D.Songailos dvitaškis išplėšė „Lietuvos rytui“ pergalę Zagrebe

Tris kėlinius Zagrebo „Cedevita“ krepšininkus besivaikęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas Kroatiją paliks sausas. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai buvusios komandos teritorijoje paskutinėmis sekundėmis 84:83 (22:26, 24:24, 17:20, 21:13) palaužė vietos „Cedevita“ ir Europos taurės „Last 32“ etape iškovojo pirmąją pergalę per dvejas rungtynes.

O.Cookas tritaškiu 33-ąją minutę po labai ilgos pertraukos išvedė komandą į priekį, bet jo techninė pražanga vos nepražudė vilniečių.<br>M.Šušič nuotr.

Donatas Urbonas

Jan 15, 2014, 8:30 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 11:56 AM

Vilniečiams pergalę atnešė patyrusio puolėjo Dariaus Songailos dvitaškis iki mačo pabaigos likus žaisti 23 sekundes.

Zagrebo ekipa turėjo dvi galimybes išlyginti arba persverti rezultatą, bet jomis nepasinaudojo. Iš pradžių dviejų baudos metimų likus 15 sek. nerealizavo gynėjas Allanas Ray‘us. Tiesa, po netaiklaus jo metimo „Cedevita“ dar atkovojo kamuolį puolime bei turėjo galimybę persverti rezultatą (83:84), bet kroatų lyderis Nolanas Smithas priėmė neapgalvotą sprendimą ir desperatiškas jo metimas skriejo pro šalį. „Lietuvos rytas“ apsaugojo savo krepšį ir rankose laikytą pergalę.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – R.Seibutis 17, M.Gecevičius ir D.Songaila po 16, J.Palaciosas 11 (10 atk. kam.), Z.Dowdellas 10, S.Jelovacas ir O.Cookas (10 rez. perd.) po 6, T.Lydeka 2.

„Cedevita“: M.Bilanas 19, N.Smithas 16 (7 kl.), G.Sutonas ir T.Zubčičius po 11, J.Nurkičius 9, M.Bazdaričius 8, J.Selby, A.Ray‘us ir L.Babičius po 3.

Statistika. „Cedevita“ – „Lietuvos rytas“ 83:84

Dvitaškiai: 24/36 (66 proc.) – 19/33 (57 proc.)

Tritaškiai: 7/27 (25 proc.) – 10/22 (45 proc.)

Baudų metimai: 14/21 (66 proc.) – 16/19 (84 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 30

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 23

Perimti kamuoliai: 3 – 4

Blokuoti metimai: 2 – 0

Klaidos: 13 – 11

Pražangos: 22 – 17

Lentelė. BNS P grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Besiktas“ (Turkija) 2 0 173:164

2. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 1 1 158:151

3. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 1 185:186

4. Saragosos CAI (Ispanija) 0 2 130:145

Penketas. Rungtynes vilniečiai pradėjo tokiu penketu: O.Cookas, M.Gecevičius, G.Orelikas, S.Jelovacas ir J.Palaciosas.

Duobė. Pirmoji susitikimo pusė „Lietuvos rytui“ klostėsi labai sudėtingai. Po buvusio vilniečių legionieriaus T.Zubčičiaus dvitaškio nesustabdomai puolime žaidusi „Cedevita“ antrojo kėlinio viduryje netgi buvo įgijusi 14 taškų persvarą (36:22).

Dovanėlė. Paskutinę antrojo kėlinio minutę „Lietuvos rytas“ gavo dovanų. Kai „Cedevita“ aukštaūgis T.Lydeką stabdė alkūne, čia pat M.Gecevičius pataikė tolimą metimą. Kroatams teisėjas skyrė nesportinę pražangą, įskaitė tritaškį, T.Lydeka realizavo abi baudas, o ataką pratęsęs R.Seibutis dar pridūrė ir dvitaškį. Taip „Lietuvos rytas“ 8 taškų deficitą per keletą akimirkų sukarpė iki minimumo – 46:47. Per 11 sekundžių lietuviai įmetė net 7 taškus.

Negailestingas. Praėjusį sezoną „Lietuvos ryte“ žaidęs kroatų puolėjas T.Zubčičius negailėjo buvusios komandos. „Cedevita“ marškinėlius vilkėjęs 23 metų krepšininkas antrojo ir trečiojo kėlinio pabaigose privertė griebtis vilniečius už galvų – tikslą pasiekė abu jo mesti tritaškiai su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena.

Techninė. 38-ąją minutę puikiai kamuolius skirstęs ir „Lietuvos rytą“ po ilgos pertraukos prieš penkias minutes į priekį išvedęs O.Cookas vos nesugriovė rungtynių. Prasižengęs prie trijų taškų linijos, atakų organizatorius emocingai nesutiko su teisėjo sprendimu, todėl buvo nubaustas dar ir technine pražanga. Tai leido „Cedevita“ klubui išsiveržti į priekį (80:77).

Gelbėtojai. Paskutinėmis minutėmis „Lietuvos rytas“ turėjo du gelbėtojus. Iš pradžių juo tapo R.Seibutis, kuris tritaškiu išlygino rezultatą (80:80), o vėliau atkovojo labai svarbų kamuolį puolime ir išprovokavęs pražangą taikliai sumetė baudas. Tuo tarpu kai rezultatas buvo lygus, pergalingus taškus likus žaisti 22 sek. pelnė D.Songaila.

Varžovai. Kitose grupėse rungtynėse Stambulo „Besiktas“ namie 70:63 palaužė Saragosos CAI ir iškovojo antrąją pergalę. Su pergalių neturinčiais ispanais „Lietuvos rytas“ susitiks svečiuose kitą savaitę.

Rungtynių eiga:

2 min. Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką - 4:4.

3 min. Penki iš eilės M.Gecevičiaus taškai išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 9:4.

5 min. Kroatijos klubas nesutriko ir atsakė spurtu 7:0 – 11:9.

7 min. „Cedevita“ įgijo didžiausią persvarą (19:13). Šeimininkai naudojosi skylėta svečių gynyba.

9 min. Zagrebo ekipa tęsė uraganinį puolimą ir pirmavo 6 taškais – 26:20.

10 min. Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ atsiliko 22:26.

12 min. „Lietuvos rytui“ antrojo kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo (22:30).

13 min. T.Zubčičius pratęsė pragarišką Lietuvos vicečempionų atkarpą ir gerokai komplikavo jų padėtį – 36:22.

14 min. „Lietuvos rytas“ galiausiai įsibėgėjo ir pelnęs 5 taškus iš eilės pagrasino kroatams perimti iniciatyvą 27:36.

15 min. „Lietuvos rytas“ buvo dar šiek tiek priartėjęs (29:36), bet pastangas perniek vertė kroatų tritaškis (29:39).

18 min. Situacija aikštėje stabilizavosi, „Cedevita“ persvara laviravo ties 10 taškų riba (45:35).

20 min. Antrasis kėlinys „Lietuvos rytui“ baigėsi idealiai. Kai M.Gecevičius pataikė tritaškį, nesportinė pražanga buvo užfiksuota prieš T.Lydeką. Šis realizavo abi baudas, o netrukus R.Seibutis pataikė ir dvitaškį. Taip skirtumas iš 8 taškų žaibiškai ištirpo iki minimumo – 46:47. Tiesa, situaciją kiek apkartino tritaškį su sirena pataikęs T.Zubčičius (50:46).

22 min. „Lietuvos rytas“ iškart po pertraukos atrodė vangiai ir leido Zagrebo ekipai kiek nutolti – 46:54.

24 min. „Cedevita“ toliau tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose (58:49).

25 min. Kroatijos komandai buvo skirta jau antroji nesportinė pražanga. Greitoje atakoje M.Gecevičiui koją kyštelėjo G.Sutonas. Netikėtai M.Gecevičius prametė abu baudos metimus. Savo kaltę snaiperis kompensavo reidu po krepšiu (55:60).

28 min. Z.Dowdellas tritaškiu priartino Vilniaus ekipą prie kroatų per vieną metimą (61:63).

30 min. Prieš lemiamą mačo dalį „Lietuvos rytas“ atsiliko 63:70. Dar kartą su sirena baigiantis kėliniui tritaškį pataikė T.Zubčičius.

32 min. „Lietuvos rytas“ griebė jautį už ragų ir bandė greitai priblokšti „Cedevita“ komandą. D.Songaila lygino rezultatą ir privertė J.Repešą prašyti minutės pertraukėlės (70:70).

33 min. O.Cookas tritaškiu po labai ilgos pertraukos išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (73:70).

35 min. Įtampa augo – įpusėjus lemiamam kėliniui, „Lietuvos rytas“ pirmavo minimaliu skirtumu (75:74).

37 min. Komandos apsikeitė pirmaujančių vaidmenimis, priekyje išliko „Lietuvos rytas“ (77:76).

38 min. „Lietuvos ryto“ situacija komplikavosi. O.Cookas prasižengė prieš tritaškį metusį N.Smithas. Emocingai sureagavęs amerikietis dar užsidirbo techninę pražangą. Taip „Cedevita“ lyderis gavo galimybę mesti keturis baudos metimus ir kroatai dar turėjo kamuolį savo rankose. „Lietuvos rytas“ atsiliko 77:80.

39 min. R.Seibutis tritaškiu iš aikštės kampo lygino rezultatą (80:80).

40 min. R.Seibutis toliau demonstravo lyderio savybes. Jis atkovojo svarbų kamuolį puolime ir mesdamas į krepšį išprovokavo pražangą. Lietuvis pataikė abi baudas ir paliko „Cedevita“ klubui 54 sek. (82:80). Tiesa, N.Smithas įspūdingu prasiveržimu išlygino rezultatą (82:82). D.Songaila likus 22 sek. atsakė dvitaškiu (84:82). J.Palaciosas likus 15 sek. prasižengė prieš „Cedevita“ gynėją A.Ray‘ų. Šis pataikė tik vieną baudą (83:84), bet kroatai atkovojo kamuolį puolime. Vis dėlto N.Smitho metimas buvo labai netaiklus ir sėkmingai apsigynę „Lietuvos ryto“ žaidėjai triumfavo Zagrebe.

*******

Startas. Kitaip nei „Lietuvos rytas“, „Cedevita“ „Last 32“ etapą pradėjo pergalingai. Kroatai svečiuose 75:67 palaužė Saragosos CAI.

Namuose.  Adrijos lygoje „Cedevita“ užima trečiąją vietą, į priekį užleisdama tik Belgrado grandus – „Crvena Zvezda“ ir „Partizan“.

Pažįstami. „Lietuvos ryto“ strategas A.Petrovičius puikiai pažįsta „Cedevita“ komandą. Jis pats ją treniravo 2010-2011 ir 2012-2013 metais. Tuo tarpu „Cedevita“ aprangą vilki dar praėjusį sezoną Vilniuje rungtyiavęs puolėjas Tomislavas Zubčičius.

Ruožas. „Lietuvos ryto“ krepšininkai buvo pralaimėję dvejas pastarąsias rungtynes iš eilės – „Besiktas“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“ komandoms.