Jungtinė lyga: Vilniaus „Lietuvos rytas“ sutriuškintas Kazanėje

Pastarąją savaitę intensyviai keliaujantiems Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams apkarto išvyka į Rusiją. Jungtinės lygos rungtynėse Kazanėje vilniečiai 62:82 nusileido A grupės lyderei „Uniks“ komandai, kuri turnyre yra pralaimėjusi tik kartą.

Rezultatyviausiai Vilniaus komandoje žaidė J.Palaciosas.<br>vtb-league nuotr.

Jan 18, 2014, 5:07 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 9:17 AM

Situacija. „Lietuvos ryto“ krepšininkai per dvylika Jungtinės lygos turų pralaimėjo ketvirtą kartą. Kazanės „Uniks“ komanda jau senokai nepatyrė pralaimėjimo ir jaučiasi užtikrintai, galvodama apie žingsnį tolyn.

Statistika. Vilniaus komandai J.Palaciosas pelnė 16 taškų, R.Seibutis ir Z.Dowdellas - po 14, E.Bendžius - 6, T.Lydeka - 5, S.Jelovacas ir M.Gecevičius - po 2. Šiame mače itin nesisekė M.Geceivičiui, kuris pataikė vos vieną dvitaškį iš keturių, prametė visus penkis dvitaškius.

A.Petrovičius šeštadienio vakarą leido pailsėti O.Cookui ir D.Songailai.

Nugalėtojams A.Goudelockas pelnė 17 taškų, K.Kaimakoglou - 16, T.McKee - 12, N.Zisis - 10.

Svarbu. „Lietuvos rytui“ pergalės Jungtinėje lygoje svarbios ir todėl, kad A.Petrovičiaus treniruojamos ekipos tikslas – būti bent antroje grupės vietoje. Tokiu atveju ekipa išvengtų vieno atkrintamojo etapo. Nepaisant pralaimėjimo Kazanėje, vilniečiai lieka antrojoje A grupės vietoje.

Kelionės. Antradienį Europos taurės varžybas „Lietuvos rytas“ žaidė Zagrebe, kur 84:83 įveikė vietos „Cedevita“ komandą. Netrukus „Lietuvos ryto“ krepšininkai išvyko į Kazanę, o iš jos taip pat negrįš į namus – komanda tada keliaus į Ispaniją, kur lauks dar vienas Europos taurės mūšis.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Rungtynės Kazanėje:

1-2 min. Komandos keičiasi taikliais metimais. Kazanės komandai taškus pelnė T.McKee ir N.Kurbanovas, vilniečiams - J.Palaciosas (5:4).

3 min. Pirmąjį tritaškį Vilniaus komandai pataiko Z.Dowdellas, išlyginęs rezultatą 7:7.

4 min. R.Seibutis baudų metimais persveria rezultatą (9:7).

5 min. Šeimininkai neatleidžia vadžių - iš toli pataiko A.Goudelockas (12:9).

6-7 min. „Uniks" krepšininkai puolime - vis agresyvesni. A.Goudelocko ir K.Kaimakoglou taškai didina Kazanės ekipos persvarą (19:13).

9 min. Toliau siautėja A.Goudelockas ir K.Kaimakoglou - po jų metimų komandas skiria jau 8 taškai (23:15).

10 min. R.Seibutis baudų metimais švelnina skirtumą, o Ch.Eidsonas paskutinę kėlinio sekundę meta pro šalį. Kazanės komanda priekyje 23:17.

11 min. M.Gecevičius ir N.Zisis apsikeičia dvitaškiais.

12 min. Rezultatyvus N.Zisio prasiveržimas (28:19).

13 min. Vilniečių puolimas buksuoja, o „Uniks" didina tempą - po N.Šeleketo dvitaškio šeimininkai įgija dviženklį pranašumą 30:19.

14 min. G.Orelikas smeigia tritaškį (22:30).

15 min. Šeimininkų tempas sulėtėjo, o svečiai artinosi - po R.Seibučio dvitaškio 24:30.

16 min. Apie save priminė K.Kaimakoglou, smeigęs tritaškį. Dvitaškį pridėjo T.McKee ir „Uniks" pranašumas vėl tapo dviženklis  (35:24).

17 min. „Lietuvos rytas" kabinosi - S.Jelovacas sumetė baudų metimus, kamuolį perėmė ir rezultatyviai ataką užbaigė J.Palaciosas (28:35).

19 min. Vėl prabilo „Uniks" duetas - A.Goudelockas pataikė dvitaškį, K.Kaimakoglou - tritaškį ir Kazanės ekipa atitolo 14 taškų (42:28).

20 min. Paskutinė antrojo kėlinio ataka vilniečiams nepasisekė - kamuolį prarado Z.Dowdellas. Kazanės ekipa priekyje 44:30.

21 min. Sėkminga kėlinio pradžia šeimininkams - N.Zisis pelno dvitaškį su pražanga ir dar labiau padidino skirtumą 47:30. Pirmuosius taškus vilniečiams po didžiosios pergalės pelnė J.Palaciosas.

22 min. Vilniaus krepšininkai apmaudžiai praranda kamuolį - N.Kurbanovo pastangas dėti į krepšį nutraukia R.Seibučio pražanga. Du baudų metimai (49:32).

23-24 min. Abi ekipos keičiasi rezultatyviomis atakomis, tačiau skirtumas nesikeičia. Po V.Veremejenkos dėjimo 55:38.

26 min. A.Goudelockas tritaškiu leido Kazanės komandai pasiekti naujas aukštumas - skirtumas pasiekė 20 taškų (60:40).

28 min. Vilniaus ekipos žaidėjams prasiskinti kelią varžovų krepšio link vis sudėtingiau - prametė S.Babrauskas, J.Palaciosas.

31 min. Kėlinys vėl prasidėjo svečių dvitaškiu su pražanga - šį kartą atakos smaigalyje atsidūrė buvęs Vilniaus ekipos lyderis Ch.Eidsonas (67:44).

32 min. Vilniaus komandos puolime blykstelėjo Z.Dowdellas, pelnęs 5 taškus iš eilės (50:68).

34 min. M.Gecevičiui šis mačas - itin nesėkmingas. Snaiperis prametė dar jau penktą tritaškį.

36 min. T.McKee įsirašo dar du taškus 76:52.

38 min. N.Kurbanovos dėjimas pakėlė žiūrovus ant kojų (79:52).

39 min. Blykstelėjo E.Bendžius, pataikęs du tritaškius iš eilės (58:79).

40 min. J.Palaciosas aidint sirenai pelno du taškus (62:82).