„Heat“ krepšininkai pažeminti San Antonijuje (video)

„Miami Heat“ krepšininkai San Antonijuje pajuto „Spurs“ jėgą. Trečiajame NBA finalo mače „Spurs“ klubas NBA čempionų titulą ginančius svečius iš Majamio sutriuškino net 36 taškais - 113:77 (24:20, 26:24, 28:19, 35:14) ir serijoje išsiveržė į prie 2:1. Tai - trečia didžiausia komandos pergalė NBA finalų istorijoje, o „Heat“ patyrė skaudžiausią nesėkmę atkrintamosiose varžybose per klubo istoriją.

„Heat“ lyderis L. Jamesas buvo bejėgis.<br>„Reuters"

Jun 12, 2013, 7:55 AM, atnaujinta Mar 5, 2018, 3:37 PM

Šį kartą San Antonijaus krepšininkai parbloškė varžovus tritaškiais - jų šeimininkai pataikė 16 (iš 32), o svečiai jų surinko per pusę mažiau (8 iš 18). 16 tritaškių - NBA finalų rekordas. Ankstesnis rekordas buvo 14 tritaškių per rungtynes.

„Heat“ komandai nepadėjo ir tai, kad didysis „Spurs“ trejetas - T. Parkeris, T. Duncanas ir M. Ginobili - nebuvo tarp lyderių. Kartu sudėjus jie pelnė tik 25 taškus. Tiesa, T. Parkeris susižeidė koją ir po didžiosios pertraukos rungtyniavo labai nedaug.

Pergalės keliu San Antonijaus komandą vedė D. Greenas, kuris pataikė net 7 tritaškius iš 9 ir surinko 27 taškus. Antras pagal rezultatyvumą buvo G. Nealas, smeigęs 6 taiklius tritaškius iš 10 ir iš viso pelnęs 24 taškus.

Po trečiojo kėlinio „Spurs“ pirmavo 15 taškų, tačiau apsukų nemažino - G. Nealo, D. Greeno ir K. Leonardo pastangomis šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 13:0 ir padidino skirtumą iki 28 taškų (91:63).

Likusią mačo dalį „Heat“ lyderiai niūriai stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. „Heat“ vedlys L. Jamesas pelnė 15 taškų, o iki didžiosios pertraukos jų surinko vos 4, prametęs 11 metimų iš 13. Naudingiausias reguliaraus sezono žaidėjas šiame mače nemetė nė vieno baudos metimo. Tai buvo trečiasis iš eilės mačas, kuriame jis pelnė mažiau nei 20 taškų.

„Spurs“: D. Greenas - 27 (7/9 trit.), G. Nealas - 24 (6/10 trit.), K. Leonardas (12 atk. kam.) - 14, T. Duncanas (14 atk. kam.) - 12, D. Blairas - 9, T. Spiltteris - 8, M. Ginobili (6 rez. perd.) - 7, T. Parkeris (8 rez. perd.) - 6, M. Bonneris, C. Josephas ir P. Millsas - po 2.

„Heat“: D. Wade'as (5 rez. perd.) - 16, L. Jamesas (11 atk. kam., 5 rez. perd.) - 15 (7/21 metimų), M. Milleris (5/5 trit.) - 15, Ch. Boshas (10 atk. kam.) - 12, N. Cole'as - 8, R. Allenas - 4, J. Jonesas - 3, C. Andersenas ir J. Anthony - po 2.

Ketvirtasis serijos mačas ketvirtadienį vyks San Antonijuje.

Dabar statistika nepalanki NBA čempionams - nuo 1985-ųjų, kai NBA finalo serija žaidžiama pagal formatą 2-3-2, komanda, esant rezultatui 1:1, laimėjusi 3 mačą, laimi visą seriją. Taip atsitiko 12 iš 13 pastarųjų kartų. To nepavyko padaryti tik „Heat“, kuri 2011 metais NBA finale pralaimėjo „Dallas Mavericks“ ekipai.