Lietuviai nepaslydo lemiamame mače, V. Kariniauskas – arti trigubo dublio

Tomo Pačėso treniruojama Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionate Estijoje pergale baigė antrojo etapo grupės varžybas. Lemiamame susitikime lietuviai 70:65 (14:14, 19:13, 19:20, 18:18) nugalėjo Kroatijos komandą.

Jul 17, 2013, 7:00 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 11:15 PM

Su 3 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais, Lietuvos krepšininkai E grupėje užėmė trečią vietą. Į priekį mūsiškiai užleido turkus ir graikus.

Ketvirti liko juodkalniečiai, o už ketvirtfinalio borto – Vokietija ir Kroatija.

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė susitiks su Italijos ekipa, kuri Europos čempionate laimėjo 5 mačus iš 7.

Lietuva: V. Kariniauskas 24 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), M. Paliukėnas 16, R. Juknevičius 11, L. Chatkevičius 10, O. Olisevičius 5.

Kroatija: L. Panduričius ir D. Samačas po 13, H. Širko 12, M. Buovacas 9, M. Ramljakas 5, P. Maduničius 4.

Rungtynėse su kroatais Lietuvos priekinė linija neturėjo lygių. Kovą po krepšiu ji laimėjo 47:33, o puolime iš viso atkovojo 14 kamuolių.

Tiesa, mūsiškiams koją kišo klaidos, kurių padarė 20, kai priešininkai – 11. Beje, Lietuvos rinktinė varžovams išrašė 5 blokus ir net 4 jų – L. Chatkevičius.

Pirmasis kėlinys

Didžiąją pirmojo ketvirčio dalį lietuviams teko vytis varžovus. Nors T. Pačėso auklėtiniai dvigubai geriau kovojo po krepšiu (14:7), padarė 5 klaidas ir prametė 8 tritaškius iš 10. Tai leido Kroatijai vienu metu pirmauti 12:7. Tiesa, baigiantis kėlinukui Lietuva ištirpdė deficitą – 14:14.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Galingas žaidimas po krepšiu (9 puolime atkovoti kamuoliai) ir perimti kamuoliai (6) davė savo – paskutinėmis kėlinio minutėmis mūsiškiai spurtavo 10:2 ir po dviejų kėlinių buvo priekyje 33:27.

Trečiasis kėlinys

Po pertraukos kroatai greitai priartėjo ir alsavo lietuviams į nugaras. T. Pačėso auklėtiniai strigo priešininkų gynyboje. Galiausiai priešpaskutinę trečio kėlinio minutę, po kroatų tritaškio, Lietuvos rinktinė buvo priversta vytis varžovus – 45:47. Tiesa, iniciatyvą į savo rankas perėmė komandos lyderis V. Kariniauskas. Jis pelnė 10 taškų iš eilės (po trijų kėlinių turėjo 20 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus), o Lietuvos krepšininkai prieš lemiamą mačo dalį pirmavo 52:47.

Ketvirtasis kėlinys

Lietuviai sėkmingai pradėjo ketvirtąjį kėlinį ir susikrovė apčiuopiamą persvarą 58:49. Vis dėlto kroatai nepasidavė ir likus beveik 4 min. priartėjo 61:57. Svarbiu momentu tritaškį pataikė R. Juknevičius, leidęs kiek atsipūsti (64:57). T. Pačėso įtvirtino pergalę ir žengė į ketvirtfinalį.