EUROLYGA

Lietuvos studentų rinktinė universiados ketvirtfinalyje patyrė fiasko

Nė vieno mačo grupėje nepralaimėjusi Lietuvos rinktinė vasaros universiadoje baigė savo kelionę. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Kazanėje ketvirtfinalyje 55:60 (20:9, 8:17, 17:14, 10:20) pralaimėjo Australijos krepšininkams. Lietuviai iki šiol nebuvo patyrę nesėkmės kartėlio ir buvo laikomi viena pajėgiausių ekipų. Tačiau itin svarbiame mače šalies krepšininkai nesugebėjo žaisti koncentruotai.

Rungtynių akimirkos.<br>L. Motužytė

Jul 14, 2013, 5:04 PM, atnaujinta Mar 3, 2018, 1:39 AM

Australijos rinktinė pusfinalyje kovos su serbais. Serbai 88:43 sutriuškino Estijos komandą.

D. Adomaičio komentaras.

Statistika.

Lietuva: V. Čižauskas ir A. Juškevičius (8 atk. kam.) - po 16, Š. Vasiliauskas – 6, V. Lipkevičius ir G. Orelikas – po 5, A. Drungilas (8 atk. kam.) - 4, E. Bendžius – 2, V. Čepukaitis – 1.

Australija: R. Broekhoffas – 14, J. Cadee – 12, C. Elilisas ir M. Youngas – po 9, C. Bairstowas – 5, A. Dumovic ir O. Odigie – po 4, C. Steindlas – 3.

Lietuva – Australija

Dvitaškiai: 13/39 (33 proc.) - 16/38 (42 proc.)

Tritaškiai: 5/20 (25 proc.) - 5/14 (36 proc.)

Baudų metimai: 14/22 (64 proc.) - 13/19 (68 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 40

Perimti kamuoliai: 5 – 2

Klaidos: 10 – 19

Rezultatyvūs perdavimai: 7 - 12

Pirmasis kėlinys

Lietuvos krepšininkai nesiterliojo ir nuo pat pradžių ėmėsi darbo. Netrukus tai davė vaisių – D. Adomaičio auklėtiniai pirmavo 9:1.

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 11:3. Netrukus A. Juškevičius pataikė tritaškį, o nuo baudų metimo linijos dukart taikliai atakavo V. Čižauskas – 16:3.

Pirmasis kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 20:9.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio starte J. Cadee ir C. Ellisas pradėjo mažinti skirtumą – 12:20. Tačiau neilgai trukus prabilo ir Lietuvos komanda – 22:12.

Žingsnis po žingsnio ir australai priartėjo. Sužaidus pusę kėlinio C. Ellisas pataikė du baudos metimus, o netrukus prie jo prisidėjo R. Broekhoffas bei tritaškį pataikęs C. Steindlas – 22:25. Netrukus dar du taškus pelnė C. Ellisas – 24:25.

Antrasis kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 28:26.

Trečiasis kėlinys

Australijos krepšininkai trečiajame ketvirtyje sugebėjo išsiveržti į priekį (40:38), tačiau tuomet Lietuvos komanda atstatė savo žaidimą ir sugebėjo ne tik panaikinti nedidelį deficitą, bet ir įgyti pranašumą – 45:40.

Tokiu rezulatu ir baigėsi trečiasis kėlinys.

Ketvirtasis kėlinys

Lietuvos rinktinė lemiamame kėlinyje padidino skirtumą iki 47:40, tačiau varžovai netrukus priartėjo iki 45:49. Nepaisant lietuvių pastangų, Australijos krepšininkai netikėtai smogė jiems tiesiai į paširdžius ir išsiveržė 55:49.

Likus žaisti minutę ir 45 sekundes V. Čižauskas pataikė du taškus ir lietuviai priartėjo 53:55.

Rungtynes Australijos rinktinė laimėjo 60:55.

***

Grupė. Lietuvos rinktinė D grupėje nugalėjo visus varžovus ir užėmė pirmąją vietą. Australijos krepšininkai per penkis mačus suklupo tik mače su Kanada (83:92). Pralaimėjimas australams reiškė antrąją vietą C grupėje. Pirmoji atiteko kanadiečiams.