R.Kurtinaičio Eurolygoje nebus – „Chimki“ pralaimėjo belgams

Rimas Kurtinaitis šaukė kiek galėjo, jo auklėtiniai stengėsi iš paskutiniųjų, tačiau visi aikštę paliko nuleidę galvas. Trečiadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje atrankos į Eurolygą turnyro favoritė Maskvos srities „Chimki“ komanda patyrė pralaimėjimą. R.Kurtinaičio auklėtiniai jau pirmajame etape 79:90 (18:20, 22:19, 19:21, 20:30) pripažino Ostendės „Telenet“ krepšininkų pranašumą ir pasitraukė iš tolesnės kovos.

Rungtynių akimirka.<br>V.Balkūno nuotr.

Oct 2, 2013, 5:45 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 1:43 PM

Nepavyko. Pralaimėjimas reiškia, kad R.Kurtinaitis ir „Chimki“ šį sezoną žais Europos taurėje, nors ir tikėjosi antrus iš eilės metus pasirodyti prestižiškiausiame Senojo žemyno klubų turnyre.

Statistika. „Chimki”: P.Davisas (7 atk. kam.) - 32, P.Koponenas – 16, J.Augistine'as (8 atk. kam.) - 7, M.Greenas (7 atk. kam. Ir 7 rez. perd.) - 6, M.Popovičius (tritaškiai: 1/7) ir I.Vialcevas – po 5, M.Gelabele – 4, K.Lončaras ir S.Monia – po 2.

„Telenet”:  R.Thompsonas – 19, P.Gilletas – 16, Q.Serronas – 10, A.Stipanovičius (9 atk. kam.) - 9, J. Berggrenas ir M.Ponitka  (11 atk. kam.) - po 8, N.Marnegrave ir D.Djordjevičius – po 7, V.Petrovičius – 4.

„Chimki“ - „Telenet“

Dvitaškiai: 21/52 (40 proc.) - 18/36 (50 proc.)

Tritaškiai: 5/22 (22 proc.) - 1124 (45 proc.)

Baudų metimai: 22/24 (91 proc.) - 21/27 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 41

Perimti kamuoliai: 8 – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 16

Klaidos:  8 - 14

Mačas. „Chimki“ rungtynes pradėjo keturiais taškais be atsako, tačiau gerą varžovų pradžią „Telenet“ greitai nutraukė (8:8).  Pastaroji ekipa netgi buvo išsiveržusi (12:10), tačiau „Chimki“ jai nutolti neleido ir susigrąžino pranašumą, tačiau skirtumas greitai buvo išlygintas. Užvirė atkakli kova – iki ketvirčio pabaigos likus žaisti pusantros minutės J.Augistine'as baudos metimais išvedė „Chimki“ į priekį (16:14).

Tačiau pirmajį ketvirtį laimėjo „Telenet“ - 20:18.

„Telenet“ antrajame kėlinyje pirmavo 26:22, tačiau „Chimki“ situaciją ištaisė (27:27).  Įpusėjus kėliniui 4 taškus be atsako pelnę R.Kurtinaičio auklėtiniai išsiveržė į priekį 4 taškais (35:31). Besibaigiant kėliniui varžovai "Chimki" persvarą sumažino iki minimumo (40:39). Antoje kėlinio pusėje aikštę šlubčiodamas paliko K.Lončaras.

Trečiąjį kėlinį „Telenet“ pradėjo tritaškiu, persvėrusiu rezultatą, tačiau P.Davisas atsakė dvitaškiu ir rezultatą išlygino (42:42).  „Telenet“ ekipa trečiojo kėlinio pradžią laimėjo 11:4 ir išsiveržė į priekį 50:44. K.Lončaras tik prasidėjus trečiajam kėliniui grįžo ant atsarginių žaidėjų suolo. Tiesa, krepšininkas pasirodė ne su rungtynių apragną. Antrajame kėlinyje traumą patyręs puolėjas žaisti negalėjo.

Tuo tarpu "Chimki" mažino atsilikimą. Besibaigiant kėliniui „Telenet“ turėjo minimalų pranašumą (58:57). Po trijų kėlinių „Chimki“ atsiliko 59:60.

Ketvirtajame kėlinyje "Chimki" vis nesisekė pasivyti varžovų. Likus trims minutėms "Telenet" pirmavo 5 taškais (75:70). Varžovai toliau tolo. Likus kiek daugiau nei minutei "Telenet" pranašumas buvo 9 taškai (83:74). R.Kurtinaičio auklėtiniams sutvarkyti situacijos nepavyko ir Rusijos klubas patyrė pralaimėjimą.

Pusfinalis. Pirmosios dvi pusfinalio komandos paaiškėjo dar antradienį. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 80:71 nugalėjo Rygos VEF komandą, o Oldenburgo „EWE Baskets“ 79:74 palaužė Varezės „Cimberio“ ekipos krepšininkus.

Pusfinalis II. „Telenet“ pusfinalyje susitiks su Nimburko ČEZ ir Bandirmos „Banvit“ poros nugalėtojais.

Kelialapis. Vilniuje „Siemens“ arenoje vykstančiame turnyre kelialapį į prestižiškiausią Europos klubų turnyrą gaus tik viena komanda.

Treneriai. R.Kurtinaitis – ne vienintelis lietuvis treneris, kovojantis dėl teisės varžytis Eurolygoje. Prie Nimburko ČEZ komandos vairo stovi buvęs Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra.

Eurolyga. Vienintelis šio turnyro nugalėtojas pateks į Eurolygos D grupę, kurioje žais Atėnų „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“, Vitorijos „Kutxa“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.