D. Saboniui ir Lietuvos jaunių rinktinei Latvijos barjeras – per aukštas

Domanto Sabonio ir Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės saga Europos čempionate baigėsi sulig pirmuoju atkrintamųjų varžybų etapu. Lietuvos rinktinė Rygoje vykstančių pirmenybių ketvirtfinalyje 54:71 (11:16, 24:19, 12:21, 7:15) pralaimėjo šeimininkams latviams, kurie jau nuo pat pradžių pademonstravo, kad yra aukštesni už svečius iš Lietuvos. Latvijos rinktinei pergalė suteikė šansą papildyti šių metų kolekciją dar vienu medalių komplektu. Dvidešimtmečių Europos čempionate latviai laimėjo sidabro medalius. Lietuvos rinktinė Estijoje vykusiose pirmenybėse buvo septinta.

D. Sabonis - Lietuvos rinktinės lyderis.<br>fibaeurope.com archyvas

2013-07-26 16:58, atnaujinta 2018-03-02 14:13

Mačas. Vadžias į savo rankas jau pirmajame kėlinyje perėmė latviai, kurie greitai pabėgo į priekį ir ketvirtį laimėjo 16:11. Antrajame lietuviai sugebėjo susikoncentruoti, išlygino rezultatą ir netgi pirmavo, tačiau į didžiąją pertrauką ekipos išėjo rezultatui esant 35:35.

Po jos vėl geriau atrodė latviai – jie pradėjo mėtyti vieną po kito taiklius metimus, spurtavo ir į lemiamą ketvirtį išėjo pirmaudami 56:47. Lietuvos rinktinė ir per lemiamas dešimt minučių nesugebėjo sukurti kažko pavojingo bei stebėjo, kaip pergale džiaugiasi Latvijos komanda.

Dvikova. Lietuvos rinktinei Europos čempionate teks kovoti dėl 5-8 vietų.

Statistika.

Latvija: K. Porzingis (8 atk. kam.) - 17, R. Šmitas – 12, I. Žviguras ir A. Pasečnikas – po 10, K. Plavniekas – 9, D. Gekas ir A. Ginteris – 5, K. Gluditis – 3.

Lietuva: G Žalalis – 13, D. Sabonis (10 atk. kam) – 11, R. Verbickas – 7, Ž. Jurgutis ir H. Saprykinas – po 6, P. Valinskas – 5, L. Grabauskas – 3, D. Chatkevičius – 2, N. Giga – 1.

Latvija – Lietuva

Dvitaškiai: 26/51 (51 proc.) - 17/41 (41,5 proc.)

Tritaškiai: 3/16 (18,8 proc.) - 3/13 (23,1 proc.)

Baudų metimai: 10/15 (66,7 proc.) - 11/17 (64,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 34

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 13

Klaidos: 11 – 19

Perimti kamuoliai: 10 - 7

Pirmasis kėlinys

Rungtynes simboliškai taškais pradėjo Lietuvos rinktinės lyderis D. Sabonis – šis po D. Chatkevičiaus perdavimo pelnė du taškus iš po krepšio, tačiau iškart taikliu metimu atsakė latvis.

Netrukus A.Pasecnikas triskart atkovojo kamuolį po lietuvių krepšiu, bet įmesti nesugebėjo. Į tokią klaidą D. Chatkevičisu atsakė dvitaškiu – rezultatyvų perdavimą atliko D. Sabonis. Sužaidus tris minutes lietuviai pirmavo 4:2.

Neilgai trukus latviai sužaidė tvirtą atkarpą ir išsiveržė 10:6.

Iki kėlinio pabaigosl ikus žaisti pusantros minutės R. Šmitas latvius nutolino iki 16:9.

Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 16:11.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį taškais pradėjo latviai, tačiau netrukus G. Žalalis smeigė tritaškį, o prie jo dviem taškais prisidėjo ir D. Sabonis – 16:18.

Sužaidus tris minutes R. Verbickas išprovokavo pražangą ties trijų taškų linija – jis pataikė visus baudų metimus ir lietuviai skirtumą sumažino iki 18:19. Tačiau į tokį lietuvių išpuolį tritaškiu atsakė K. Planviekas – 21:19.

Jo metimas neliko be atkirčio – R. Verbickas taip pat atsakė trimis taškais – 21:22.

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 27:25. Netrukus K. Porzingis išlygino skirtumą, tačiau G. Žalalis vėl suteikė lietuviams pranašumą – 29:27.

Antrasis kėlinys baigėsi 35:35.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos žaidimas buvo nervingos – abi komandos klydo, mėtė pro šalį. Per porą minučių ekipos spėjo apsikeisti tik po du taškus – 37:37.

Po klaidų serijos pirmieji atsigavo latviai, kurie išsiveržė 41:38. Netrukus K. Porzingis pelnė du taškus su pražanga – 44:38.

Sužaidus šešias minutes Lietuvos rinktinės padėtis nebuvo gera – latviai turėjo aštuonių taškų pranašumą – 48:40.

Lietuvos rinktinės schemos visiškai neveikė – latviai ir toliau atakavo nesunkiai. Lietuvos komanda atsakydavo taškais, tačiau gynyba buvo „kiaura“. Likus žaisti minutę Latvija pirmavo 53:44.

Kėlinys baigėsi latviams pirmaujant 56:47.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinės padėtis negerėjo – per tris minutes lietuviai nesukūrė nieko, kas išmuštų iš vėžių latvius, kurie pirmavo 60:47.

Įpusėjus kėliniui Latvijos rinktinė pirmavo 64:52.

Ketvirtajame kėlinyje lietuvių schemos ir toliau neveikė. Latvijos komanda atakavo taikliai ir ardė svečių gynybą. Netrukus latviai šventė pergalę 71:54.

***

Pasirodymas. Lietuviai per šešis mačus patyrė du pralaimėjimus – kartą 58:67 krito prieš prancūzus, kartą 59:68 pralaimėjo rusams.

Latviai 69:70 pralaimėjo italams ir 62:64 buvo priversti pripažinti turkų pranašumą.

Lyderis. D. Sabonis per rungtynes vidutiniškai renka po 14 taškų ir atkovoja po 12,8 kamuolio.