Europos taurėje – lietuvių šėlsmas ir K.Kemzūros patiestas Eurolygos klubas

Europos taurės turnyro „Last 32“ etapo antrajame ture susigrūmė du „lietuviški“ klubai. Trijų lietuvių Kijevo „Budivelnik“ ekipa (1/1) savų sirgalių akivaizdoje 88:76 (24:23, 28:21, 21:19, 15:13) palaužė Liublianos „Union Olimpija“ komandą (0/2) su Deividu Gailiumi.

Jan 15, 2014, 7:10 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 12:02 PM

„Budivelnik“ gretose įspūdingai žaidė Darjušas Lavrinovičius, per 28 minutes pelnęs 23 taškus (7/9 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.), atkovojęs 8 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, suklydęs 2 bei prasižengęs 4 kartus ir surinkęs 29 naudingumo balus.

Michailas Anisimovas žaidė 20 minučių, įmetė 15 taškų (7/10 dvit., 1/4 baud.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, perėmė vieną kamuolį, suklydo 2 kartus ir prasižengė 3 sykius.

Dainius Šalenga aikštėje praleido 25 minutes, pasižymėjo 4 taškais (1/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 1 kamuolį, atliko net 6 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 ir taisykles pažeidė 3 sykius.

„Union Olimpija klube D.Gailius rungtyniavo 31 minutę, pelnė 18 taškų (5/10 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud.), sugriebė 2 atšokusius kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, suklydo 4 kartus ir taisykles pažeidė 2 sykius.

Puikią pergalę į Čekijos klubo sąskaitą įrašė Kęstutis Kemzūra, kurio treniruojama Nymburko ČEZ ekipa (1/1) Prahoje 78:75 (16:12, 21:26, 18:16, 23:21) palaužė iš Eurolygos iškritusią Sienos „Montepaschi“ (0/2).

Dylanas Page‘as ir Radoslavas Rančikas nugalėtojams pelnė atitinkamai 22 ir 20 taškų.

„Montepaschi“ klubui Marquezas Haynesas surinko 14, Jeffas Viggiano – 12 taškų.

Įspūdingą pergalę pasiekė Rimo Kurtinaičio vadovaujamas Maskvos srities „Chimki“ klubas (2/0), namie net 87:48 (19:5, 26:19, 28:9, 14:15) sutriuškinęs Haifos „Maccabi“ krepšininkus (1/1).

Fantastiškai atrodo komandų naudingumo balų skirtumas. „Chimki“ jų surinko net 120, „Maccabi“ – 33.

Be to, rusai pataikė 60 proc. dvitaškių (23/38) ir 47 proc. tritaškių (11/23), kai „Maccabi“ dvitaškius metė tik 32 (14/46), o tritaškius – vos 16 (2/12) procentų taiklumu.

„Chimki“ gretose rezultatyviausiai žaidė 18 taškų pelnęs Krešimiras Lončaras (10 atk. kam.), buvusio žalgiriečio Marko Popovičiaus sąskaitoje – 10 taškų.