Krepšininkai užsienyje: Vokietijoje spindi lietuvio žvaigždė

Benas Veikalas siautėjo Vokietijoje, Darjušas Lavrinovičius rinko daugiau nei po tašką per minutę Ukrainoje, Linas Kleiza gavo poilsio Turkijoje, o keturių lietuvių atstovaujama komanda kovojo trijų pratęsimų trileryje Šveicarijoje.

B.Veikalas Vokietijoje - antras pagal rezultatyvumą visoje lygoje.<br>"Youtube" nuotr.

2013-11-04 16:44, atnaujinta 2018-02-20 14:59

Toks buvo praėjęs savaitgalis užsienio klubuose žaidžiantiems Lietuvos krepšininkams.

Lyderis. Puikiai šį sezoną žaidžiantis Bonos „Telekom“ (6-1) gynėjas Benas Veikalas tapo savaitės žvaigžde Vokietijos krepšinio lygoje. Labiausiai intrigavusioje turo dvikovoje, kurioje Bonos ekipa susigrūmė su Berlyno ALBA (3-2), B.Veikalas ne tik buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, bet ir likus 2 sek. pelnė pergalingus taškus.

Namie žaidusi Bonos komanda beveik visą laiką pirmavo, tačiau ketvirtajame kėlinyje stabtelėjo ir leido svečiams iš Berlyno išsiveržti į priekį. Vis dėlto lemiamą akimirką svariausią žodį tarė šio sezono „Telekom“ lyderis B.Veikalas.

Paskutinėje atakoje lietuvis prasiveržė po ALBA krepšiu ir, nepaisant kietos varžovo pražangos, pelnė du taškus, o po to šaltakraujiškai pridėjo taiklų baudos metimą, kuris nulėmė „Telekom“ pergalę 60:59.

„Pirmavome dideliu skirtumu ir privalėjome laimėti netampydami nervų savo sirgaliams, - tvirtino „Telekom“ treneris Mathiasas Fischeris. – Tačiau paskutinę ataką surengėme taip, kaip planavome. Benas turėjo gauti kamuolį ir pelnyti taškus arba išprovokuoti pražangą. Jam pavyko padaryti ir viena, ir kita.“

Iš viso B.Veikalas per 30 min. įmetė 18 taškų (4/6 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 4/5 baudų).

Kitas „Telekom“ lietuvis Donatas Zavackas šįkart nebuvo taiklus ir per 31 min. surinko tik 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/4 tritaškių), tačiau atkovojo 9 kamuolius.

„Telekom“ pasiekė jau šeštąją pergalę iš eilės ir bundeslygoje atsilieka tik nuo visas 7 rungtynes laimėjusio Miuncheno „Bayern“.

B.Veikalas pelno vidutiniškai 18 taškų ir rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše užima antrąją vietą. „Telekom“ lyderį lenkia tik lietuvių kilmės kanadietis Andy Rautinis iš Frankfurto „Skyliners“ klubo. Jis pelno 19,3 taško.

Autsaideriai. Prasčiausiai bundeslygoje žaidžia Brėmerhafeno „Eisbaren“ ekipa, į kurią šį rudenį persikėlė Kauno „Žalgirio“ paskolintas Adas Juškevičius.

Šeštadienį „Eisbaren“ (0-7) iki tol nelaimėjusių komandų dvikovoje turėjo pripažinti Viurcburgo „s.Oliver“ (1-6) pranašumą 63:77. A.Juškevičius per 32 min. pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškio, 0/3 tritaškių, 3/4 baudų).

„Mes beveik visas rungtynes pralaimime vienodai. Gerai pradedame, bet po to pasipila klaidos, o varžovams įsibėgėjus nesugebame jų sustabdyti“, - kalbėjo „Eisbaren“ treneris Calvinas Oldhamas.

Po 7 turų „Eisbaren“ yra vienintelė pergalių neturinti komanda.

A.Juškevičius pelno vidutiniškai 7,3 taško ir pataiko vos 29,5 proc. metimų (28,6 proc. dvitaškių ir 30,3 proc. tritaškių).

Nerezultatyvūs. Praėjusį savaitgalį nerezultatyviai žaidė Ispanijos klubams atstovaujantys lietuviai. Nė vienas jų nesurinko dviženklio taškų skaičiaus.

Rimantas Kaukėnas per 21 min. pelnė 7 taškus (2/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių), o Vitorijos „Laboral Kutxa“ (1-3) išvykoje 62:82 beviltiškai pralaimėjo Sevilijos „Cajasol“ (1-3) ekipai.

Antanas Kavaliauskas per 26 min. įmetė 8 taškus (4/6 dvitaškių, 0/2 baudų), o „Bilbao“ (0-4) svečiuose 75:92 nusileido Madrido „Real“ (4-0) krepšininkams. Kitas „Bilbao“ priklausantis lietuvis Mindaugas Lukauskis nebuvo registruotas, nes į aikštę grįžo traumą išsigydęs Zoranas Vrkičius.

„Bilbao“ yra vienintelė nė sykio nelaimėjusi lygos komanda.

Malagos „Unicaja“ (3-1) išvykoje nugalėjo Badalonos „Joventut“ (1-3) komandą 65:63, o abu lietuviai į krepšį nepataikė nė karto. Domantas Sabonis žaidė 9 min. (0/2 dvitaškių), Mindaugas Kuzminskas – 8 min. (0/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių).

Rekordai. Du ACB lygos klubai praėjusį savaitgalį pasiekė savo didžiausios pergalės rekordus.

Ypač pasismagino „Valencia“ (3-1) krepšininkai, šeštadienį nugalėję „Valladolid“ (1-3) komandą 51 taško skirtumu (108:57).

Tai kartu yra šeštas didžiausias skirtumas per visą ACB lygos istoriją (nuo 1983 m.). Lygos rekordas priklauso „Unicaja“ komandai, kuri 2011 m. sutriuškino „Joventut“ krepšininkus 56 taškais (111:55). Didesniu negu 50 taškų skirtumu taip pat yra laimėję „Barcelona“ (55), „Real“ (55 ir 53), „Joventut“ (53) ir „Laboral Kutxa“ (51).

Mažesniu, bet didžiausiu komandos istorijoje skirtumu laimėjo Saragosos CAI (3-1), sekmadienį įveikusi Manresos „Bruixa d‘Or“ (2-2) ekipą 37 taškais (89:52).

Lyderiai. Turkijos lygoje toliau tvirtai žygiuoja Stambulo „Fenerbahce“. Šeštadienį be Lino Kleizos žaidusi „Fenerbahce“ (4-0) išvykoje įtikinamai 81:65 nugalėjo Aliagos „Petkim“ (1-3) ekipą.

Po keturių turų „Fenerbahce“ yra viena iš dviejų visas rungtynes laimėjusių komandų. Nesėkmių taip pat nepatyrė Bandirmos „Banvit“ (4-0).

Surimtėjo. Pirmose Ukrainos lygos rungtynėse Darjušo Lavrinovičiaus neregistravęs Kijevo „Budivelnyk“ (2-2) treneris Ainaras Bagatskis nutarė nebejuokauti ir per mačą su „Mykolajiv“ (1-2) įtraukė labiausiai patyrusį savo krepšininką į dvyliktuką.

Savo ruožtu D.Lavrinovičius vos per 17 min. pelnė 19 taškų (4/8 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 8/11 baudų) ir padėjo „Budivelnyk“ nutraukti dviejų pralaimėjimų seriją. Kijevo ekipa išvykoje sutriuškino varžovus 86:65.

Michailas Anisimovas per 18 min. įmetė 14 taškų (6/9 dvitaškių, 2/4 baudų) ir buvo antras pagal rezultatyvumą „Budivelnyk“ žaidėjas.

Dugne. Adrijos lygos lentelės dugne toliau murkdosi Liublianos „Olimpija“ (0-6). Ji šeštadienį išvykoje nusileido Aleksandrovaco „Igokea“ (3-3) klubui 61:74 ir po 6 turų vis dar neturi nė vienos pergalės.

Pastarojoje dvikovoje „Olimpija“ varžovams priešinosi tris kėlinius (po jų rezultatas buvo lygus 53:53), bet paskutinę mačo dalį pralaimėjo 61:74.

„Olimpija“ puolėjas Deividas Gailius žaidė 19 min., pelnė 5 taškus (1/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/4 baudų) ir atkovojo 6 kamuolius.

„Po puikios pergalės prieš „Valencia“, vėl pralaimėjome patys sau. Komandai trūko energijos, o tai yra neatleistina“, - rūstavo „Olimpija“ treneris Alešas Pipanas, kurio auklėtiniai neblogai žaidžia Europos taurės turnyre (jame laimėjo 2 iš 3 rungtynių, o pastarajame ture nugalėjo aiškią favoritę „Valencia“), bet yra visiškai bejėgiai Adrijos lygoje.

Drama. Dramatišką pergalę Lenkijos lygoje iškovojo Dariaus Maskoliūno treniruojama Sopoto „Trefl“ (2-1), išvykoje per pratęsimą 90:80 palaužusi Vloclaveko „Anwil“ (3-1) pasipriešinimą.

Sopoto ekipa jau pirmajame kėlinyje pirmavo 14 taškų skirtumu (27:13), o ketvirtojo kėlinio pabaigoje irgi turėjo visus kozirius savo rankose, bet paskutinėmis sekundėmis pirmaudama trimis taškais nesugebėjo apsiginti nuo varžovų atakos ir „Anwil“ gynėjas Dušanas Katničius išlygino rezultatą.

Vis dėlto pratęsimą „Trefl“ sužaidė kone idealiai ir svarbiausią 5 minučių atkarpą laimėjo 20:10.

Šarūnas Vasiliauskas nugalėtojams per 25 min. pelnė 12 taškų (2/5 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 5/6 baudų). Tarp pralaimėjusių buvęs Deividas Dulkys per 33 min. įmetė 13 taškų (2/6 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 3/4 baudų) ir surinko 5 pražangas.

Pratęsimai. Net tris pratęsimus teko žaisti keturių lietuvių atstovaujamai Bazelio „Starwings“ (1-4) komandai, kuri Šveicarijos lygos rungtynėse namie nusileido Fribūro „Olympic“ (4-1) 102:111.

Aštuoni abiejų komandų krepšininkai (penki Bazelio, trys Fribūro) nesulaukė šio trilerio pabaigos dėl penkių pražangų. Anksčiau laiko aikštę paliko ir visi keturi lietuviai. Maža to, per pirmąjį pratęsimą kelio traumą patyrė „Starwings“ įžaidėjas Stefanas Petkovičius, tad 48-ąją min. Bazelio ekipoje liko vos penki žaisti galintys krepšininkai.

„Olympic“ išsaugojo daugiau galimybių keisti žaidėjus ir paskutinį pratęsimą laimėjo 15:4.

Rezultatyviausias šių rungtynių žaidėjas buvo 28 taškus pelnęs Povilas Čukinas. Adomas Drungilas įmetė 11 taškų, Rokas Ūzas – 7, Arūnas Vasiliauskas – 6.

Paskutinieji. Vėliausiai Europoje prasideda Kipro lygos varžybos. Šį sezoną į Viduržemio jūros salą persikėlė Ronaldas Rutkauskas, apsivilkęs pastaraisiais metais lietuvių pamėgtos Nikosijos „Etha“ komandos aprangą.

Debiutuodamas Kipro pirmenybėse R.Rutkauskas pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, tačiau „Etha“ išvykoje nusileido Larnakos AEK komandai 56:69.

Beje, finansiniams sunkumams vis stipriau slegiant Kipro klubus pirmojoje lygoje šį rudenį liko vos šešios komandos. Kelis praėjusius sezonus dėl čempionės vardo varžėsi aštuonios ekipos, o amžiaus pradžioje pajėgiausią Kipro krepšinio pakopą sudarydavo 12 klubų.

Trauma. Šią savaitę prasidės moterų Eurolygos varžybos, o jų pirmajame ture Lietuvos čempionė Vilniaus „Kibirkštis“ susigrums su Polkovicių CCC ekipa, kuriai atstovauja Aušra Bimbaitė.

Tiesa, lietuvė padėti Lenkijos komandai tikriausiai negalės. Ji dar ikisezoninėje stovykloje patyrė traumą ir kol kas nežaidė nė vienerių rungtynių.

Polkovicių komanda Lenkijos lygoje laimėjo 7 iš 8 rungtynių ir užima antrąją vietą. Praėjusį šeštadienį CCC namie 82:53 sutriuškino Torūnės „Energa“ komandą, kuri iki tarpusavio dvikovos turėjo tiek pat pergalių.

Vienintelę nesėkmę CCC krepšininkės patyrė 6-ame ture namie žaisdamos su lygos vidutinioku Rybniko „Row“ klubu 47:56.

Sustabdytos. Prancūzijos lygoje nutrūko netikėtai ilga Šarlvilio-Mezjero „Flammes“ (5-1) pergalių serija. Favorite nelaikyta „Flammes“ ekipa laimėjo penkerias rungtynes iš eilės ir tik šeštajame ture namie 66:69 nusileido kur kas aukščiau vertinamai Vilnevo ESB (6-0).

„Flammes“ vidurio puolėja Giedrė Paugaitė pelnė 12 taškų.

Dvikova. Rusijos moterų lygoje įvyko Lietuvos trenerių dvikova. Joje Algirdas Paulauskas su Orenburgo „Nadežda“ (3-0) ekipa išvykoje pranoko Alfredą Vainauską su Kursko „Dinamo“ (0-3) komanda 88:68.

Kursko krepšininkės geriau pradėjo rungtynes ir pirmąjį kėlinį laimėjo 27:17, tačiau po didžiosios pertraukos sąlygas diktavo A.Paulausko auklėtinės.

Po šio mačo lietuvių komandos atsidūrė priešinguose lentelės poliuose. „Nadežda“ visas trejas rungtynes laimėjo, „Dinamo“ tiek pat kartų pralaimėjo.

Savaitgalio rezultatai

Ispanijos lyga. 4-asis turas. Sevilijos „Cajasol“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ (R.Kaukėnas 7, 21 min.) 82:62, Madrido „Real“ – „Bilbao“ (A.Kavaliauskas 8, 26 min., 6 atk.kam., M.Lukauskis nežaidė) 92:75, Badalonos „Joventut“ – Malagos „Unicaja“ (A.Sabonis 0, 9 min., M.Kuzminskas 0, 8 min.) 63:65, Las Palmaso „Herbalife“ – Lagunos „Canarias“ 79:61, „Fuenlabrada“ – Santjago „Rio Natura“ 73:78, „Barcelona“ – San Sebastiano „Gipuzkoa“ 81:74, „Valencia“ – „Valladolid“ 108:57, Madrido „Estudiantes“ – „Murcia“ 69:77, Saragosos CAI – Manresos „La Bruixa d‘Or“ 89:52.

Pirmauja: 1. „Real“ – 4 ir 0, 2. „Herbalife“ – 4 ir 0, 3. „Barcelona“ – 4 ir 0, ... 6. „Unicaja“ – 3 ir 1, ... 16. „Laboral Kutxa“ – 1 ir 3, ... 18. „Bilbao“ – 0 ir 4.

Turkijos lyga. 4-asis turas. Aliagos „Petkim“ – Stambulo „Fenerbahce“ (L.Kleiza nežaidė) 65:81, Izmyro „Karsiyaka“ – Stambulo „Besiktas“ 84:77, Konijos „Torku“ – Ankaros „Turk Telekom“ 89:83, Ankaros „Ted Kolej“ – Edirnės „Olin“ 82:74, Bandirmos „Banvit“ – Gaziantepo „Royal Hali“ 87:82, „Usak“ – „Mersin“ 81:71, Stambulo „Galatasaray“ – Bursos „Tofas“ 87:80.

Pirmauja: 1. „Fenerbahce“ – 4 ir 0, 2. „Banvit“ – 4 ir 0.

Vokietijos lyga. 7-asis turas. Bonos „Telekom“ (B.Veikalas 18, 30 min., 6/8 metimų, D.Zavackas 2, 31 min., 1/6 metimų, 9 atk.kam.) – Berlyno ALBA 60:59, Viurcburgo „s.Oliver“ – Brėmerhafeno „Eisbaren“ (A.Juškevičius 3, 32 min., 0/4 metimų) 77:63, Tryro TBB (L.Samėnas 6, 29 min., 2/7 metimų) – Frankfurto „Skyliners“ (A.Rautinis 30) 75:85, Bairoito „medi“ – Ulmo „ratiopharm“ 78:88, Braunšvaigo „Phantoms“ – Tiubingeno „Tigers“ 83:88, Liudvigsburgo „Riesen“ – Oldenburgo EWE 86:90, Vaisenfelso „Mitteldeutscher“ – Kvakenbriuko „Artland Dragons“ 71:76, Fechtos „Rasta“ – Bambergo „Brose“ 62:79, Miuncheno „Bayern“ – Hageno ‚Phoenix“ 91:73.

Pirmauja: 1. „Bayern“ – 7 ir 0, 2. „Telekom“ – 6 ir 1, 3. „Artland Dragons“ – 6 ir 1, ... 11. TBB – 3 ir 4, ... 18. „Eisbaren“ – 0 ir 7.

Adrijos lyga. 6-asis turas. Aleksandrovaco „Igokea“ – Liublianos „Olimpija“ (D.Gailius 5, 19 min., 1/6 metimų, 6 atk.kam.) 74:61, Belgrado „Partizan“ – Zagrebo „Cibona“ (D.J.Strawberry 20) 80:71, Solnoko „Olaj“ (W.Warrenas 30) – Kragujevaco „Radnički“ 101:92, Zagrebo „Cedevita“ – Široki Brijego „Primorka“ 85:76, Belgrado „Mega Vizura“ (R.Varda 21) – Skopjės MZT 101:82, Novo Mesto „Krka“ – „Zadar“ 79:80.

Pirmauja: 1. „Partizan“ – 5 ir 1, 2. „Cedevita“ – 5 ir 1, ... 5. „Radnički“ – 3 ir 3, ... 14. „Olimpija“ – 0 ir 6.

Lenkijos lyga. 4-asis turas. Vloclaveko „Anwil“ (D.Dulkys 13, 33 min., 5 praž.) – Sopoto „Trefl“ (Š.Vasiliauskas 12, 25 min.) 80:90 (po pratęsimo), Starogardo „Polpharma“ (L.Lekavičius 13, 33 min., 6 rez.perd., O.Varanauskas 0, 7 min.) – Gdynės „Asseco“ 63:61, Tarnobžego „Jezioro“ – Zgoželeco „Turow“ (D.Krestininas 0) 65:86.

Ukrainos lyga. „Mykolajiv“ – Kijevo „Budivelnyk“ (D.Lavrinovičius 19, 17 min., M.Anisimovas 14, 18 min.) 65:86, Dnieprodzeržinsko „Azot“ (G.Maceina 9, 33 min.) – Južno „Chimik“ 53:64, Mariupolio „Azovmaš“ (D.Low 12, 12 rez.perd.) – „Azot“ (G.Maceina 12, 36 min., 7 atk.kam.) 69:60, „Doneck“ – Dniepropetrovsko „Dnipro“ 105:65.

Graikijos lyga. 4-asis turas. Rodo „Kolossos“ – Pirėjo „Olympiakos“ 61:94, Salonikų PAOK – Patrų „Apollon“ 78:74, Atėnų „Panionios“ – „Dimoulas“ 64:39 (rezultatyviausi šių rungtynių žaidėjai pelnė vos po 9 taškus).

Prancūzijos lyga. 5-asis turas. Gravlino-Diunkerko „Maritime“ – Strasbūro SIG 67:72, Šolė „Basket“ – Nantero JSF 59:79.

Latvijos lyga. Latvijos jaunių rinktinė – „Saldus“ (M.Stašys 16) 73:91, „Saldus“ (M.Stašys 6) – Rygos LU 79:67.

Švedijos lyga. Sioderteljės „Kings“ (M.Griškėnas 9, 4/4 metimų) – „Lulea“ 92:57, „Boras“ (J.Milleris 31) – „Kings“ (J.Robersonas 31, M.Griškėnas 12, 12 atk.kam.) 92:91.

Austrijos lyga. Sankt Pelteno „Dragons“ – Vienos „Zepter“ (A.Labuckas 11) 68:95, Traiskircheno „Lions“ (P.Skurdauskas 8, 5 praž.) – Obervarto „Gunners“ 70:81, Velso „Raiffeisen“ – Fiurstenfeldo „Panthers“ (P.Baločka 10, 11 atk.kam.) 92:76, „Panthers“ (P.Baločka 8, 10 atk.kam.) – Sankt Pelteno „Dragons“ 104:79.

Šveicarijos lyga. 5-asis turas. Bazelio „Starwings“ (P.Čukinas 28, A.Drungilas 11, R.Ūzas 7, A.Vasiliauskas 6) – Fribūro „Olympic“ 102:111 (po 3 pratęsimų).

Rumunijos lyga. 6-asis turas. Konstancos „Farul“ – „Timišoara“ (V.Volkus 9) 60:102, Tyrgu Murešo „Mureš“ (V.Pečiukas 20) – Kiažnos „Concordia“ 109:58.

Kipro lyga. 1-asis turas. Larnakos AEK – Nikosijos „Etha“ (R.Rutkauskas 18) 69:56.

Ispanijos antroji lyga. 5-asis turas. Pamplonos „Navarra“ (R.Bitinas 13) – Ueskos „Penas“ (M.Grigonis 21) 70:81, „Melilla“ (D.Bušma 1) – Andoros „River“ 71:93, Jeidos „Forca“ (O.Matulionis 5) – „Barcelona“ 84:70, Malagos „Clinicas Rincon“ (T.Sabonis 18) – Ovjedo „Union Financiera“ 72:68.

Pirmauja: 1. „River“ – 4 ir 1, 2. Palensijos „Quesos“ – 4 ir 1, ... 6. „Clinicas Rincon“ – 3 ir 2, 7. „Penas“ – 3 ir 2, ... 9. „Forca“ – 2 ir 3, 10. „Melilla“ – 2 ir 3, ... 13. „Navarra“ – 0 ir 5.

Turkijos moterų lyga. 4-asis ir 5-asis turas. Ankaros „Ted Kolej“ (K.Nacickaitė 16) – „Istanbul univ.“ 60:63, „Konak“ (M.Solopova 4, 1/9 metimų) – „Orduspor“ 57:54, Antakijos „Homend“ (G.Petronytė 2) – Stambulo „Galatasaray“ 61:68, „Ceyhan“ – „Homend“ (G.Petronytė 7) 92:85 (po 2 pratęsimų), Stambulo „Galatasaray“ – „Ted Kolej“ (K.Nacickaitė 14) 78:56, „Tarsus“ – „Konak“ (M.Solopova 4) 64:69.

Pirmauja: 1. „Galatasaray“ – 5 ir 0, 2. Kaiserio „Kaski“ – 4 ir 0, ... 7. „Homend“ – 3 ir 2, ... 10. „Konak“ – 2 ir 3, ... 14. „Ted Kolej“ – 0 ir 5.

Rusijos moterų lyga. 3-asis turas. Kursko „Dinamo“ (tr. A.Vainauskas) – Orenburgo „Nadežda“ (tr. A.Paulauskas) 68:88.

Lenkijos moterų lyga. 7-asis ir 8-asis turas. Polkovicių CCC (A.Bimbaitė nežaidė) – Ščecino „Wilki Morskie“ 76:52, CCC – Torūnės „Energa“ 82:53.

Pirmauja: 1. Krokuvos „Wisla“ – 8 ir 0, 2. CCC – 7 ir 1, 3. „Energa“ – 6 ir 2.

Prancūzijos moterų lyga. 6-asis turas. Šarlvilio-Mezjero „Flammes“ (G.Paugaitė 12) – Vilnevo ESB 66:69.

Pirmauja: 1. „Bourges“ – 6 ir 0, 2. ESB – 6 ir 0, 3. „Flammes“ – 5 ir 1.

Ispanijos moterų lyga. 4-asis turas. „Gran Canaria“ – „Zamarat“ (S.Okockytė 5) 61:57.

Pirmauja: 1. Salamankos „Perfumerias Avenida“ – 4 ir 0, ... 12. „Zamarat“ – 0 ir 4.