M.Gecevičaus tritaškiai „Lietuvos ryto“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo

Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkai įvykdė tikslą, su kuriuo atvyko į Vilnių. Jie siekė nutraukti dar nuo praėjusių metų besitęsusią pralaimėjimų seriją. Jungtinės lygos turnyre Vilniaus „Lietuvos rytas“ 81:84 (22:18, 21:26, 21:22, 17:18) nusileido „Lokomotiv“ komandai. Martynas Gecevičius šiose rungtynėse sumetė šešis tritaškius, tačiau paskutinis snaiperio šūvis, galėjęs išlyginti rezultatą, buvo netaiklus.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

2014-01-13 19:37, atnaujinta 2018-02-17 14:32

Serija. „Lokomotiv“ nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją.

Lyderis. Rezultatyviausiai aikštės šeimininkų komandoje žaidė Martynas Gecevičius. Jis per 31 minutę pelnė 20 taškų (1/5 dvitaškis, 6/10 tritaškiai), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Lietuviai. „Lokomotiv“ ekipai atstovaujantys Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis pasirodė skirtingai. M.Kalnietis buvo vienas lyderių. Jis per 37 minutes pelnė 14 taškų (2/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 1/1 bauda), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. S.Jasaitis per 18 minučių taškų nepelnė (0/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškis), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Apdovanojimas. M.Kalniečiui ir L.Pikčiūtei per ilgąją mačo pertrauką A.Sabonis įteikė geriausių metų krepšininkų apdovanojimus. Laureatus išrinko Lietuvos krepšinio sirgaliai.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius – 20, J.Palaciosas ir D.Songaila – po 16, R.Seibutis ir S.Jelovacas – po 7, G.Orelikas – 4, Z.Dowdellas, S.Babrauskas ir O.Cookas – po 3, T.Lydeka – 2.

„Lokomotiv“: D.Brownas – 20, M.Kalnietis ir V.Lichodejus – po 14, A.Maričius – 11, R.Hendrixas – 8, M.Williamsas – 7, S.Bykovas – 6, A.Žukanenko – 4.

Penketas. Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo tokiu penketu – O.Cookas, M.Gecevičius, G.Orelikas, D.Songaila ir J.Palaciosas. „Lokomotiv“ gretose nuo pat pirmosios minutės aikštėje pasirodė abu lietuviai – M.Kalnietis ir S.Jasaitis, D.Brownas, M.Williamsas ir A.Maričius.

Rungtynių eiga:

1 min. Pirmasis taškus rungtynėse pelnė J.Palaciosas (2:0), tačiau jau kitoje atakoje M.Kalnietis atsakė tritaškiu (2:3).

3 min. Vilniečiai greičiau įsibėgėjo ir greitu žaidimu rinko taškus (6:3).

5 min. Rusijos klubas labai greitai lygino rezultatą (9:9).

7 min. „Bėk ir mesk“ strategija po minutės pertraukėlės „Lietuvos rytui“ veikė kaip iš natų – 16:11.

8 min. M.Kalnietis dar vienu tritaškiu išvedė „Lokomotiv“ į priekį – 18:16.

10 min. Baigiantis kėliniui „Lietuvos rytas“ susigrąžino trapų pranašumą ir pirmąją 10 minučių atkarpą laimėjo 22:18.

11 min. Komandos apsikeitė aukštaūgių tritaškiais (25:21).

12 min. M.Kalnietis pataikė jau trečiąjį tritaškį, bet „Lietuvos rytas“ vis dar pirmavo 28:26.

13 min. Tolimi metimai toliau žudė Vilniaus komandą (29:29). Tai buvo jau penktasis „Lokomotiv“ tikslus tritaškis.

16 min. Kova vyko taškas į tašką, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Įpusėjus antrajam kėliniui priekyje buvo „Lokomotiv“ (35:34).

19 min. O.Cookas iškiša puikų perdavimą J.Palaciosui ir šis iš po krepšio išveda „Lietuvos rytą“ į priekį – 43:41.

20 min. Svarstyklės toliau krypo tai į vieną, tai į kitą pusę. Vis dėlto pertrauka prasidėjo „Lietuvos rytui“ atsiliekant 43:44.

22 min. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, priekyje – „Lietuvos rytas“ (49:48).

25 min. „Lokomotiv“ buvo įsiveržę į priekį 52:49, bet „Lietuvos rytas“ atsakė spurtu 6:0 ir privertė J.Pašutiną prašyti minutės pertraukėlės – 55:52.

26 min. Po „Lokomotiv“ minutės pertraukėlės vilniečiai atsakė 7 taškais iš eilės ir pakėlė iš vietų sirgalius – 62:55.

28 min. Euforiją „Siemens“ arenoje nutraukė S.Bykovo tritaškis (62:60).  Netrukus rezultatas buvo išlygintas (62:62).

29 min. S.Jasaitis per visą aikštę siunčia kamuolį M.Kalniečiui, o šis pelno dvitaškį su pražanga. „Lokomotiv“ spurtuoja 11:0 ir vėl atsiduria priekyje 66:62.

30 min. S.Jasaitis prameta iš aikštės kampo ir kėlinio sirena fiksuoja nežymią „Lokomotiv“ persvarą po 3 kėlinių – 66:64.

35 min. Žaidimo metu susižeidė M.Kalnietis.

37 min. O.Cookas pataikė 2 taškus su pražanga, sumažindamas skirtumą iki minimumo (75:76).

38 min. M.Gecevičiaus tritaškis persvėrė rezultatą 78:76.

40 min. 4 taškus iš eilės pelnę varžovai išsiveržė į priekį 82:78. Iki kėlinio pabaigos likus 20 sekundžių dar vienas M.Gecevičiaus tritaškis sumažino skirtumą iki minimumo (81:82). M.Williamsas sumetė abu baudos metimus, o dar vienas M.Gecevičiaus tritaškis buvo netaiklus. Vilniečiai pralaimėjo 81:84.