Jungtinė lyga: „Neptūnas“ paskutinėmis sekundėmis palaužė „Astana“ ekipą

Europos taurės turnyre Stambulo „Bešiktas" klubą ant menčių paguldęs Klaipėdos „Neptūnas" pergalių kelią surado kitame fronte. K.Maksvyčio treniruojami klaipėdiečiai sekmadienį Jungtinės lygos B grupės rungtynėse išvykoje po atkaklios kovos 84:82 (20:17, 18:22, 26:20, 20:23) palaužė „Astana" (Kazachstanas) ekipą ir turnyre iškovojo antrąją pergalę.

Pergalę „Neptūnui" įtvirtino M.Mažeikos baudos metimas.<br>G.Šiupario nuotr. iš archyvo

Dec 1, 2013, 12:57 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 1:27 AM

Klaipėdos ekipos didvyriu tapo V.Šarakauskas, iš viso surinkęs 29 taškus, o paskutinėmis sekundėmis pataikęs du svarbius baudų metimus.

Uraganinėmis atakomis rungtynių pradžioje varžovus pribloškę svečiai iš Lietuvos pajūrio drąsiai išsiveržė į priekį - 10:2. Klaipėdiečiai atakavo taikliai - po tritaškį pataikė M.Mažeika ir V.Šarakauskas, po dvitaškį - M.Girdžiūnas ir E.Ulanovas.

Su varžovų žaidimu apsipratę Samaros krepšininkai pamažu ėmė tirpdyti skirtumą - L.Rusho, O.Lawalo ir B.Cvetkovičiaus atakos leido „Astana" komandai kvėpuoti „Neptūnui" į nugarą (17:20).

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos apsišaudė tritaškiais - po B.Cvetkovičiaus tolimo šūvio rezultatas tapo lygus 26:26. J.Sinica davė grąžos, bet šeimininkai pajuto kraujo skonį - spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį 33:29. Nuaidėjus antrojo kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai O.Lawalis iš pykčio šveitė kamuolį į krepšinio stovą - jam nepavyko apsiginti per paskutinę ataką, o „Neptūnas" sušvelnino skirtumą 38:39.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai bandė atitrūkti (45:39), bet Klaipėdos krepšininkai, vedami V.Šarakausko, nepanikavo, neleido varžovams pabėgti, o trečiojo kėlinio pabaigoje sužaidė sėkmingai kelių minučių atkarpą, kurie laimėjo 10:2 ir įgijo 6 taškų pranašumą (61:55).

Ketvirtajame kėlinyje rezultatas siūbavo - iš pradžių „Astana" spurtavo 9:0 ir išsiveržė į priekį (68:66). Bet svečiai nepanikavo - pailsėjęs V.Šarakauskas pakilo nuo suolo ir vėl drąsiai ėmėsi iniciatyvos - pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl persvėrė rezultatą (71:68).

„Neptūnas" laikėsi ant V.Šarakausko ir M.Mažeikos dvitaškių, „Astana" - J.Johnsono baudos metimų (77:76). Likus minutei iki kėlinio pabaigos šeimininkai pirmavo 80:79, bet svarbų dvitaškį pataikė įspūdingai rungtyniavęs "Neptūno" aukštaūgis V.Šarakauskas (81:80).

Likus 25 sek. L.Rushas po netaiklaus J.Johnsono tritaškio atsikovojo kamuolį ir pelnė du taškus. Likus 16 sek. V.Šarkauskas sumetė du baudų metimus (83:82), o neapgalvota „Astana" ataka nebuvo taikli - iš toli prametė L.Rushas. Prie baudų metimų linijos stojęs M.Mažeika taiklus buvo tik kartą, bet svečiams pavyko užgniaužti paskutinę „Astana" ataką.

„Neptūnas“: V.Šarakauskas (6 atk. kam., 31 naud. bal.) - 29 (10/15 dvit.), M.Mažeika (6 atk. kam.) - 18, J.Sinica - 11 (3/7 trit.), E.Ulanovas (5 rez. perd.) - 8, M.Girdžiūnas (5 rez. perd.) - 6, S.Galdikas - 4, A.Eitutavičius - 3.

„Astana“: O.Lawalas (8 atk. kam.) - 20, B.Cvetcovičius - 18, L.Rushas - 16, J.Johnsonas - 14.

Turnyro B grupėje Klaipėdos ekipa kol kas žengia paskutinė - dešimta. Per aštuonis mačus „Neptūnas" iškovojo dvi pergales.

„Astana" klubas, turintis dvi pergales ir šešis pralaimėjimus, užima aštuntąją vietą.