16 taškų deficitą panaikinęs „Lietuvos rytas“ liko per plauką nuo pergalės

Per tris minutes 17:1 spurtavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ privertė aikčioti ir rautis plaukus sirgalius. Tačiau Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniams nepavyko atlikti darbo iki galo Europos taurės „Last 32” etapo starte. „Lietuvos ryto“ komanda, po baudų metimų maratono, 101:103 (18:31, 28:22, 21:28, 34:22) pralaimėjo Stambulo „Besiktas“ komandai. „Lietuvos ryto“ ekipa pirmojoje pusėje žaidė be gynybos, jos trūko iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio, tačiau tada vilniečiai šovė į priekį ir galėjo išlyginti rezultatą ar švęsti pergalę, bet paskutinę sekundę paskutinė ataka buvo surengta padrikai, o Zabiano Dowdello metimas pro varžovo rankas skriejo pro šalį.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Martynas Suslavičius

Jan 8, 2014, 5:30 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 7:23 PM

Ataka. Kai rezultatas buvo 101:103, Vilniaus krepšininkai rengė paskutinę ataką. Tačiau ji išėjo padrikai, kai krašte kamuolys krito ant žemės ir pro visų žaidėjų kojas riedėjo į užribį. „Lietuvos rytas“ dar turėjo keletą sekundžių, tačiau Z.Dowdello metimas buvo netaiklus.

Metimai.  Stambulo klubas „Lietuvos ryto“ ekipą skandino tolimais metimais. „Besiktas“ pataikė trylika tritaškių iš 27. O Vilniaus ekipai iš toli mesti sekėsi itin sunkiai – į krepšį skriejo tik penki metimai iš aštuoniolikos.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius – 24, Z.Dowdellas – 20, R.Seibutis ir J.Palaciosas (8 atk. akm.) - po 17, D.Songaila – 6, S.Jelovacas – 5, T.Lydeka ir O.Cookas (10 rez. perd.) po 2.

„Besiktas“: Ch.Loftonas – 23, B.Bucmanas – 20, S.Gainesas (7 rez. perd.) - 18, M.Guleris – 11, C.Iversonas – 10, C.Topaloglu – 8, D.Perkinsas – 6, T.Ružičius – 4, R.Broekhoffas – 3.

„Lietuvos rytas“ - „Besiktas“

Dvitaškiai: 28/39 (71 proc.) - 26/37 (70 proc.)

Tritaškiai: 5/18 (27 proc.) - 13/27 (48 proc.)

Baudų metimai: 30/34 (88 proc.) - 12/21 (57 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 26 – 26

Perimti kamuoliai: 7 – 1

Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 19

Klaidos: 10 -11

Komanda. Krepšinio specialistai „Besiktas“ ir „Lietuvos ryto“ komanda laiko P grupės lyderėmis, tačiau paskutinis „Lietuvos ryto“ pasirodymas iškėlė klausimų. Juolab, kad A.Petrovičius pats akcentavo, kad ekipai draudžiama pralaimėti namuose.  P grupėje žaidžia Saragosos CAI ir Zagrebo „Cedavita“ komandos.

Mačas. Skylėta gynyba (0:5) rungtynes pradėjęs „Lietuvos rytas“ per visą pirmąjį kėlinį neužlopė tarpų. Jeigu vilniečiai ir priartėdavo, „Besiktas“ atsakydavo sėkmingomis serijomis iš po krepšio, o prabilę tolimais metimais nutolo 27:15. A.Petrovičiaus ekipai iki kėlinio galo nepavyko sumažinti žalos, tad „Besiktas“ laimėjo 31:18.

Dviem taikliom atakom gerbėjams suteikęs viltį „Lietuvos rytas“ greitai nutilo. Viduryje antrojo ketvirčio vilniečiai priartėjo 35:41, o pabaigoje galingai sužaidė M.Gecevičius, tačiau gynybos klausimas niekur nedingo. A.Petrovičiaus sistemos neveikė ir į didžiąją pertrauką „Besiktas“ išėjo pirmaudamas 53:46.

A.Petrovičiui pavyko įkvėpti savo ekipą. Ši trečiąjį ketvirtį pradėjo galingai ir po M.Gecevičiaus tritaškio sirgaliai šėlo (55:55), bet kaip staigia įsižiebė, taip ir užgeso „Lietuvos ryto“ gynybos ugnis. „Besiktas“ į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudama 81:67.

Pergalės skonį pajutusi „Besiktas“ komanda žaidė su ugnele, o „Lietuvos ryto“ energija ir ryžtas vis blėso. Turkijos komanda žaidė laisviau, tačiau likus žaisti keturias minutes vilniečiai atrado jėgų – jie spurtavo ir netgi turėjo progą išlyginti ar persverti rezultatą paskutiniu metimu, tačiau to padaryti nepavyko.

Rungtynės.

1 min. Pirmosios sekundės – ir „Lietuvos ryto“ klaida, kurią padarė O.Cookas. Netrukus svečiai šeimininkus už tai baudė. D.Buckmanas pataikė tritaškį, o kitoje atakoje „Besiktas“ atotrūkį padidino iki 5:0.

2 min. Vilniaus komandos taškų sąskaitą atidarė J.Palaciosas, greitą ataką užbaigęs dėjimu. Tačiau apsiginti A.Petrovičiaus auklėtiniams nepavyko – 2:7.

4 min. Nors „Lietuvos ryto“ strategas vis akcentuoja gynyba, kol kas ji – skylėta. C.Iversonas lengvai iš po krepšio pridėjo du taškus – 9:4.

5 min. B.Buckmanas individualiu reidu sudraskė šeimininkų gynybą, pelnydamas du taškus su pražanga – 12:6. Netrukus J.Palaciosas skirtumą sumažino iki 8:12. Sirgalius sušukti privertė ir D.Songaila - 10:12.

7 min. M.Guleris surengė du reidus – pataikė tritaškį, o tada – ir dvitaškį – 17:12.

8 min. A.Petrovičius atliko keletą pakeitimų, tačiau gynybos mechanizmas tebuvo užsikirtęs. Štai gynybą praskrodė Ch.Loftonas, o netrukus ir C.Iversonas – 21:12.

9 min. „Lietuvos rytas” po minutės pertraukėlės gavo smūgį – Ch.Loftonas pataikė tritaškį, tačiau tada pabūklą užtaisė M.Gecevičius, leidęs atsikvėpti aistruoliams. Bet ilgai šeimininkai tuo nesidžiaugė, nes M.Guleris šovė iš toli – 27:15.

10 min. M.Gecevičius pataikė du baudos metimus, bet ir vėl „Lietuvos rytui“ nepavyko apsiginti – 17:29. Netrukus M.Gecevičius suklydo ir D.Perkinsas pridėjo dar du taškus. Likus žaisti septynias sekundes Z.Dowdellas stojo prie baudų metimo linijos, bet pataikė tik kartą – 18:31.

11 min. Vilniaus komandos legionieriai Z.Dowdellas ir J.Palaciosas pradžiugino gerbėjus antrojo kėlinio starte, kai pelnė keturis taškus be atsako – 22:31.

12 min. Tačiau pratęsti serijos „Lietuvos rytui“ nepavyko, nes T.Ružičius pelnė du taškus. M.Gecevičius atsakė jam tuo pačiu, tačiau suklydo gynyboje, kai S.Gainesas suklaido lietuvį ir pataikė iš po krepšio – 35:24.

14 min. Kai J.Palaciosas pataikė baudos metimus, „Lietuvos ryto“ vėl laukė skaudi banga, nes S.Gainesas pelnė keturis taškus be atsako (39:28). Tačiau netrukus po du taškus pelnė M.Gecevičius ir Z.Dowdellas – 32:39.

17 min. Vis labiau įsižaidė M.Gecevičius. Jis pataikė tritaškį – 35:41. Bet gynyboje „Lietuvos rytas“ vėl klydo, leisdamas „Besiktas“ atsakyti taikliu tolimu metimu – 44:35.

18 min. J.Palaciosas ne pirmą kartą parodė raumenis. Šįkart jis pelnė du taškus su pražanga – 38:44. Netrukus J.Palaciosas galingai blokavo T.Ružičiaus metimą iš po krepšio. Bet „Besiktas“ turėjo atsakymą – Ch.Loftono dvitaškį.

19 min. Du taškus su pražanga pelnė D.Songaila, bet baudos metimu nepataikė – 40:46. M.Gecevičius paskutinę minutę išnaudojo tinkamai. Pelnė tris taškus su pražanga. Netrukus jis pridėjo tašką – 46:51. Bet vilniečių gynyba vėl strigo ir „Besiktas“ po dviejų kėlinių pirmavo 53:46.

21 min. Trečiasis kėlinys prasidėjo D.Perkinso netaikliu tritaškiu ir dviem J.Palacioso baudos metimais (47:53). Ar tai – buvo geras ženklas? Tik ne gynyboje, kur D.Perkinsas pataikė iš po krepšio – 55:48. Netrukus dvitaškį pataikė D.Songaila – 50:55.

23 min. Po serijos netaiklių ekipų metimų, du taškus vėl pelnė D.Songaila – 52:55. O netrukus M.Gecevičius užvedė tribūnas, pataikydamas tritaškį – 55:55.

24 min. Bet ir vėl „Besiktas“ turėjo, ką pasakyti. S.Gainesas ir Ch.Loftonas kalbėjo tritaškiais – 61:55.

25 min. Po Ch.Loftono dvitaškio „Besiktas“ pirmavo 65:59.

27 min. Gaivus oro gūsis „Lietuvos ryto“ komandai padėjo, bet ne tiek, kad pralenktų varžovus. Ch.Loftono tritaškis ekipai suteikė pranašumą 71:59.

28 min. J.Palaciosas nespėjo po krepšiu ir „Besiktas“ pelnė lengvą dvitaškį – 74:63.

29 min. Į ketvirtąjį kėlinį „Besiktas“ komanda išėjo pirmaudama 81:67.

32 min. Z.Dowdellas tritaškiu atsakė į tolimą Ch.Loftono metimą, bet Turkijos komandos krepšininko žodis vis tiek buvo paskutinis – 87:73.

33 min. C.Iversonas krovė į krepšį, įtvirtindamas nemažą pranašumą – 91:75.

35 min. M.Gecevičius pataikė baudos metimą, prieš tai vieną prametęs – 78:91.

36 min. B.Buckmanas baudos metimais skirtumą padidino iki 96:80.

37 min. S.Gainesas tapo tuo žaidėju, kuris „Besiktas“ komandoje įmetė šimtąjį tašką – 100:82. Netrukus J.Palaciosas atsakė dvitaškiu – 84:100.

38 min. R.Seibutis pridėjo du taškus, o netrukus pataikė ir M.Gecevičius, suteikdamas viltį „Lietuvos rytui“ - 91:100.

39 min. R.Seibutis pataikė du baudos metimus, skirtumą sumažindamas iki 93:100. Netrukus „Besiktas“ suklydo, bet klaidą padarė ir R.Seibutis.  Varžovai pataikė vieną baudos metimą, tačiau netrukus Z.Dowdellas pridėjo du taškus – 95:101. Įtampa tęsėsi. Kamuolys buvo „Lietuvos ryto“ rankose. Netrukus J.Palaciosas pridėjo svarbius du taškus - 99:101. Vilniečiai rengė paskutinę ataką, tačiau ją sukomplikavo išmuštas kamuolys (101:103). Z.Dowdellas dar metė pro varžovų rankas, bet pataikyti nepavyko. Svečiai šventė pergalę.