„Lietuvos rytas“ sirgaliams dovanojo dar vieną pergalę – šįkart Jungtinėje lygoje

Sekmadienį „Siemens“ arenoje susirinkę krepšinio gerbėjai neišvydo aukščiausios klasės krepšinio, tačiau turėjo kada lieti emocijas – ploti, šaukti ir šokinėti. Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda čia pratęsė savo pergalių seriją. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai Jungtinės lygos rungtynėse 82:71 (24:25, 25:12, 16:25, 17:9) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipą.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Jan 5, 2014, 4:01 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 10:41 PM

Į duobes pakliūdamas, bet sugebėdamas išsikapstyti „Lietuvos rytas“ užtikrintai sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir pergalių skaičių padidino iki aštuonių. Vilniaus klubas užima antrąją vietą A grupėje, per dešimt turų patyręs tik du pralaimėjimus.

Statistika.

Vilniaus „Lietuvos rytas“: D.Songaila – 21, J.Palaciosas ir R.Seibutis – po 13, Z.Dowdellas – 11, O.Cookas (7 atk. kam.) - 10, G.Orelikas ir S.Jelovacas – po 6, S.Babrauskas – 2.

Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“: S.Antonovas (7 atk. kam.) - 21, L.Babbittas – 20, P.Gubanovas – 13, V.Paninas – 8, V.Ivlevas, D.Thompsonas ir I.Saveljevas – po 2, P.Korbkova – 1.

„Lietuvos rytas“ - „Nižnij Novgorod“

Dvitaškiai: 27/42 (64 proc.) - 19/43 (44 proc.)

Tritaškiai: 4/11 (36 proc.) - 6/22 (27 proc.)

Baudų metimai: 16/20 (80 proc.) - 15/21 (71 proc.)

Perimti kamuoliai: 12 – 8

Atkovoti kamuoliai: 28 – 36

Klaidos: 14 – 16

Rezultatyvūs perdavimai: 14 - 19

Plojimai. Kai iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti porą minučių verždamasis Renaldas Seibutis nukrito ant žemės, sirgaliai nutilo. Jis gulėjo, o veidas išdavė skausmą. Tačiau netrukus jis atsistojo ir gerbėjai šį „Lietuvos ryto“ žaidėjo veiksmą palydėjo gausiais aplodismentais.

Nebuvo. Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai nepadėjo vienas lyderių Martynas Gecevičius. M.Gecevičiui po rungtynių su „Neptūnu“ teko siūti antakį, todėl žaisti sekmadienį negalėjo.

Rungtynės.

2 min. Per pirmąsias porą minučių „Lietuvos ryto“ komandoje taškus pelnė tik D.Songaila. Iš pradžių jis pataikė dvitaškį, o vėliau sumetė du baudos metimus – 4:4.

3 min. Prabilęs O.Cookas iškart pataikė tritaškį – 7:4.

4 min. Po D.Songailos dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 13:6.

7 min. Šeimininkams pristojus „Nižnij Novgorod“ ekipa šovė į priekį ir pavojingai priartėjo – 17:18. Netrukus L.Babbittas rezultatą persvėrė – 19:18.

10 min. Pirmąjį kėlinį laimėjo svečiai - 25:24.

11 min. Vilniaus komanda antrąjį kėlinį pradėjo užsivedusi. S.Babrauskas dvitaškiu persvėrė rezultatą, netrukus Z.Dowdellas pataikė iš po krepšio. „Nižnij Novgorod“ ekipa puolime vėl užstrigo, o D.Songailai gavus kamuolį teisėjas užfiksavo nesportinę varžovų pražangą. D.Songaila pataikė vieną baudos metimą. Kamuolys buvo „Lietuvos ryto“ rankose, tačiau jie tuo nepasinaudojo – 29:25.

12 min. Šeimininkai po efektingos atakos pirmavo 31:25.

13 min. P.Gubanovas dviem baudų metimais skirtumą sumažino iki 29:31.

14 min. Z.Dowdellas privertė garsiai šaukti „Lietuvos ryto“ arenoje susirinkusius sirgalius, kai pelnė du taškus. Netrukus arena ir vėl aidėjo nuo plojimų, kai iš po krepšio du taškus pridėjo D.Songaila, privertęs svečius prašyti minutės pertraukėlės. „Lietuvos rytas“ pirmavo 39:29.

16 min. I.Savelejevas pataikė du baudos metimus, skirtumą sumažinęs iki 31:39. Tačiau sustabdyti R.Seibučio svečiams nepavyko. „Lietuvos rytas“ atstatė pranašumą 41:31.

19 min. R.Seibutis pataikė du baudos metimus, suteikęs „Lietuvos rytui“ dvylikos taškų pranašumą – 49:37. Netrukus svečiai suklydo – D.Chvostovas sužingsniavo. A.Petrovičius paprašė minutės pertraukėlės. O.Cookas atakos neskubino, bet ji baigėsi klaida – R.Seibutis krito ant žemės.

20 min. Vilniaus komanda pirmąjį kėlinį laimėjo 49:37.

21 min. Svečių komanda trečiąjį kėlinį pradėjo šešiais taškais be atsako – 43:49.

22 min. R.Seibutis savo ekipos tylą nutraukė tritaškiu, tačiau apsiginti šeimininkams nepavyko – P.Gubanovas pataikė dvitaškį. Netrukus Z.Dowdellas prametė iš toli ir vėl prabilo P.Gubanovas. Jis pataikė tritaškį – 48:52. A.Petrovičius iškart paprašė minutės pertraukėlės.

24 min. R.Seibutį prasižengti gynyboje privertė S.Antonovas. Jis pataikė vieną baudos metimą – 51:53. Netrukus V.Paninas pataikė tritaškį ir svečiai priartėjo 54:55, tačiau D.Songaila padidino pranašumą iki 57:54.

26 min. D.Chvostovas į J.Palacioso dėjimą atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (58:61). Netrukus D.Songaila suklydo, bet šeimininkai apsigynė, kai O.Cookas parėmė kamuolį po savuoju krepšiu.

28 min. V.Paninas pelnė du taškus – 60:61.

30 min. O.Cookas likus žaisti porą sekundžių iki trečiojo kėlinio pabaigos pataikė dvitaškį – 65:62.

31 min. G.Orelikas užtikrintai pradėjo paskutinįjį kėlinį, pataikydamas du dvitaškius iš eilės – 69:62.

33 min. J.Palaciosas vilniečių pranašumą padidino dar dvejais taškais.

34 min. V.Paninas pataikė tritaškį, atidarymas savo ekipos taškų sąskaitą – 65:73.

35 min. Z.Dowdellas nutraukė „Lietuvos ryto“ klaidų seriją – 75:65.

36 min. D.Songaila pelnė du taškus – 77:65. Netrukus varžovai atsakė dviem taikliais baudų metimais – 67:77.

38 min. Daugybės plojimų sulaukė Z.Dowdellas. Jis pataikė dvitaškį, o netrukus ataką užbaigė trimis taškais – 71:82.

39 min. Vilniaus komanda per paskutinę akimirką kelis kartus prarado kamuolį, bet jį susigrąžindavo. Tačiau padidinti taškų sumos nepavyko. Mačas baigėsi „Lietuvos ryto“ naudai 82:71.39 min.