Europos krepšinio čempionato starte lietuvaitės nusileido kroatėms

Šeštadienį Lietuva pirmosiose Europos moterų krepšinio čempionato rungtynėse D grupėje susitiko su Kroatijos moterų rinktine.

Jun 15, 2013, 5:28 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 12:10 PM

Lietuvos moterų rinktinė puikiai pradėjo pirmąsias Europos čempionato rungtynes su Kroatijos moterų rinktine, pirmame ketvirtyje pirmavo 12 taškų, tačiau varžovės sumažino skirtumą, o trečiojo ketvirčio pabaigoje persvėrė rezultatą. Kroatės paskutiniame kėlinyje tik didino persvarą ir iškovojo pergalę 89:77 (22:26, 21:19, 25:19, 21:13).

Lietuva - Kroatija 77:89 (26:22, 19:21, 19:25, 13:21)

Lietuva: G. Petronytė - 23, G. Paugaitė - 14, I. Visgaudaitė ir I. Šalkauskė - po 11, K. Nacickaitė ir K. Vengrytė - po 8, M. Kvedaravičiūtė - 2.

Kroatija: I. Sliskovič - 19, I. Ivezic - 17, A. Misura - 15, I. Ciglar ir A. Lelas - po 12, M. Rezan - 6, M. Vrdoljak - 5, K. Benic - 3.

Dvitaškiai: 25/49 (51 proc.) - 33/53 (62,3 proc.)

Tritaškiai: 7/23 (30,4 proc.) - 4/15 (26,7 proc.)

Baudos metimai: 6/12 (50 proc.) - 11/17 (64,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 - 37

Rezultatyvūs perdavimai: 18 - 16

Perimti kamuoliai: 6 - 7

Klaidos: 17 - 13

Komentaras

„Ne varžovės laimėjo, o mes pačios joms atidavėme pergalę“, — po rungtynių tvirtino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas.

Pirmasis kėlinys

Lietuvaitės puikiai pradėjo pirmąjį kėlinį ir sužaidus beveik 6 minutes įgijo 12 taškų persvarą - 21:9. Tačiau kroatės sėkmingai sužaidė ketvirčio pabaigą ir sumažino skirtumą iki 4 taškų.

Antrasis kėlinys

Antrame kėlinyje lietuvės pirmavo 1-5 taškų persvara ir neleido varžovėms išlyginti rezultato ir išsiveržti į priekį. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė išsaugojo trapų dviejų taškų pranašumą - 45:43.

Trečiasis kėlinys

Trečiajame ketvirtyje varžovėms pavyko išlyginti rezultatą ir pirmą kartą išsiveržti į priekį. 2 kėlinio minutę J. Ivezic pelnė dvitaškį ir kroatės pirmavo 50:48.

Lietuvės atsakė 7 taškais iš eilės ir susigrąžino nedidelę persvarą - 55:50. Taškus pelnė K. Nacickaitė, G. Petronytė ir K. Vengrytė.

Tačiau varžovės per minutę atstatė pusiausvyrą, sužaidus beveik pusę kėlinio lygu - 55:55.

I. Šalkauskės ir K. Vengrytės taškų lietuvės atitrūko, tačiau kroatės atsakė dviem dvitaškiais ir iki ketvirčio pabaigos likus mažiau nei 4 minutes minimali lietuvių persvara - 60:59.

Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė priešininkės, kurios po trijų ketvirčių pirmavo 68:64.

Ketvirtasis kėlinys

Sužaidus tris paskutiniojo ketvirčio minutes kroatės susikrovė 9 taškų pranašumą - 77:68. Iki kėlinio pabaigos - 7 minutės.

Lietuvėms sunkiai sekėsi rinkti taškus, tuo tarpu varžovės tolo nuo lietuvių. Likus trejoms minutėms iki kėlinio pabaigos 85:72 priekyje Kroatijos ekipa.

J. Ivezic dvitaškis, panašu, palaidojo lietuvaičių viltis. Varžovės priekyje penkiolika taškų, o iki rungtynių pabaigos pusantros minutės.

***

Sekmadienį 19.30 val. lietuvės žais su Čekijos komanda, o pirmadienį 13.30 val. susitiks su Rimanto Grigo treniruojamomis Baltarusijos krepšininkėmis.

Čempionate, kuris baigsis birželio 30 dieną, dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į antrąjį etapą iš kiekvienos grupės pateks po tris komandas.

***

Kartu su lietuvaitėmis grupėje varžosi Baltarusijos ir Čekijos komandos.

5 geriausios arba šešios komandos (jei tarp jų bus Turkija) pateks į 2014 metų pasaulio čempionatą Turkijoje, o tai ir yra svarbiausias Algirdo Paulausko treniruojamos jaunos ekipos taikinys.

Nuo tada, kai 1997 metais užkopė ant aukščiausios pakylos, Europos pirmenybėse lietuvės tik kartą pateko į pusfinalį.

Šiemet į Prancūziją iškeliavo rinktinė, kurios žaidėjų amžiaus vidurkis – vos 24,4 metų.