vienas darnus kumštis. Tikėjome, kad galime laimėti ir vadovavomės posakiu: vienas už visus ir visi už vieną. Ačiū vaikinams. Jie išties nusipelnė pagarbos“, - pridėjo nugalėtojų treneris.

LSU treniruojančio Edo Nickaus manymu, jo vaikinams pergalei pritrūko patirties.

„MRU - labiau patyrusi ir vyresnė komanda. Daugelis mūsų žaidėjų atkrintamosiose LSKL varžybose žaidė pirmą kartą ir, galbūt, nestokojo jaudulio. Visgi, noriu pagirti savo vaikinus. Esu patenkintas, kadangi jie kovojo iš paskutiniųjų“, - kalbėjo E. Nickus.

Bronzos medaliai atiteko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkams. Daugkartiniai Europos ir LSKL čempionai mažajame finale 98:67 (31:21, 29:10, 19:16, 19:20) pranoko Šiaulių universiteto (ŠU) studentus.

VDU komandai Adomas Drungilas pelnė 17 taškų, Rolandas Jakštas - 13, Edgaras Ulanovas ir Paulius Beliavičius - po 12, Paulius Sorokas (11 atk. kam.) ir Šarūnas Vasiliauskas (10 rez. perd.) - po 11.

ŠU ekipoje Julius Jucikas, surinko 16 taškų, Laurynas Samėnas - 14, Šarūnas Kulevičius - 10.

VDU krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 44:27.

Finale taip pat ketvirtadienį susitinka Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) komandos.