„Heat“ išsigelbėjo per pratęsimą ir išsaugojo viltį

R. Allenas ilgai tylėjo, bet likus 5 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos pataikė sudėtingą tritaškį ir išplėšė pratęsimą.

„Heat" išsaugojo viltį apginti čempionų titulą.<br>„Reuters"

Jun 19, 2013, 7:50 AM, atnaujinta Mar 5, 2018, 9:33 AM

Iki jo pabaigos likus 1,9 sek. tas pats R. Allenas pataikė svarbius baudų metimus ir padėjo „Miami Heat“ komandai iškovoti pergalę šeštosiose NBA finalo serijos rungtynėse.

Majamio krepšininkai savo aikštėje po pratęsimo 103:100 (27:25, 17:25, 21:25, 30:20, 8:5) nugalėjo „San Antonio Spurs“ ekipą ir išlygino serijos rezultatą 3:3.

„Spurs“ krepšininkai buvo labai arti pergalės - jie trečiajame kėlinyje pirmavo 13 taškų, o iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 20 sek. turėjo net 5 taškų pranašumą (94:89). Tačiau šeimininkai nenuleido rankų - tritaškį smeigė L. Jamesas, „Spurs“ ekipai K. Leonardas pataikė tik vieną baudos metimą, o paskutinę „Heat" ataką tiksliai užbaigė lygos veteranas R. Allenas, iš krašto pataikęs sudėtingą tritaškį.

San Antonijaus krepšininkai turėjo galimybę išsigelbėti, bet paskutinis T. Parkerio metimas nebuvo taiklus.

Pratęsimo pabaiga svečiams susiklostė tragiškai - jie pustrečios minutės nesugebėjo pelnyti taškų, o jų svarbiausi metimai paskutinę minutę žlugdavo vos prasidėję - T. Parkerio bandymą blokavo Ch. Boshas, rezultatą persverti galėjęs M. Ginobili veržėsi krepšio link, tačiau sulaukęs kietos R. Alleno gynybos prarado kamuolį. Pastarasis epizodas sulaukė daug komentarų - ne vienas krepšinio ekspertas ir komentatorius tikino, kad prieš vieną „Spurs" lyderių buvo prasižengta ir šis likus kiek daugiau nei 2 sek. turėjo mesti baudų metimus „Heat" pirmaujant 101:100.

Tačiau praradus kamuolį „Spurs" krepšininkai turėjo prasižengti - R. Allenui įtvirtinus pranašumą baudų metimais, liko 1,9 sek. Po „Spurs" minutės pertraukėlės lemiamą ataką atlikti bandė D. Greenas, tačiau jo metimą iš krašto blokavo Ch. Boshas.

Majamio ekipą į pergalę vedė L. Jamesas - nors „Heat" lyderis blankiai pradėjo mačą, jis žaidė beveik 50 minučių, per kurias pelnė 32 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir šešis kartus suklydo.

Tai buvo vienuoliktasis „Heat“ lyderio trigubas dublis per visą karjerą atkrintamosiose varžybose bei ketvirtasis finalo serijose.

Rungtynių didvyrių tapęs R. Allenas pelnė tik 9 taškus, o jo pataikytas tritaškis ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvo vienintelis taiklus tolimas metimas iš trijų.

„Spurs" komandoje nesulaikomas buvo T. Duncanas - 38-erių aukštaūgis surinko 30 taškų ir atkovojo 17 kamuolių. Tai rezultatyviausios jo rungtynės finale nuo 2003-ųjų.

Šį kartą San Antonijaus snaiperiai tylėjo - „Spurs" pataikė tik 28 procentus tolimus metimų (5/18), o iki šiol žibėjęs D. Greenas džiaugėsi tik vienu tritaškiu iš 5 ir surinko vos 3 taškus.

„Heat" toliašaudė artilerija veikė puikiai - tikslą pasiekė net 11 tritaškių iš 19. Net 4 iš 5 pataikė ir iš viso 20 taškų surinko Majamio ekipos įžaidėjas M. Chalmersas.

„Heat": L. Jamesas (10 atk. kam., 11 rez. perd., 6 kld.) - 32 (11/26 metimų), M. Chalmersas - 20 (4/5 trit., 3/6 dvit.), D. Wade'as - 14 (6/15 metimų), Ch. Boshas (11 atk. kam.) - 10, R. Allenas ir S. Battieras - po 9, M. Milleris - 8, C. Andersenas - 1.

„Spurs": T. Duncanas (17 atk. kam.) - 30 (13/21 metimų), K. Leonardas (11 atk. kam.) - 22, T. Parkeris (8 rez. perd.) - 19 (6/23 metimų), M. Ginobili (8 kld.) - 9, B. Diaw - 7, G. Nealas ir T. Splitteris - po 5, D. Greenas - 3.

Lemiamas mačas vyks Majamyje naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku.