„Neptūno“ jėgos Mariupolyje išseko po dviejų kėlinių - pralaimėta 74:85

Klaipėdos „Neptūnas“ lieka be pergalių 2014-aisiais. Penktadienį namuose LKL čempionato rungtynes Vilniaus "Lietuvos rytui" 79:88 pralaimėję klaipėdiečiai sekmadienį Jungtinės mače Mariupolyje nusileido "Azovmaš" ekipai - 74:85.

„Neptūno“ krepšininkai Jungtinėje lygoje per 10 mačų iškovojo vos dvi pergales.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Jan 5, 2014, 11:06 AM, atnaujinta Feb 17, 2018, 10:47 PM

Po nesėkmės Ukrainoje "Neptūnas" su 2 pergalėmis po 10 rungtynių Jungtinės lygos B grupėje liko paskutinis dešimtas, o 3-iąją pergalę iškovojęs "Azovmaš" užima devintąją vietą.

Per savaitę "Neptūnas" suklupo jau trečiąkart - gruodžio 30-ąją klaipėdiečiai tik po pratęsimo 77:90 svečiuose nusileido Maskvos CSKA komandai, nors ketvirtajame kėlinyje turėjo progą iškovoti pergalę.

Kitą sekmadienį "Neptūno" namuose laukia lengvesnis varžovas - Minsko "Cmoki" ekipa.

Pastangos. Martynas Mažeika surinko 24 taškus, pataikęs 7 iš 12 dvitaškių ir išprovokavęs 9 pražangas, bet jo pastangų buvo maža.

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs Simas Galdikas pridėjo 16 taškų, Valdas Vasylius surinko 12 taškų.

Klaipėdiečiai žaidė mačą Mariupolyje tik aštuoniese praėjus vos pusantros paros po rungtynių "Lietuvos rytu" ir sunkios kelionės. Svečiams negalėjo padėti Marius Runkauskas, kuris pasitempė kojos raumenį per LKL mačą su vilniečiais.

Kaip visada pastaruoju metu "Neptūnas" puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio turėjo šešių taškų persvarą, o po dviejų rezultatas buvo lygus. Tačiau po pertraukos šeimininkai buvo žvalesni ir susikrovė dviženklį pranašumą.

Akistatos. "Azovmaš" ekipa buvo pirmoji klaipėdiečių varžovė šio sezono Jungtinės lygos B grupės varžybose - pernai spalio 13-ąją namuose "Neptūnas" irgi pralaimėjo (86:96), todėl tai dar labiau menkina Lietuvos klubo galimybes pabėgti iš paskutinės vietos.

Vilčių teikia nebent tai, kad iš likusių 8 rungtynių net 7 klaipėdiečiai žais namuose - "Švyturio" arenoje.

Statistika. "Azovmaš" - "Neptūnas" 85:74 (18:24, 21:15, 30:20, 16:15).

"Azovmaš" taškų pelnė: D.Kickertas 23 tšk. (7/10 dvitaškių), I.Zaicevas ir C.Collinsas po 15, M.Ginyardas 10, M.Pustozvonovas 9, D.Zabirčenka 8, K.Houstonas 3, K.Natiažka 2.

"Neptūnui": M.Mažeika 24 (7/12 dvitaškių), S.Galdikas 16, V.Vasylius 12, E.Ulanovas 9, M.Girdžiūnas 7, V.Šarakauskas 4, A.Eitutavičius 2.

Rungtynės.

1 min. Šeimininkai spurtavo ir išsiveržė 9:2.

2 min. E.Ulanovas pelnė du taškus su pražanga ir skirtumą sumažino iki 5:9.

4 min. E.Ulanovas ir vėl sužibėjo – šįkart jis dvitaškiu persvėrė rezultatą „Neptūno“ naudai (12:11). „Azovmaš“ ekipa susigrąžino pranašumą, bet tada du baudos metimus pataikė V.Šarakauskas (14:13).

6 min. Komandos žaidė taškas į tašką – 16:16.

9 min. S.Galdikas dviem baudos metimais suteikė „Neptūnui“ trijų taškų pranašumą – 22:18. Netrukus Klaipėdos komanda padidino atotrūkį iki 24:18.

11 min. M.Pustozvonovas kėlinį pradėjo metimu šuolyje. Netrukus I.Zaicevas pataikė dvitaškį ir staigiai smeigė tritaškį, persverdama rezultatą 25:24.

16 min. Kai „Neptūno“ komandos gynyba ėmė braškėti, „Azovmaš“ krepšininkai iškart tuo pasinaudojo. Jie skirtumą padidino iki 33:28.

18 min. M.Mažeika sužaidė užtikrintai ir pelnė penkis taškus iš eilės. Jis pataikė dvitaškį, o tada – ir tolimą metimą. Netrukus M.Girdžiūnas pridėjo du taškus – 37:37.

20 min. Ekipos dar apsikeitė taikliais metimais - 39:39.

21 min. D.Kickertas pataikė tritaškį ir „Azovmaš“ išsiveržė 48:43. Netrukus tris taškus pridėjo M.Pustozovnovas – 51:43.

24 min. Klaipėdos komanda tylą nutraukė pataikius M.Mažeikai. Netrukus prie jo prisidėjo V.Vasylius, atakavęs nuo trijų taškų linijos – 50:54.

26 min. M.Mažeika pelnė dar du taškus - „Neptūnas“ atsilieka tik 54:56.

28 min.  Šeimininkai renka taškus baudų metimais, pataiko tritaškį, bet A.Eitutavičius neleidžia jiems pabėgti - 56:61.

30 min. V.Vasyliaus metimai skrieja pro šalį, o šeimininkai atakuoja taikliai, ir po trijų kėlinių pirmąkart rungtynėse įgija dviženklę persvarą - 59:69.

32 min. "Azovmaš" pradeda kėlinį taikliu C.Collinso dvitaškiu, o M.Girdžiūno ir V.Vasyliaus metimai netaiklūs - 59:71.

34 min. Nors E.Ulanovas pataiko sudėtingą metimą, bet Mariupolio ekipa tampa dar sunkiau pavejama po D.Zabirčenkos tritaškio - 63:76.

35 min. Pavargę klaipėdiečiai jau nuleidžia rankas - nespėja gintis, o šeimininkai mėto baudas - 63:79.

37 min. V.Vasylius pagaliau pataikė tritaškį, bet gintis nėra nei noro, nei jėgų - 68:81.

40 min. M.Mažeika dar papildė savo taškų sąskaitą iki 24, bet skirtumas išliko dviženklis - 74:85.