Suomiai pribaigė puikų šansą išsigelbėti turėjusius rusus

Rusija jau gali krautis lagaminus namo, nes paskutinis Europos čempionato mačas jai nieko nebereikš. Ketvirtose D grupės rungtynėse Vasilijaus Karasiovo auklėtiniai 82:85 (18:16, 12:15, 16:10, 21:26, 8:8, 8:11) nusileido Suomijos komandai.

Rusai turėjo puikų šansą išsigelbėti, bet suomiai pasinaudojo milžiniškomis varžovų klaidomis ir iškovojo bilietą į kitą etapą.<br>AP nuotr.

Sep 8, 2013, 6:56 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 12:22 PM

Trečią kartą laimėję suomiai užsitikrino bent trečią vietą grupėje ir bilietą į kitą etapą. Visus keturis sykius suklupę rusai taip ir liko tūnoti turnyrinės lentelės dugne.

Įdomu, kad Rusijos rinktinė bent du kartus turėjo puikią galimybę laimėti ir išsaugoti pakankamai realų šansą žengti į kitą pirmenybių etapą.

Ketvirto kėlinio pabaigoje likus kelioms sekundėms S.Monia pataikė tik vieną baudą iš dviejų, tačiau vis dar buvo priekyje 67:65. Bet įžaidėjas Aleksejus Švedas priėmė nesuprantamą sprendimą.

Likus 4 sek. rusas aikštės viduryje pražanga stabdė buvusį žalgirietį Hanno Mottolą. Šis ramiai sumetė abi baudas ir išplėšė pratęsimą (67:67).

Vėliau iki pratęsimo pabaigos likus minutei rusai dar pirmavo 75:71, bet Fortūna jiems vėl atsuko nugarą. Per 60 sekundžių suomiai sugebėjo išlyginti rezultatą ir išplėšti antrą pratęsimą. Jame suomiai galutinai sužlugdė Rusijos nacionalinę komandą.

Shawnas Huffas (9 atk. kam.) nugalėtojams pelnė 20, Sasu Salinas (10 atk. kam.), Hanno Mottola ir Tuukka Kotti (10 atk. kam.) – po 12, Peteris Koponenas (11 rez. perd.) – 11 taškų.

Pralaimėjusiems Aleksejus Švedas (6 rez. perd.) surinko 25, Vitalijus Fridzonas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) – 16, Semionas Antonovas – 10 taškų.

1. Suomija 4 3 1 272:260 7

2. Graikija 3 3 0 243:183 6

3. Italija 3 3 0 228:188 6

4. Švedija 3 1 2 192:222 4

5. Rusija 4 0 4 285:323 4

6. Turkija 3 0 3 191:235 3