LKL: Kauno „Žalgiris“ sudaužytas Prienuose

Pergalė Eurolygoje neįkvėpė Kauno „Žalgirio" kovoms Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Sekmadienį šalies čempionų klubą Prienuose tritaškiais apšaudė ir jokių vilčių nepaliko Prienų „Tonybet" krepšininkai, kurie šventė pergalę 101:83 (21:22, 29:13, 21:19, 30:29). Vos kartą pirmenybėse suklupę prieniškiai iškovojo devintąją pergalę ir įsitvirtino antroje vietoje, o į ketvirtąją smuktelėjusiam „Žalgiriui" tai buvo antroji nesėkmė per septynis mačus.

Š.Jasikevičius Kauno komandai pelnė 10 taškų.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Dec 1, 2013, 3:00 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 1:24 AM

Po pergalingo mačo su Milano „Emporio Armani" kauniečiai į Prienus atvyko apsnūdę. S.Štombergo treniruojami vyrai suklydo 21 kartą, pataikė 6 tritaškius (iš 18). Tiesa, tritaškiais „Žalgiris" prabilo mačo pabaigoje, kai skirtumas nekėlė abejonių. O lyg su sparnais skraidę prieniškiai, turėję ir 23 taškų persvarą, suvarpė varžovus tolimais metimais - pataikė 15 tritaškių iš 30. Net 10 pataikė M.Lukauskis ir G.Kadžiulis.

Prienų ekipai M.Lukauskis pelnė 23 taškus (5/10 trit.), G.Kadžiulis 21 - (5/7 trit.), M.Linkevičius (3/4 trit.) ir Ž.Janavičius - po 17, A.Valeika (9 rez. perd.) - 12.

Šiose rungtynėse „Žalgiriui" nepadėjo S.Vene, T.Klimavičius ir J.Dentmonas.  Kauniečiams P.Jankūnas surinko 13 taškų, R.Javtokas (5 atk. kam.) - 12, Š.Jasikevičius (3 rez. perd.) ir T.Dimša, V.Čižauskas - po 10, A.Milaknis ir M.Kupšas - po 6, K.Lavrinovičius (6 atk. kam., 4 kld.) ir K.Vecvagaras - po 5, T.Jogėla, M.Pocius ir V.Lipkevičius - po 2.

Rungtynės.

Rungtynių pradžioje kauniečių puolimas laikėsi ant R.Javtoko, pelniusio 4 taškus, pečių. Prienų krepšininkai puolė drąsiau - po tritaškį pataikė M.Lukauskis, M.Linkevičius ir Ž.Janavičius. „Tonybet" įgijo dviženklį pranašumą 18:7. „Žalgiris" barstė kamuolius - per 5 minutes suklydo 5 kartus.

Padriką kauniečių žaidimą aplipdė aikštėje pasirodę P.Jankūnas ir Š.Jasikevičius, kurių dėka skirtumas ėmė tirpti (14:18). Siaučiantis Prienų komandos treneris V.Šeškus užsidirbo techninę pražangą, o ritmą pajutęs "Žalgiris" laimėjo kelių minučių atkarpą 13:2 ir išlygino rezultatą (20:20).

Antrojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais ir nė vienai iš jų kurį laiką nepavyko atitrūkti. Įpusėjus kėliniui Prienų klubo plojo A.Valeikai, kuris pelnė 5 taškus iš eilės. „Tonybet" spurtavo 14:0 ir atitolo 41:28.

Antrą kvėpavimą pajutę Prienų krepšininkai didino pranašumą - po rezultatyviausio pirmųjų dviejų kėlinių "Tonybet" žaidėjo M.Linkevičiaus (12 taškų) dviejų baudos metimų komandas skyrė jau 15 taškų (50:35).

„Žalgiriui" per du kėlinius iš toli pavyko pataikyti vos kartą iš septynių bandymų ir suklydo 12 kartų. Varžovai padarė penkias klaidas ir pataikė net devynis tritaškius (iš 17).

Trečiojo kėlinio pradžioje Prienų komandos pranašumas ūgtelėjo iki 18 taškų (53:35). Svečiai bandė išsijudinti, tačiau buvo bejėgiai prieš toliašaudę „Tonybet" artileriją - ketvirtą tritaškį smeigė G.Kadžiulis ir Prienų ekipa įgijo 19 taškų pranašumą (60:41).

Prispausti prie sienos "Žalgirio" krepšininkai nesimuistė, o toliau pasyviai žaidė. Tuo naudojosi Prienų krepšininkai - užtikrintai kovojo dėl kamuolių puolime, nugvelbdavo kamuoliį iš neapdairiai žaidžiusių varžovų. Š.Jasikevičiui praradus kamuolį G.Kadžius kirto jau šeštąjį tritaškį (67:47).

Ketvirtajame kėlinyje Prienų krepšininkai toliau daužė varžovus tolimais metimais - pataikė G.Kadžiulis ir M.Linkevičius. "Tonybet" pirmavo jau 23 taškais (77:54). Likusi rungtynių dalis Prienų krepšinio sirgaliams tapo maloniu formalumu. Atsipalaidavę šeimininkai leido "Žalgiriui" šiek tiek priartėti, bet paskutinis akcentas priklausė Prienams - dėjimu mačą užbaigė G.Kadžiulis (101:83).

Kitame LKL mače Alytaus "Dzūkija" namie 53:63 nusileido Pasvalio "Pieno žvaigždėms".

15 taškų svečiams pelnė Derrickas Caracteris, 13 - Rolandas Alijevas, 12 - Žygimantas Jonušas.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Martynas Paliukėnas (13 tšk.), Žydrūnas Kelys (11 tšk.) bei Giedrius Staniulis (8 taškai).

Lygoje pirmauja pergalingai žaidžiantis vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (3/0), lenkiantis Prienų „TonyBet“ (9/1) ir Kėdainių „Nevėžio“ (7/2) krepšininkus.

BNS: turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):