Broliai šaunuoliai, viskas normaliai: Lietuva – Juodkalnija 77:70

„Broliai šaunuoliai, viskas normaliai“ – šiomis „G&G Sindikato“ eilutėmis ne kartą palydėtas sėkmingas brolių Lavrinovičių žaidimas. Šias eilutes buvo galima prisiminti po Lietuvos ir Juodkalnijos rinktinių rungtynių, kuriose pergalę po pratęsimo 77:70 (19:19, 13:15, 19:13, 12:16, 14:7) šventė Jono Kazlausko auklėtiniai.

Broliai Lavrinovičiai tapo rinktinės pergalės kalviais.<br>AP nuotr.

Donatas Urbonas, Tautvydas Mikalajūnas

Sep 8, 2013, 10:12 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 12:20 PM

Kšyštofas Lavrinovičius į juodkalniečių krepšį „įsūdė“ 24 taškus. Darjušas pratęsime smeigė tritaškį, kuris paskutinę minutę galutinai pražudė ambicijų nestokojusius varžovus (75:70).

Tai buvo trečioji Lietuvos rinktinės pergalė per ketverias rungtynes. Tiesa, ji dar negarantavo vietos kitame Europos čempionato etape. Antrą vietą B grupėje užimantys lietuviai pirmadienį turi įveikti bosnius arba tikėtis palankių rezultatų iš kitų grupės rungtynių.

Statistika. Lietuva: K.Lavrinovičius 24, J.Valančiūnas 12, M.Kalnietis (7 rez. perd.) ir L.Kleiza po 10, D.Lavrinovičius 9, R.Seibutis 8, T.Delininkaitis 3, J.Mačiulis 1.

Juodkalnija: T.Rice‘as 19, B.Dubljevičius 14, Se.Sehovičius 9, N.Vučevičius 8, M.Bjelica (7 atk. kam.), B.Sekuličius 6.

Lietuva – Juodkalnija

Taiklumas: 27/59 – 27/71

Dvitaškiai: 47,2 proc. (17/36) – 50 proc. (21/42)

Tritaškiai: 43,5 proc. (10/23) – 20,7 proc. (6/29)

Baudų metimai: 72,2 proc. (13/18) – 62,5 (10/16)

6. Juodkalnija 4 1 3 293:306 5

41. Po tiek minučių aikštėje praleido M.Kalnietis ir R.Seibutis. 12. Tiek kartų daugiau taškų K.Lavrinovičius pelnė rungtynėse su Juodkalnija nei per visą Europos čempionatą. Per dvejas rungtynes Kšyštofas buvo pasižymėjęs 2 taškais.

Broliai. Lietuvos rinktinę į pergalę vedė puikus brolių Lavrinovičių žaidimas. Kšyštofas pelnė 24 taškus ir viso susitikimo metu buvo tikras nacionalinės komandos vedlys. Tuo metu Darjušas pratęsimo pabaigoje pataikė tolimą metimą, kuris virto paskutiniu vinimi į juodkalniečių karstą.

Sentimentai. Buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius T.Rice'as nejaučia sentimentų Lietuvai. Natūralizuotas amerikietis tritaškiu išplėšė pratęsimą, o jame rinkdamas taškus vieną po kito sunkino lietuvių užduotis gynyboje.

Metimas. Lemiama lietuvių ataka buvo nesėkminga. Likus 3 sek. kamuolys nuo juodkalniečių rankos skriejo į užribį. Iš užribio kamuolį perdavė R.Seibučiui, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė.

Kamuoliai. J.Kazlauskas turėjo gerokai pykti ant savo auklėtinių dėl kovos po krepšiu. Lemiamos juodkalniečių atakos metu mūsiškiai priešininkams leido atkovoti kamuolį puolime bent kelis kartus. Rinktinė neliko nenubausta – T.Rice‘as tolimu metimu aukšta trajektorija išlygino rezultatą (63:63).

Šukuosena. J.Valančiūnas čempionato metu pasirūpina ir šukuosena. Per laisvą Europos čempionate dieną Lietuvos rinktinės aukštaūgis vėl nusiskuto ir taip trumpus plaukus.

Duetas. Broliškas. Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai dviem taikliais tritaškiais pradėjo ketvirtąjį Lietuvos rinktinei Europos čempionato mačą. Broliai pelnė pirmuosius 12 rinktinės taškų ir buvo neįmenama mįslė Juodkalnijos aukštaūgiams. Tiesa, įpusėjus pirmajam kėliniui Darjušas buvo priverstas sėsti ant suolo - susidūręs su krepšį atakavusiu T.Rice'u, brolis susižeidė kelį.

Gedulas. Sekmadienį prieš kiekvienas Europos čempionato rungtynes viena minutė buvo skiriama tragedijai, sukrėtusiai Europos krepšinį. Šeštadienį į avariją pateko Vengrijos moterų krepšinio klubą „Uni Gyor“ vežęs autobusas. Per avariją žuvo ekipos treneris ir direktorius, 15 krepšininkių buvo sužeistos. Tylos minutė „Podmežakla“ areną sukaustė ir prieš Lietuvos ir Juodkalnijos mačą.

Penketas. Rungtynes lietuviai pradėjo nestandartiniu penketu – M.Kalnietis, R.Seibutis, J.Mačiulis ir broliai Lavrinovičiai.

Kelias. Lietuviai savo kraityje jau turi dvi pergales ir vieną pralaimėjimą. Du Balkanų išbandymai baigėsi skirtingai – pralaimėta serbams, bet įveikti makedonai. Mūsiškiai taip pat pranoko latvius.

Tuo metu juodkalniečiai čempionato starte nugalėjo makedonus, bet vėliau nusileido latviams ir bosniams.

Pažįstami. Juodkalnijos rinktinėje žaidžia du buvę Vilniaus „Lietuvos ryto“ legionieriai – įžaidėjas Tyrese‘as Rice‘as bei puolėjas Milko Bjelica.

Išvarė. Juodkalniečiai prieš lietuvius žais nepilnos sudėties. Dėl drausmės pažeidimų rinktinės treneris L.Pavičevičius iš komandos išvarė vilčių nepateisinusį lyderį V.Dašičių.

Rungtynės

Rungtynes starto penkete pradėję broliai Lavrinovičiai iškart parodė, kodėl verti žaisti nuo mačo pradžios. Abu jie pelnė visus 10 pirmųjų komandos taškų – 10:3. Juodkalniečiai neliko priblokšti sėkmingo brolių žaidimo ir turėjo, ką atsakyti (14:12). Lietuviai ėmė buksuoti, o 9-ą minutę įsibėgėjusi Juodkalnija jau lygino rezultatą (17:17). Per pirmą kėlinio pusę pelnę 14 taškų, likusią 5 minučių atkarpą rinktinė pažymėjo pelnydama tik 4 taškus (19:19).

Antrajame ketvirtyje lietuviai gerokai strigo. Tiesa, ilgai pirmavusius juodkalniečius galiausiai pavyko aplenkti po T.Delininkaičio tritaškio 18-ą minutę (30:29).  Vis dėlto po dviejų kėlinių Lietuva atsiliko 32:34.

Statistika po dviejų kėlinių:

Lietuva: K.Lavrinovičius – 13, L.Kleiza – 7, D.Lavrinovičius – 5, R.Seibutis – 4, T.Delininkaitis – 3.

Juodkalnija: B.Dubljevičius ir T.Rice‘as – 7, N.Vučevičius – 6, S.Sehovičius ir S.Sehovičius – po 5, A.Popovičius ir B.Sekuličius – po 2.

Trečią kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo galingu puolimo garvežiu. Per dvi minutes pelnę 9 taškus, mūsiškiai išsiveržė į priekį 41:37. Tiesa, Juodkalnija pabudo iš ilgosios pertraukos miego ir išlygino žaidimą. Vis dėlto prieš lemiamą mačo dalį J.Kazlausko auklėtiniai džiaugėsi 4 taškų persvara (51:47).

Du lietuvių tritaškiai ketvirto kėlinio pradžioje padėjo gerokai atitrūkti – 57:49.  Likus 5 min. Lietuva pirmavo 57:53, tačiau situaciją apsunkino J.Valančiūno nesportinė pražanga. Nors varžovai pilnai ja nepasinaudojo, lemiamomis minutėmis buvo karšta. Likus 2,5 min. komandas skyrė vos vienas taškas – 57:56.  Likus mažiau nei 2 min. Juodkalnija visiškai ištirpdė trapią lietuvių persvarą (58:58).  Lemiama minutė prasidėjo švieslentėje degant skaičiams 60:60, bet reikiamu metu dvitaškį su pražanga įsūdė K.Lavrinovičius, palikęs varžovams 45 sekundes – 63:60. Po atsainios lietuvių kovos dėl atšokusio kamuoliai Juodkalnija gavo progą išlyginti rezultatą ir T.Rice'as ja pasinaudojo (63:63). Lemiamas R.Seibučio metimas skriejo pro šalį, todėl komandos turėjo žaisti pratęsima (63:63).

Pratęsime visas kovingųjų Juodkalnijos krepšininkų viltis sudaužė iš brolio Kšyštofo estafetę perėmęs Darjušas. Jo tritaškis paskutinę mačo minutę galutinai palaidojo priešininkų viltis (75:70).