Atsitiesę T. Pačėso auklėtiniai pergalingai pradėjo Europos čempionatą (video)

Pergalingai pasirodymą Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionate pradėjo Lietuvos krepšininkai, kurie pirmose A grupės rungtynėse 68:64 (13:15, 14:20, 24:11, 17:18) palaužė Serbijos rinktinę.

T. Pačėsas į dvidešimtmečių rinktinę įvedė geležinę drausmę.<br>M. Patašiaus nuotr.

Jul 9, 2013, 6:29 PM, atnaujinta Mar 3, 2018, 4:55 AM

Trečiadienį Tomo Pačėso auklėtiniai susitiks su Vokietijos komanda.

Lietuvių grupėje be serbų ir vokiečių dar yra Gruzija ir Graikija.

Mūsiškiai turėjo itin daug problemų pirmoje mačo dalyje (27:35), tačiau per pertrauką padarę atitinkamas išvadas, krepšininkai demonstravo visai kitokį krepšinį. Trečiąjį ketvirtį laimėjusi trylikos taškų skirtumu, vėliau iniciatyvos iš savo rankų T. Pačėso ekipa nebepaleido.

Lietuva: V. Kariniauskas 23 (7/8 dvit.), L. Chatkevičius 13, O. Olisevičius 10, M. Kačinas 6, Ž. Riauka (8 atk. kam.) ir I. Vaitkus po 4, M. Paliukėnas ir M. Mockevičius po 3, T. Jogėla ir P. Semaška po 1.

Serbija: L. Mitrovičius 20 (10 atk. kam.), I. Marinkovičius ir S. Avramovičius po 10.

Pirmasis kėlinys

Pirmasis kėlinys vyko nerezultatyviai, tačiau apylygiai. Serbai per ketvirtį suklydo 6 kartus, bet lietuviai nesugebėjo tuo pasinaudoti, nes krepšį atakavo vos 35 proc. taiklumu. Po pirmo kėlinio rezultatyviausiai žaidusio L. Chatkevičiaus vedama Lietuvos rinktinė atsiliko 13:15.

Antrasis kėlinys

Antrajame ketvirtyje taiklumas pagerėjo keliais procentais, tačiau gynyboje vis atsirasdavo spragų, todėl serbai pramesdavo itin retai. Nors V. Kariniauskas jau po dviejų kėlinių buvo surinkęs 12 taškų, Serbijos krepšininkai pirmavo 35:27.

Trečiasis kėlinys

Per pertrauką T. Pačėsas su auklėtiniais padarė tinkamas išvadas. Serbai gerokai klimpo lietuvių gynyboje ir pirmuosius taškus pelnė tik šeštąją minutę. Savo ruožtu O. Olisevičiaus vedama rinktinė persvėrė rezultatą – 43:41.  Savo žaidimo ritmą pagavę Lietuvos krepšininkai galutinai perėmė iniciatyvą ir prieš ketvirtąjį kėlinuką pirmavo 51:46.

Ketvirtasis kėlinys

V. Kariniausko pastangomis lemiamos mačo dalies pradžioje lietuviai nutolo 57:48, tačiau serbai vėl greitai ėmė minti lietuviams ant kulnų ir likus 3 min. komandas skyrė vos vienas taškas – 59:58. Svarbiu momentu dvitaškį su pražanga pataikė M. Mockevičius, leidęs T. Pačėso ekipai kiek atsipūsti – 63:58.

Tiesa, L. Mitrovičiaus pastangomis likus pusantros minutės lietuvius vėl slėgė didžiulė įtampa – 63:62. Vis dėlto V. Kariniausko ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo, o Ž. Riauka likus 31 sek. padidino skirtumą iki penkių taškų – 67:62. Skirtumo iki paskutinių sekundžių lietuviai neiššvaistė.