Du fantastiškai žaidę gynėjai ėmė skandinti „Neptūną“ Europos taurėje

Klaipėdos „Neptūno“ klubo šansai patekti į kitą Europos taurės turnyro etapą mažėję. Savų sirgalių akivaizdoje LKL bronzos medalininkai 78:86 (17:25, 16:16, 22:20, 23:25) turėjo pripažinti Atėnų „Panionios“ krepšininkų pranašumą.

Dec 4, 2013, 6:30 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 11:45 PM

Tiesa, Kragujevaco „Radnički“ pralaimėjimas Sankt Peterburge Europos taurės vandenynuose paliko Kazio Maksvyčio auklėtiniams gelbėjimosi ratą.

Likus dviems turams iki grupės varžybų pabaigos, „Neptūnas“ (3/5) užima ketvirtąją vietą. Treti esantys „Radnički“ (4/4) krepšininkai turi pergale daugiau.

Būtent su šia komanda „Neptūnas“ kitą savaitę susitiks Serbijoje. Pralaimėjimas lietuviams galutinai atimtų visas viltis. Tačiau pergalė didesniu nei 4 taškų skirtumu leistų „Neptūnui“ realiau pagalvoti apie išsvajotąjį „Last 32“ etapą.

Šou. „Panionios“ gynėjai iš JAV E.McCollumas ir M.Carteris sukūrė tikrą šou. M.Carteris pelnė 29 taškus (5/7 dvit., 5/6 trit.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus. E.McCollumo sąskaitoje – 20 taškų, 8 perdavimai ir 29 naudingumo balai.

Rezultatyviausi.

„Neptūnas“: J.Sinica 19 (5/10 trit.), M.Mažeika 16, S.Galdikas 11, V.Šarakauskas 10, M.Runkauskas 7 (1/9 trit.), A.Smithas 5, M.Girdžiūnas ir A.Eitutavičius 3, E.Ulanovas ir V.Vasylius po 2.

„Panionios“: M.Carteris 29 (5/7 dvit., 5/6 trit., 7 rez. perd., 35 naud. bal.), E.McCollumas 20 (8 rez. perd., 29 naud. bal.), L.Milbourne‘as 14, U.Duvnjakas 12, G.Skordilis 6, A.Kyritsis ir I.Athanasoulas po 2, K.Langfordas 1.

Statistika.   „Neptūnas“ – „Panionios“ 78:86

Dvitaškiai: 15/28 (53 proc.) – 22/37 (59 proc.)

Tritaškiai: 8/25 (32 proc.) – 9/18 (50 proc.)

Baudų metimai: 24/33 (72 proc.) – 15/19 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 26

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 24

Perimti kamuoliai: 4 – 7

Blokai: 1 – 1

Klaidos: 12 – 12

Pražangos: 25 – 29

Padėtis. H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 6 2 560:537

2. Atėnų „Panionios“ (Graikija) 5 3 602:595

3. Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) 4 4 657:653

4. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 3 5 582:581

5. Klaipėdos „Neptūnas“ 3 5 641:642

6. Loimos „Bisons“ (Suomija) 3 5 569:603

Kulminacija. „Neptūnas“ visą mačą buvo priverstas vytis svečius. Bet likus pustrečios minutės iki mačo pabaigos sirgalius iš savo vietų pakėlė tritaškį pataikęs M.Runkauskas. Jo tritaškis sukarpė „Panionios“ persvarą iki trijų taškų (73:76).   Vis dėlto kaip greitai „Neptūnas“ sugrąžino intrigą, taip greitai ją išsklaidė taiklūs „Panionios“ metimai.

Tritaškiai. Tolimais metimais ketvirtojo kėlinio pradžioje „Panionios“ žudė uostamiesčio ekipą – 63:74. Niekaip nepavyko sustabdyti amerikiečių M.Carterio ir E.McCollumo, kurie ketvirčio viduryje turėjo atitinkamai 26 ir 18 taškų.

Svarstyklės. Antroje mačo pusėje komandos rungtyniavo lyg važiuodamos amerikietiškaisiais kalneliais. „Neptūnas“ vieną akimirką kvėpuodavo graikams į nugaras, tačiau čia pat pastarieji vėl atstatydavo skirtumą iki dviženklio.

Badas. Antrojo ketvirčio pradžioje klubams niekaip nepavyko rezultatyviai baigti atakų. „Neptūnas“ metė vien tik tritaškius, kurių prametė 5. Graikai prametė du tritaškius ir vieną dvitaškį. Prabėgus trims minutėms, galiausiai badą dvitaškiu nutraukė „Neptūnas“ (19:25).

Puolimas. „Panionios“ krepšininkai pirmajame kėlinyje krepšį atakavo puikiu taiklumu. Grakai tritaškius metė 80 (4/5), dvitaškius – 71 (5/7) procentų taiklumu. Dvitaškius „Neptūnas“ taip pat metė taikliai (7/11, 63 proc.), bet tikslo nepasiekė nė vienas iš šešių tolimų metimų.

Varžovai. Po rungtynių su „Panionios“, „Neptūnas“ svečiuose susitiks su „Radnički“, o grupės turnyrą baigs maču namuose su Sankt Peterburgo „Spartak“ (3/5).

Rungtynių eiga:

3 min. „Neptūnui“ mačo pradžia susiklostė gan nesėkmingai. Šeimininkai nuo pat pradžių turėjo vytis varžovus – 2:7.

5 min. Graikai artėjo prie dviženklės persvaros – 6:14.

9 min. „Panionios“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (13:24).

13 min. Abi komandos tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Pirmieji taškų sąskaitą antrajame kėlinyje atidarė „Neptūno“ žaidėjai 19:25.

15 min.  „Panionios“ galiausiai įsibėgėjo ir bandė pabėgti į priekį (23:31).

18 min. „Neptūną“ į priekį ėmė tempti V.Šarakauskas, padėjęs komandai gerokai priartėti prie varžovų (30:33).

20 min. Po dviejų kėlinių „Neptūnas“ atsiliko 33:41.

22 min.  „Panionios“ netrukus atstatė dviženklę persvarą (33:43).

26 min.  „Neptūnas“ neprarado atkaklumo. Po J.Sinicos tritaškio deficitas sumažėjo iki 46:52.

28 min. „Panionios“ vėl susigrąžino apčiuopiamą skirtumą (47:58).

30 min.  „Neptūnas“ buvo priartėjęs iki 4 taškų (55:59), bet kėlinys baigėsi graikų taškai paskutinėmis sekundėmis (55:61).

34 min. „Neptūnas“ buvo grėsmingai priartėjęs (58:63), bet du „Panionios“ tritaškiai vėl gniuždė šeimininkus – 59:69.

36 min.  Skirtumas buvo išaugęs iki 11 taškų (63:74), bet po minutės pertraukėlės „Neptūnas“ sužaidė puikią atkarpą (68:74).

37 min. Klaipėdiečiai vėl sugrąžino maksimalią intrigą, kai po M.Runkausko tritaškio atsilikimas sumažėjo iki trijų taškų (73:76).

40 min. Paskutinė minutė prasidėjo „Panionios“ pirmaujant užtikrinta persvara. Po graikų tritaškio „Neptūno“ misija tapo neįmanoma (74:83).