Jungtinė lyga: rungtynių pabaigoje spurtavęs „Lietuvos rytas“ nugalėjo „Turow“

Vilniaus „Lietuvos rytas" triuškinančio pralaimėjimo Eurolygoje Krasnodaro „Lokomotiv" ekipai kartėlį nuplovė Lenkijoje. Vilniečiai sekmadienio vakarą Jungtinės lygos A grupės mače po atkaklios kovos 74:62 (15:12, 23:20, 15:23, 21:7) nugalėjo Zgoželeco „Turow“ komandą, kuri nesėkmę patyrė po penkių pergalių iš eilės.

M.Gecevičius vienintelis iš vilniečių pataikė tritaškius.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

2013-12-01 18:35, atnaujinta 2018-02-20 01:20

Vilniaus krepšininkai pergalingą pranašumą susikrovė pačioje rungtynių pabaigoje, kai pirmaudami vos vienu tašku (61:60), spurtavo 9:0 ir įgijo dviženklį pranašumą. Galingai ketvirtą kėlinį sužaidę vilniečiai praleido tik 7 taškus. Šiame mače "Lietuvos rytas" kukliai atakavo iš toli - vos trys taiklūs metimai iš 18. Iš toli pataikė tik M.Gecevičius.

Nugalėtojams M.Gecevičius pelnė 23 taškus (3/8 trit.), D.Songaila - 17, T.Lydeka (6 atk. kam.) - 10, J.Palaciosas ir S.Jelovacas - po 8, M.Tepičius - 6, G.Orelikas - 2. R.Seibutis (0/4 dvit., 0/1 trit.), S.Babrauskas, A.Glyniadakis, P.Dambrauskas taškų nepelnė.

Zgožoleco komandai L.Wisniewskis pelnė 13 taškų, D.Kuligas ir T.Tayloras - po 11, J.Prince'as (6 atk. kam.) - 10.

Šiame mače vilniečiai vertėsi be O.Cooko, kuris Eurolygos rungtynėse Vilniuje patyrė kojos traumą - amerikiečiui pažeistas kairiojo šlaunies raumuo ir jis rungtyniauti negalės apie 2-3 savaites.

Rungtynės.

Vilniaus „Lietuvos rytas" Jungtinėje lygoje per aštuonis mačus iškovojo šeštą pergales ir A grupėje užima antrąją vietą. „Turow" komanda turi dvi pergales, keturis pralaimėjimus ir žengia šešta.

Pirmosiomis mačo minutėmis aktyviausias buvo T.Lydeka - Vilniaus „Lietuvos ryto" aukštaūgis pelnė pirmuosius 4 taškus. M.Gecevičius pridėjo dvitaškį ir vilniečiai pirmavo 6:2. Tačiau šeimininkai netrukus atsakė 6 taškais ir persvėrė skirtumą 8:6.

Taikliai pirmosiomis minutėmis atakavusių komandų puolimas vėliau stabtelėjo, žaidimas išsilygino. Geriausiai vilniečių ekipoje sekėsi D.Songailai, kuris pakilęs nuo suolo pelnė 5 taškus. Po jo baudos metimo, išvedusio Vilniaus ekipą į priekį (13:12), abi komandos daugiau nei dvi minutes nepelnė nė taško.

Klampiame žaidime krepšininkai braidžiojo ir antrajame kėlinyje - per tris minutes komandos apsikeitė vos keliomis taikliomis atakomis, o rungtynių svarstyklės nesvyravo (17:17).

Vilniečių komandoje blykstelėjo J.Palaciosas, pelnęs 6 taškus iš eilės, o „Turow" komandoje geriausiai sekėsi D.Kuligui (7 taškai) ir L.Wisniewskiui (6 taškai).

Įpusėjus antrajam kėliniui Vilniaus krepšininkai truktelėjo pirmyn - techninę pražangą už vaidybą užsidirbo D.Kuligas. M.Gecevičius sumetė du baudų metimus, o netrukus smeigė ir tritaškį (28:23). Tačiau "Lietuvos rytui" atitrūkti nepavyko - Zgoželeco krepšininkai žaibiškai atsakė 5 taškai ir vėl išlygino rezultatą (28:28).

Kėlinio pabaigoje tiksliai sužaidė M.Gecevičius, D.Songaila, T.Lydeka ir vilniečiai įgijo didžiausią iki tol - 6 taškų - pranašumą (38:32).

Trečiajame kėlinyje Vilniaus krepšininkai laikėsi dviem žingsniais priekyje, turėdami trapų pranašumą. Jis tapo kiek tvirtesnis po M.Gecevičiaus tritaškio (45:38). „Turow" krepšininkai ėmė žaisti agresyviau, pasinaudojo vilniečių klaidomis jiems įžaidinėjant kamuolį ir smogė atgal - spurtavo 13:2 ir išsiveržė į priekį 51:47. Po trijų kėlinių rungtynių šeimininkai pirmavo 55:53.

Ketvirtąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 6:0, išsiveržė į priekį 59:55 ir įsiutino „Turow" komandos trenerį. Šis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios mačo šeimininkai priartėjo 60:61. „Lietuvos rytas" nesutriko - dvitaškį pataikė S.Jelovacas, tritaškį - vienintelis vilniečių komandoje iš toli šiame mače pateikęs M.Gecevičius. Svarbiausiu rungtynių momentu vilniečiai spurtavo 9:0, įgijo dviženklį pranašumą (70:60) ir pergalės nebepaleido.

BNS: A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):