Šaltas dušas čempionato pradžioje: Lietuva – Serbija 56:63

Kai trečiojo kėlinio pradžioje R.Seibutis ir M.Kalnietis švystelėjo du tritaškius, rungtynių tarp Lietuvos ir Serbijos rezultatas švieslentėje tapo lygus. Tačiau ne ilgam - serbai pirmavo 38 minutes, o Lietuvos rinktinės žaidimas pirmosiose Europos čempionato B grupės rungtynėse buvo padrikas, atakos – neišbaigtos. Serbai žaidė užtikrintai ir įsirašė pirmuosius taškus žemyno pirmenybėse. Lietuvos rinktinė 56:63 (10:20, 17:13, 14:18, 15:12) pralaimėjo N.Krstičiaus vedamiems serbams.

R.Javtokas kovoja prieš N.Krstičių.<br>AP nuotr.

J.Mačiulio komentaras

Lietuva: M.Kalnietis (3 rez. perd.) - 17, D.Lavrinovičius (6 atk. kam.) - 12, R.Seibutis ir L.Kleiza - po 8, J.Mačiulis - 6, J.Valančiūnas ir K.Lavrinovičius - po 2, M.Kuzminskas - 1. R.Javtokas, M.Pocius, T.Delininkaitis, D.Motiejūnas taškų nepelnė.

Serbija: N.Krstičius - 20, N.Nedovičius - 14, N.Bjelica - 13, R.Katičius - 6, B.Bogdanovičius - 5, D.Andjusičius - 3, S.Markovičius - 2.

Serbija – Lietuva Taiklumas: 37,1 proc. (23/62) – 38,6 proc. (22/57) Baudų metimai: 66,7 proc. (12/18) – 50 proc. (6/12) Atkovoti kamuoliai: 42 – 36 Dvitaškiai: 40 proc. (18/45) – 45,7 proc. (16/35) Tritaškiai: 29,4 proc. (5/17) – 27,3 proc. (6/22) Klaidos: 11 – 12 Rezultatyvūs perdavimai: 9 – 8 Pražangos: 18 – 24 Perimti kamuoliai: 5 – 5 Blokai: 0 - 1

Starto penketai:

Lietuva: M.Kalnietis, J.Mačiulis, R.Seibutis, L.Kleiza, R.Javtokas.

Serbija: N.Nedovičius, B.Bogdanovičius, S.Marovičius, D.Gagičius, N.Krstičius.

Rungtynės

Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė tritaškį švystelėjęs B.Bogdanovičius. Pirmąją rungtynių pusę Serbijos rinktinė laimėjo 9:5. 6 taškus pelnė serbų lyderis N.Krstičius. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos serbų pranašumas išaugo iki 9 taškų (16:7), tačiau J.Mačiulio tritaškis sumažino skirtumą iki 6 taškų. Po pirmųjų dešimties minučių Serbijos rinktinė turėjo dviženklę persvarą - 20:10.

Antrojo kėlinio pirmąją pusę lietuviai laimėjo 8:7, tačiau to sumažinti skirtumą neužteko. Serbai toliau pirmavo 9 taškais (27:18). Besibaigiant antrajam kėliniui lietuviams pavyko šiek tiek aptirpdyti varžovų pranašumą. Antrajį kėlinį laimėjusi Lietuvos rinktinė po dviejų kėlinių atsiliko 27:33.

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinei M.Kalnietis pelnė 8 taškus, D.Lavrinovičius 7, R.Seibutis - 5, J.Mačiulis - 3, L.Kleiza ir J.Valančiūnas - po 2.

Serbijos rinktinei N.Krstičius surinko 10 taškų, N.Bjelica - 8, R.Katičius - 6.

Du tritaškius iš eilės trečiojo kėlinio pradžioje švystelėję R.Seibutis ir M.Kalnietis išlygino rezultatą 33:33. Atsitiesę serbai laimėjo atkarpą 9:3 ir vėl išsiveržė į priekį (42:36). Netrukus serbai susigrąžino ir dviženklę persvarą (46:36). Sumažinti skirtumo per likusį kėlinio laiką lietuviams nepavyko (41:51).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui lietuviai laimėjo atkarpą 10:0 ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (56:51), tačiau persverti rezultato nepavyko. Buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius N.Nedovičius demonstravo puikų žaidimą. Prasidėjus septintajai ketvirtojo kėlinio minutei jis įmetė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam N.Krstičiui. Šis, pelnęs 2 taškus iš po krepšio, grąžino Serbijos rinktinei dviženklę persvarą (63:53). Lietuvos rinktinė pralaimėjo 56:63.

Problema. Rungtynes kiek nervingai ir chaotiškai pradėję lietuviai nesėkmingai puolė - pirmuosius taškus pelnė sužaidus pustrečios minutės, nesėkmingai ir gynėsi. Daugiausia problemų kėlė Serbijos rinktinės lyderis N.Krstičius, kuris lengvai įveikdavo R.Javtoko gynybą ir per pusę kėlinio pelnė 8 taškus.

Broliai. Nei R.Javtokui, nei J.Valančiūnui nesusitvarkant baudos aikštelėje, J.Kazlauskas antrajame kėlinyje į aikštę pasiuntė brolius. 212 cm ūgio D.Lavrinovičius sumaniau gynėsi prieš N.Krstičių, puolime žaidė efektingai - pelnė 7 taškus. Jam tvirtai padėjo ir keliais centimetrais mažesnis Kšištofas. Brolių pagalba Lietuvos rinktinė sumažino skirtumą 27:33.  Lavrinovičiams puikiai talkino M.Kalnietis, narsiais prasiveržimais iki didžiosios pertraukos surinkęs 8 taškus.

Kova. Neįtikėtinas R.Seibučio tritaškis baigiantis atakos laikui, vėliau dar vienas taiklus M.Kalniečio šūvis trečiojo kėlinio pradžioje gražino rungtynėse pusiausvyrą (33:33). Savo solo atliko N.Nedovičius - Serbijos rinktinės gynėjas pelnė 9 taškus ir padėjo savo komandai vėl įgyti dviženklį pranašumą (46:36).

Apdovanojimas. Prieš rungtynes Lietuvos rinktinės sirgaliai skandavo "Jonai, Jonai!". Jonui Valančiūnui buvo įteiktas geriausio 2012 metų jaunojo Europos krepšininko apdovanojimas, kurį Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas gavo antrus metus iš eilės.

Sutikimas. Kai aikštėje pirmieji pasirodė Lietuvos krepšininkai, tribūnos sugaudė - serbai pradėjo švilpti, lietuviai - ploti. Pirmasis į aikštę įbėgęs R.Seibutis taip pat paplojo komandą audringai sutikusiems lietuvių aistruoliams.

Būgnai. Likus valandai iki mačo pradžios šalia Serbijos rinktinės krepšio savo amuniciją išpakavo Lietuvos sirgaliai. Tomo Balaišio-Sėklos kompanija ruošė garsiuosius būgnus. Jų gaudesys gerokai užgožė serbų sirgalių švilpimą ir niekais vertė jų bandymus perrėkti Lietuvos sirgalius, kurių susirinko apie pusę tūkstančio.

Žiūrovai. Kai ant „Podmežakla“ parketo kaito rungtynių tarp Makedonijos ir Juodkalnijos rinktinių, šalia aikštės jau buvo žaliais marškinėliais vilkintys vyrai - Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, Lietuvos rinktinės treneriai Jonas Kazlauskas, Gintaras Krapikas, Darius Maskoliūnas susidomėję stebėjo, kaip po dramatiškos kovos Juodkalnijos krepšininkai 81:80 palaužė makedonus, su kuriais lietuviai susitiks ketvirtadienį.