Pasaulio čempionatą lietuviai pradėjo sunkia pergale prieš čekus

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė pergalingai pradėjo pasaulio čempionatą. Pirmosiose B grupės rungtynėse lietuviai po sunkios kovos 77:74 (25:23, 17:19, 19:21, 16:11) nugalėjo aikštės šeimininkus Čekijos krepšininkus. Kitose rungtynėse Lietuvos devyniolikmečių laukia Irano bendraamžiai.

Marius Grigonis.<br>G. Šiupario nuotr. iš archyvo

Jun 27, 2013, 7:55 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 3:31 AM

Lietuva: M. Grigonis – 16, D. Krestininas (10 atk. kam.) ir J. Gintvainis - po 14, J. Tamulis, T. Dimša ir M. Gebenas – po 8, L. Lekavičius – 7, D. Tarolis – 2.

Lietuvos rinktinė: J. Gintvainis, T. Dimša, D. Krestininas, M. Grigonis, M. Gebenas.

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo spurtu 5:0. Įpusėjus kėliniui lietuviai turėjo 7 taškų persvarą ( 12:5). Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms lietuvių persvara išaugo iki 8 taškų (18:10), tačiau besibaigiant ketvirčiui čekai spurtavo 10:2 ir išlygino rezultatą (20:20). Po pirmojo kėlinio lietuviai turėjo 2 taškų pranašumą (25:23).

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkams pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Įpusėjus kėliniui čekai pirmavo 33:29. Antrajame kėlinyje komandos kovojo taškas į tašką, todėl įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus 42:42.

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos 5 taškus be atsako pelnę lietuviai išsiveržė į priekį 47:42. Tačiau jų persvara laikėsi ne ilgai. Netrukus čekai persvėrė rezultatą (48:47). Po trečiojo kėlinio rezultatas ir vėl buvo lygus (63:63).

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai išsiveržė į priekį 6 taškais (76:70). Iki kėlinio pabaigos likus 20 sek. lietuviai pirmavo 3 taškais (77:74). Lietuviams pavyko išsaugoti trapų pranašumą ir iškovoti pergalę.

***

Grupė. Lietuvos rinktinė B grupėje žais su Čekijos, Argentinos ir Irano krepšininkais.

Stovykla. Prieš išvykstant į pasaulio čempionatą jaunimo rinktinė stovyklavo Ruklos miestelyje, kuriame yra įsikūręs karinis poligonas. „Važiavome su mintimi pabėgti nuo didmiesčių, nuo kurortų, kad vaikinai užsidarytų, pabūtų kartu, kad susigulėtų mintus. Manau, tą pasiekėme“, - aiškino T. Masiulis.