Liūdną pasirodymą Europos čempionate Lietuvos rinktinė baigė pergale (video)

Tragiška istorija baigėsi pergale. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė savo pasirodymą Europos čempionate užbaigė pergale. Algirdo Paulausko auklėtinės 72:67 (15:14, 20:20, 16:21, 21:12) nugalėjo grupės lyderes baltaruses, kurias treniruoja Rimantas Grigas. Lietuvos komanda šiose rungtynėse A klasės žaidimo nepademonstravo, tačiau garbingai pabaigai to pakako. D grupėje lietuvės pralaimėjo Čekijos ir Kroatijos komandoms. Šis mačas Baltarusijos ekipai nieko nereiškė – ji jau turėjo kelialapį į kitą etapą. Lietuvėms tai buvo kova dėl garbės.

A. Paulausko treniruojamos krepšininkės siekia iškovoti pirmąją pergalę.<br>P. Mantauto nuotr. iš archyvo

Jun 17, 2013, 2:20 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 11:00 AM

Statistika.

Lietuva: G. Gutkauskaitė – 15, M. Kvederavičiūtė – 14, K. Nacickaitė – 11, G. Paugaitė (9 atk. kam.) - 10, G. Petronytė (7 atk. kam.) - 8, I. Visgaudaitė ir M. Grigalauskytė – po 5, K. Vengrytė ir E. Šikšniūtė – po 2.

Baltarusija: A. Tarasava – 16, M. Papova – 13, N. Trafimava – 10, M. Kress (7 atk. kam.) - 9, V. Isceliacova – 5, A. Murauskaja ir J. Leučanka – po 4, N. Anufrijenka ir Z. Haradzeckaja – po 3.

Lietuva – Baltarusija

Dvitaškiai: 20/38 (52,6 proc.) - 11/38 (28,9 proc.)

Tritaškiai: 5/23 (21,7 proc.) - 11/21 (52,4 proc.)

Baudų metimai: 17/21 (73,9 proc.) - 12/13 (92,3 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 41 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 15

Klaidos: 10 – 9

Perimti kamuoliai: 2 – 7

Blokai: 2 - 1

Sūpuoklės. Pakankamai sėkmingai startavusios lietuvės šovė į priekį – 12:6, tačiau išlaikyti pranašumo nesugebėjo. Baltarusės susikaupė, pradėjo pataikyti ir Lietuvos pranašumą ištirpdė iki 14:15. Antrajame ketvirtyje lietuvės spurtuoti nesugebėjo, o blogiausia, kad ėmė strigti ir gynyba, ir puolimas. Tai leido baltarusėms spurtuoti 12:2. Jos išsiveržė 26:20. Tačiau toli nepabėgo ir į didžiąją pertraukę turėdamos pranašumą išėjo Lietuvos krepšininkės – 35:34.

Trečiajame kėlinyje A. Paulausko auklėtinės ilgai pranašumo neturėjo. Po netaiklių metimų serijos baltarusės buvo išsiveržusios 47:40. Nors lietuvės netgi pakeitė išsidėstymą gynyboje, tai nepadėjo ir varžovės į lemiamą kėlinį atsinešė keturių taškų pranašumą – 51:55. Ketvirtajame kėlinyje baltarusės išsiveržė 64:53, tačiau Lietuvos komanda spurtavo, sumažino skirtumą ir perėmė iniciatyvą – 62:61. Iki mačo pabaigos likus žaisti 26 sekundėms baltarusės atsilikinėjo 63:64, tačiau Lietuvos komanda paskutinę atkarpą užbaigė užtikrintai ir šventė pergalę.

Pirmasis kėlinys

Rungtynes pradėjo G. Gutauskaitės dvitaškis, bet lietuvės pirmavo neilgai - keturis taškus iš eilės pelnė J. Leučanka (4:2).

Abi komandos šaudė pro šalį - net neįpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė prametė keturis metimus (2/6), jų varžovės - penkis (2/7).

Lietuvos rinktinėje drąsiausiai žaidė G. Gutauskaitė - po jos tritaškio A. Paulausko auklėtinės pirmavo 8:4. Prie G. Gutauskaitės prisijungė M, Kvederavičiūtė, pelniusi 4 taškus. Lietuvės pabėgo į priekį 12:6.

R. Grigo treniruojamos baltarusės atakavo vos 25 procentų taiklumu - tikslą pasiekė tik 3 metimai iš 12. Lietuvių pataikymas ūgtelėjo iki 41 proc. (5/12 metimų).

Nesėkmių ruožą baltarusėms nutraukė N. Anufrijenka, pataikiusi tritaškį, bet lietuvės turėjo kuo atsakyti - dvitaškį įsirašė G. Paugaitė (15:9).

Paskutinėmis minutėmis Baltarusijos krepšininkės atgavo kvapą - spurtavo 5:0 ir ištirpdė varžovių pranašumą (14:15).

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje lietuvės vėl bandė pabėgti - po I. Visgaudaitės dvitaškio su pražanga 18:14.

Varžovės smogė atgal ir pataikė keturis tritaškius iš eilės - M. Papovos, A. Tarasovos ir V. Istseliatsovos šūviai leido Baltarusijos rinktinei spurtuoti 12:2 ir žaibiškai atitolti 26:20. Lietuvėms tolimi metimai skriejo pro šalį - prametė K. Nacickaitė ir K. Vengrytė.

A. Paulauskui paprašius minutės pertraukėlės lietuvės kiek atgijo - po dvitaškį pataikė K Nacickaitė, G. Petronytė ir G. Gutauskaitė. Lietuvos rinktinė laimėjo trijų minučių atkarpą 12:6 ir išlygino rezultatą 32:32.

Likus 27 sek. baltarusės pirmavo po N. Trafimavos dvitaškio (34:32), o A. Paulauskas per minutės pertraukėlę tiksliai sudėliojo ataką, kurią sėkmingai užbaigė G. Paugaitė, pataikiusi tritaškį (35:34).

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos lietuvaitės išsiveržė toliau - taškus pelnė G. Petronytė (37:34). Netrukus komandos apsikeitė netaikliais metimais. Seriją nutraukė baltarusės, kurios greitai išsiveržė 39:37.

Kol A. Paulauskas ieškojo išeičių M. Papova ir M. Kress savo komandą nutolino iki 43:38. Lietuvaitės mėgino sumažinti skirtumą, tačiau įpusėjus kėliniui varžovės jau pirmavo 47:40.

Lietuvės stojo į zoninę gynybą ir po G. Gutauskaitės ir G. Paugaitės metimų skirtumą sumažino iki 43:47. Varžovės spurtuoti neleido ir pelnė dvitaškį, tačiau K. Vengrytė taip pat atakavo taikliai – 46:49.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti minutę baltarusės pirmavo 52:46. Netrukus K. Nacickaitė pataikė tritaškį 49:52. Tačiau A. Paulausko auklėtinių gynyba veikė prastai ir varžovės atstatė pranašumą – 55:49.

Tai nenutildė Lietuvos rinktinės. Paskustinėmis sekundėmis K. Nacickaitė pataikė dvitaškį– 51:55.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį baltarusės pradėjo tritaškiu, kuris privertė piktai pagrūmoti savo auklėtinėms A. Paulauską. Per lėtai į gynybą sugrįžusios lietuvaitės atsilikinėjo 58:51. Netrukus jos skirtumą sumažino, bet ir vėl leido varžovėms pataikyti tritaškį – 64:53.

Sužaidus tris minutes baltarusės pirmavo 61:56. Netrukus lietuvės dar sumažino skirtumą – 59:61. Baltarusijos komanda mėgino nutraukti spurtą, tačiau klydo. A. Paulausko auklėtinės tuo nepasinaudojo, tačiau baltarusės atakavo netaikliai ir Lietuvos rinktinė po tritaškio išsiveržė 62:61.

Iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms lietuvės pirmavo 64:61, tačiau M. Kress baudos metimais skirtumą sumažino iki 63:64.

Pirmuosius savo taškus šiose rungtynėse likus 25 sekundėms iki mačo pabaigos pelnė E. Šikšniūtė. Metimas buvo labai svarbus – lietuvės išsiveržė 69:64 ir gerokai apkartino R. Grigo planus. Baltarusės po minutės pertraukėlės mėgino pataikyti tritaškį, tačiau metimas skriejo pro šalį.

Netrukus jos subaudavo I. Visgaudaitę, kuri pataikė abu metimus – 71:64.

Lietuvos rinktinė laimėjo 72:67.