Fantastiškai žaidęs D.Gailius išplėšė pergalę „Olimpija“ komandai

Trečiadienį buvo žaidžiamos Europos taurės turnyro rungtynės.  Liublijanos „Olimpija“ tik po pratęsimo 83:82 (10:25, 24:11, 20:14, 17:21, 12:11) įveikė Varezės „Cimberio“ ekipą.

2013-11-20 20:55, atnaujinta 2018-02-20 06:17

Taiklus lietuvio tritaškis likus 3 sek. iki pratęsimo pabaigos atnešė Slovėnijos klubui dramatišką pergalę.

Beveik 39 minutes žaidęs Deividas Gailius nugalėtojams pelnė 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 29 naudingumo balus. Tai buvo rezultatyviausios lietuvio rungtynės šį sezoną.

Per 38 minutes lietuvis pataikė 5 dvitaškius iš 10, 4 tritaškius iš 5, 9 baudų metimus iš 13, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir tris kartus suklydo.

„Olimpija“ komandai tai buvo ketvirtoji pergalė C grupėje. Dukart pralaimėjęs klubas grupėje užima trečiąją vietą.

„Cimberio“: K.Clarkas – 23, E.Ere – 22, A.Colemanas – 14, M.Scekičius – 9, A.Polonara – 8, F.Hasselllas – 2.

„Olimpija“: D.Gailius – 31, A.Omicius – 15, N.Joksimovičius – 9, D.Drobnjakas – 8, C.Jacksonas ir A.Stephensonas – po 6, D.Bubničius.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Ulmo „ratiopharm“ (Vokietija)                  5  1  477:453

2. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 4 2 509:404

3. Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija) 4 2 427:418

4. Vilerbano ASVEL (Prancūzija) 3 3 433:457

5. Varezės „Cimberio“ (Italija) 1 5 437:482

6. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 1 5 408:477

Ramūno Butauto treniruojama Rygos VEF ekipa išvykoje 77:70 (19:17, 22:21, 19:15, 17:17) nugalėjo Skopjės „Aerodrom MZT“ ekipą iš Makedonijos.

VEF komanda savo sąskaitoje turi tris pergales ir tiek pat pralaimėjimų.

VEF: K.Bajramovičius – 16, A.Robinsonas, A.Strelniekas ir D.Brownas – po 14, D,Nixas – 6, J.Berzinis – 4, A.Berzinis – 3, G.Jahovičius, K.Janičenokas ir A.Pasecnikas – po 2.

„Aerodrom MZT“: D.Stojanovskis – 22, T.Gecevskis – 14, A.Kostoskis – 13, S.Sinovečius – 8, G.Cekovskis ir J.Reynoldsas – po 6, U.Lučičius – 1.

Kitų G grupės mačų rezultatai:

Kazanės „Unics“ (Rusija) - Haifos „Maccabi“ (Izraelis)                      79:58

Talino „Kalev“ (Estija) - Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 75:72

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kazanės „Unics“ (Rusija)                       6  0  478:397

2. Haifos „Maccabi“ (Izraelis) 4 2 445:443

3. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 3 3 466:404

4. Rygos VEF (Latvija) 3 3 429:466

5. Talino „Kalev-Cramo“ (Estija) 1 5 403:453

6. Skopjės „MZT Aerodrom“ (Makedonija) 1 5 425:483

Maskvos srities „Chimki“, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis, išvykoje 95:72 (22:15, 25;21, 22:21, 26:15) nugalėjo Ploješčio „CSU Asesoft“ komandą.

„CSU Asesoft“: F.Adamovičius ir R.Marshallas – po 15, A.Mohammedas ir D.Zekovičius – po 12, C.Burlacu – 7, V.Tica ir G.Lee – po 5.

„Chimki“: J.Vialcevas – 15, S.Monia – 12, M.Popovičius – 11, M.Gelabale, M.Greenas ir P.Davisas – po 10, K.Lončaras – 8, J.Augustine'as – 7, P.Koponenas – 5, N.Balashovas – 4, S.Ilnickis – 3.

Kitų E grupės rezultatai:

Sofijos „Lucoil Academic“ (Bulgarija) - Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis)       63:76

Aleksandrovaco „Igokea“ (Bosnija) - Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 110:98 (po pratęsimo)

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija)              5  1  527:480

2. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 4 2 499:471

3. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 3 3 463:467

4. Sofijos „Lucoil Academic“ (Bulgarija) 2 4 446:458

5. Aleksandrovaco „Igokea“ (Bosnija) 2 4 470:498

6. Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) 2 4 477:508

Trečiąją pergalę A grupėje iškovojo ir į trečiąją poziciją pakilo Kęstučio Kemzūros treniruojamas Nymburko ČEZ (Čekija) klubas, namuose 73:51 (20:15, 16:14, 18:5, 19:17) nugalėjęs antroje vietoje likusią Ostendės „Telenet“ (Belgija) komandą.

Kitų A grupės susitikimų rezultatai:

„Artland Dragons“ (Vokietija) - Kantu „Pallacanestro“ (Italija)             68:81

Le Mano „Sarthe Basket“ (Prancūzija) - Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) 53:64

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

išvykoje 61:76 pralaimėjusi penktąją pergalę iškovojusiems
grupės lyderiams Berlyno „Alba“ (Vokietija) krepšininkams.

Lietuvis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 12 taškų, sugriebė ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir prasižengė 3 kartus. Per 31 aikštelėje praleistą minutę (30:50) B.Veikalas pataikė 2 tritaškius iš 7 bei 3 dvitaškius metimus iš 7.

Kitame grupės mače taip pat penktąją pergalę iškovojo Gravlino-Diunkerko BCM (Prancūzija) ekipa, savo aikštėje 74:64 (15:17, 20:14, 15:16, 24:17) nugalėjusi Romos „Virtus“ (Italija) penketuką.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Sasario „Dinamo“ (Italija) - Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) 82:74

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

F grupė

Južno „Chimik“ (Ukraina) - Ankaros „TED Kolejliler“ (Turkija)               79:81

Fėhervaro „Alba“ (Vengrija) - Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 78:84

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija)  5  1  485:407

2. Južno „Chimik“ (Ukraina) 4 2 482:445

3. Salonikų PAOK (Graikija) 4 2 454:474

4. Podgoricos „Budučnost Voli“ (Juodkalnija) 2 4 438:461

5. Ankaros „TED Kolejliler“ (Turkija) 2 4 447:483

6. Fėhervaro „Alba“ (Vengrija) 1 5 458:494

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija)                  5  1  403:380

2. Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) 4 2 516:497

3. Atėnų „Panionios“ (Graikija) 3 3 440:448

4. Klaipėdos „Neptūnas“ 2 4 480:482

5. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 2 4 432:437

6. Loimos „Bisons“ (Suomija) 2 4 420:447