„Miami Heat“ krepšininkai - NBA čempionai, L. Jamesas - naudingiausias žaidėjas

Fantastiška NBA finalo serija baigėsi su trenksmu - po įnirtingos kovos septintajame mače pergalę šventė „Miami Heat“ krepšininkai, kurie 95:88 (18:16, 28:28, 26:27, 23:17) palaužė „San Antonio Spurs“ ekipą, laimėjo seriją 4:3 ir apgynė čempionų titulą. „Miami Heat“ NBA čempionų titulą iškovojo trečią kartą klubo istorijoje.

L. Jamesas su „Heat" išsilaikė NBA viršūnėje.<br>„Reuters"

2013-06-21 07:08, atnaujinta 2018-03-05 07:53

Per apdovanojimus - L. Jameso aistros

Nugalėtojus į pergalę vedė L. Jamesas, pelnęs 37 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių. „Heat“ lyderis tapo naudingiausiu finalo serijos žaidėju, kuriam prizą įteikė legendinis Billas Russellas.

„Man nerūpi, ką kiti apie mane sako. Aš - LeBronas Jamesas, iš Akrono, Ohajaus valstijos“, - atsiimdamas naudingiausio žaidėjo prizą tarė L. Jamesas, kuris NBA finalo serijos pradžioje dėl blankoko žaidimo sulaukė nemažai kritikos.

L. Jamesui šį kartą patikimai talkino Dwyane'as Wade'as, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių.

„Tai sunkiausia serija, kurioje yra tekę žaisti“, - po rungtynių tarė „Heat“ senbuvis, iškovojęs trečiąjį NBA čempiono žiedą.

Majamio ekipai triumfuoti nesutrukdė ir tai, kad jai taškus pelnė vos penki žaidėjai. Šį kartą „tuščias“ buvo vienas lyderių Ch. Boshas, kuris per 28 minutes prametė visus penkis metimus ir atkovojo 7 kamuolius.

Pirmoji nesėkmė finale

Penktą kartą NBA čempionu galėjęs tapti Timas Duncanas buvo rezultatyviausias savo ekipos žaidėjas, surinkęs 24 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių, tačiau dažniausiai ramus vidurio puolėjas sprogo iš pykčio, kai paskutinę rungtynių minutę nepataikė iš patogios padėties - dvitaškis būtų išlyginęs rezultatą.

„Spurs“ ekipa pralaimėjo pirmą kartą finale, kuriame žaidė jau penktą kartą.

Viskas galėjo būti kitaip, tačiau „Spurs“ krepšininkai apmaudžiai pralaimėjo šeštąjį serijos mačą, kurio pabaigoje iššvaistė penkių taškų pranašumą ir leido Majamio komandai išsigelbėti. Lemiame mače „Heat“ žaidėjai išsaugojo daugiau jėgų ir tikslumo.

„Heat“ pataikė 12 tritaškių (iš 32): šešis iš jų - Sh. Battieras, penkis - L. Jamesas. „Spurs" ekipa džiaugėsi tik šešiais tritaškiais. Be to, lemiamomis akimirkomis San Antonijaus ekipai koją pakišo apmaudžios klaidos - M. Ginobili suklydo du kartus ir tai sutrukdė „Spurs" persverti rezultatą.

Kova - iki paskutinės minutės

Visas rungtynes apylygiai vykusi kova paskutiniajame kėlinyje įkaito iki maksimumo. Po dviejų apmaudžių M. Ginobili klaidų „Heat" dėka L. Jameso ir D. Wade'o dvitaškių pabėgo į priekį 83:77.

„Spurs" ekipai tritaškį pelnė M. Ginobili, bet „Heat" atsakė dviem šūviais - iš toli pataikė L. Jamesas ir Sh. Battieras (88:82). Svečius tempė T. Duncanas, pataikęs sudėtingą dvitaškį ir privertęs prasižengti Ch. Boshą, ir K. Leonardas, smeigęs tritaškį. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus minutei 88:90.

Žaidėjus ėmė slėgti įtampa - M. Chalmersas prametė du baudų metimus, netaikliai atakavo Sh. Battieras ir L. Jamesas. Kitoje aikštės pusės iš patogios padėties nepataikė T. Duncanas.

Likus 27 sek. svarbų metimą pataikė L. Jamesas, po kurio dvitaškio „Heat" pranašumas padidėjo iki 4 taškų (92:88). Po minutės pertraukėlės "Spurs" ataka baigėsi klaida - M. Ginobili prarado kamuolį, kurį perėmė L. Jamesas. Šis netrukus pataik du baudų metimus ir „Heat" tapo nepavejami 94:88.

„Heat“ komanda - nuo 1985 metų, kai finalo serijos pradėtos žaisti serijomis 2-3-2, tapo tik trečiąja, kuriai pavyko laimėti paskutiniąsias dvejas rungtynes savo aikštėje ir iškovoti čempionės titulą. Anksčiau tai dusyk pavyko „Los Angeles Lakers“ (1988 ir 2010 m.) ekipai ir „Houston Rockets“ (1994 m.) klubui.

„Heat“: L. Jamesas (12 atk. kam., 4 rez. perd.) - 37 (12/23 metimų), D. Wade'as (10 atk. kam., 4 kld.) - 23, Sh. Battieras - 18 (6/8 trit.), M. Chalmersas - 14 (6/15 metimų), C. Andersenas - 3, Ch. Boshas (7 atk. kam.) - 0 (0/5 metimų).

„Spurs“: T. Duncanas (12 atk. kam.) - 24 (8/18 metimų), K. Leonardas (16 atk. kam.) - 19 (8/17 metimų), M. Ginobili (5 rez. perd., 4 kld.) - 18, T. Parkeris (4 rez. perd.) - 10 (3/12 metimų), D. Greenas (1/6 trit.), G. Nealas ir B Diaw - po 5, T. Splitteris - 2.

Serija - tarsi amerikietiški kalneliai

Visa ši NBA finalo serija klostėsi labai permainingai ir nenuspėjamai. Finalas startavo Majamyje, kur „Heat“ nusileido „Spurs“ keturiais taškais, tačiau antrosiose rungtynėse aikštės šeimininkai sutriuškino svečius 19 taškų persvara.

Trečiosiose rungtynėse „San Antonio Spurs“ varžovus sutriuškino net 36 taškų skirtumu. „Heat“ ekipa nuo sausio mėnesio nebuvo pralaimėjusi dviejų rungtynių iš eilės ir ketvirtosiose rungtynėse šios taisyklės nesulaužė laimėdama mačą 16 taškų skirtumu.

„San Antonio Spurs“ laimėjo paskutinį savo namų mačą ir serijoje išsiveržė 3-2 ir atsidūrė per žingsnį nuo čempionų žiedų.

Šeštosiose rungtynėse „Spurs“ buvo visai šalia pergalės ir pirmavo 5 taškais iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei vienai minutei.

NBA oficialūs asmenys turbūt jau ruošėsi naujųjų čempionų sveikinimo ceremonijai, tačiau „Spurs“ nervingi ir skuboti sprendimai leido „Heat“ sukurti stebuklą ir po pratęsimo šventė pergalę 103:100.