Pralaimėjusiam Vilniaus „Lietuvos rytui“ užsivėrė durys į „Top 16” etapą

Dirko Bauermanno žodžiai neišsipildė – Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai nepavyko atkeršyti Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipai ir laimėti išlikimo mūšio Eurolygoje. Penktadienį „Lietuvos ryto“ krepšininkai kovojo iš visų jėgų. Per pirmuosius du kėlinius jie pademonstravo, kad gali žaisti agresyviai ir kokybiškai, tačiau po didžiosios pertraukos Sergio Scariolo savo kariaunai pateikė tokį planą, koks D.Bauermannui buvo neįkandamas. „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 63:79 (17:18, 21:12, 11:23, 14:26). Vilniaus komandos viltys žengti į „Top 16” etapą žlugo. Tai reiškia, kad „Lietuvos rytas“ savo kovą tęs Europos taurėje.

Dec 6, 2013, 5:49 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 10:53 PM

Statistika.

„Laboral Kutxa“:  L.Hamiltonas – 17, F.San Emterio – 12, M.Bjelica – 11, L.Mainoldi – 9, W.Hodge'as ir T.Pleissas – po 8, D.Jelinekas – 5, Th. Kelati – 3.

„Lietuvos rytas“ : D.Songaila – 14, Z.Dowdellas – 10, M.Tepičius ir M.Gecevičius – po 7, J.Palaciosas ir R.Seibutis – po 6, A.Glyniadakis – 5, S.Babrauskas ir G.Orelikas – po 3, S.Jelovacas – 2.

„Laboral Kutxa“ - „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 20/35 (57 proc.) - 21/42 (50 proc.)

Tritaškiai: 8/20 (40 proc.) - 2/15 (13 proc.)

Baudų metimai: 15/19 (78 proc.) - 15/17 (88 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 26

Perimti kamuoliai: 4 – 12

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 8

Klaidos:  15 – 13

Pasirodė. Sužaidus šešias minutes D.Bauermannas į aikštę metė naujoką Zabianą Dowdella. Traumuotą Omarą Cooką pakeitęs įžaidėjas iš JAV iš pradžių suklydo, tačiau tada atliko rezultatyvų perdavimą ir smeigė tritaškį. Z.Dowdellas „Lietuvos ryto“ komandoje buvo antras pagal rezultatyvumą. Per 17 minučių jis pelnė dešimt taškų (dvitaškiai: 4/6, baudų metimai: 2/2), atkovojo du kamuolius, perėmė du kamuolius, dukart suklydo ir atliko tiek pat rezuktatyvių perdavimų. Jis surinko 12 naudingumo balų ir pagal šį rodiklį buvo geriausias „Lietuvos ryto“ komandoje.

Skaičius. Jubiliejinius taškus pelnė Fernando San Emeterio. „Laboral Kutxa“ krepšininkas trečiajame kėlinyje pataikė iš po krepšio. Tai buvo 1001-asis jo taškas Eurolygoje.

Šventė. „Laboral Kutxa“ komandoje – dar vienas jubiliejus. Jį šventė treneris Sergio Scariolo. Tai buvo šimtoji jo pergalė Eurolygoje.

Starto penketai.  „Lietuvos rytas“: M.Tepičius, R.Seibutis, M.Gecevičius, J.Palaciosas, T.Lydeka.

„Laboral Kutxa“: Lmainoldi, F.San Emeterio, T.Pleissas, Th.Heurtelis, D.Jelinek.

Rungtynės.

1 minutė. Šeimininkai mačą pradėjo netaikliu metimu. Netrukus klaidą padarė T.Lydeka, tačiau klydo ir Th.Heurtelis. Po jo klaidos perdavimais apsikeitė J.Palaciosas ir R.Seibutis, atlikęs rezultatyvų perdavimą aukštaūgiui – 2:0.

3 minutė. R.Seibutis pataikė du baudos metimus. Tada jis perėmė kamuolį, privertęs suklysti D.Jelineką ir išvedė „Lietuvos rytą“ 6:0.

4 minutė. „Lietuvos rytui“ apsiginti nepavyko – varžovai nusprendė nesiveržti po krepšiu ir smeigė tritaškį – 3:6.

5 minutė. T.Pleissas krovė į krepšį ir išvedė savo ekipą į priekį 7:6. Netrukus „Lietuvos rytas“ atsakė tuo pačiu. Puolime kamuolį atsikovojęs dvitaškį pataikė D.Songaila (8:7).

6 minutė. Aikštėje pasirodė „Lietuvos ryto“ naujokas Z.Dowdellas. Jis per porą minučių padarė klaidą, atliko rezultatyvų perdavimą ir pelnė tritaškį.

8 minutė. Po T.Pleisso dėjimo „Laboral Kutxa“ atsilikinėjo 11:12.

10 minutė. L.Hamiltonas kėlinį užbaigė tritaškiu, išvedęs šeimininkus į priekį 15:14.

12 minutė. M.Tepičius persvėrė rezultatą į „Lietuvos ryto“ pusę pataikydamas tritaškį, tačiau jam vėliau tuo pačiu atsakė F.San Emeterio – 21:20.

14 min. Prie baudų metimo linijos stojęs L.Hamiltonas sugrąžino savo komandai pranašumą. R.Seibučio mėginimas pataikyti tritaškį buvo nesėkmingas, tad „Laboral Kutxa“ pirmavo 25:24. Netrukus M.Bjelica pataikė dvitaškį – 27:24.

17 minutė. D.Songaila užtikrintai sužaidė po krepšiu ir sumažino varžovų pranatumą iki 26:28. Netrukus kamuolį perėmė J.Palaciosas, kuris stebėjo, kaip M.Gecevičius išlygino rezultatą 28:28.

18 minutė. Z.Dowdellas veržėsi po krepšiu ir išprovokavo pražangą. Jis pataikė abu metimus. Netrukus D.Songaila pridėjo dvitaškį. Vėl sužibėjo Z.Dowdellas. „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 34:28.

19 minutė. J.Palaciosas laisvas pataikė dvitaškį. Netrukus varžovai suklydo. D.Bauermannas paprašė minutės pertraukėlės. Tai vaisių davė – M.Tepičius pelnė du taškus (38:30).

21 min. T.Lydeka kėlinį pradėjo siaubingai – klaida ir pražanga puolime. Netrukus „Laboral Kutxa“ atsakė tritaškiu. M.Tepičius metė pro šalį, o L.Mainoldi buvo taiklus. Šeimininkai skirtumą sumažino iki 36:38.

22 min. Šeimininkai ir toliau buvo ant bangos. D.Jelinekas pataikė dvitaškį, netrukus į „Lietuvos ryto“ krepšį skriejo ir tritaškis – 41:40.

24 min. F.San Emeterio nesunkiai pelnė taškus iš po krepšio. Klaidą padarė M.Gecevičius ir dar du lengvus taškus pelnė Th.Heurtelis – 45:40.

27 min. Vilniaus komandos popieriai labai geri nebuvo. Šeimininkai neprarado savo ugnelės – dvitaškį pataikė L.Hamiltonas. Netrukus jis galingai krovė į krepšį, jo ekipai išsiveržiant 49:44.

29 min. Vilniečiai per paskutinę kėlinio minutę pademonstravo vienybę. Atsilikinėjant 46:49, R.Seibutis perėmė kamuolį varžovų aikštės pusėje. Netrukus jis stojo prie baudų metimo linijos ir skirtumą sumažino iki 48:49. Kita ataka - varžovai prarado kamuolį. R.Seibučio metimas buvo bauduojamas, tačiau po poros sekundžių S.Babrauskas stos prie baudų metimo linijos. Jis išlygino rezultata - 49:49. Į lemiamą kėlinį vilniečiai išėjo atsilikinėdami 49:53.

31 min. Vitorijos komanda ir vėl kėlinį pradejo užtikrintai. M.Bjelica pataikė dvitaškį su bauda (56:49). Netrukus S.Scariolo auklėtiniai pakeitė gynybinę taktiką į zoninę. Tai suveikė - „Laboral Kutxa“ įgijo pranašumą 63:49.

33 min. T.Pleissas pataikė du baudos metimus. Jam dvitaškiu atsakė Z.Dowdellas, tačiau dviženklis deficitas badė „Lietuvos ryto“ sirgalių akis – 53:65.

35 min. M.Gecevičiaus antrasis bandymas iš eilės nuo tritaškių linijos buvo sėkmingas, tačiau skirtumas ir toliau buvo pernelyg didelis – 56:67.

38 min. „Lietuvos ryto“ komanda stengėsi tiesiog garbingai užbaigti rungtynes. G.Orelikas dviem baudų metimais skirtumą sumažino iki 58:74. Varžovai į tai atsakė dviem taškais ir pražanga – 78:58.

40 min. Finalinė sirena nuaidėjo šeimininkams pirmaujant 79:63.

Gyvai: nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai 2024