„Žalgirio“ kerštas Prienų komandai – su daug jaudulio ir emocingu finišu

Prienų „Tonybet“ krepšininkai privertė gerokai pasinervinti ir paprakaituoti Kauno „Žalgirio“ krepšininkus. LKL čempionate sekmadienį Virginijaus Šeškaus auklėtiniai metė dar vieną iššūkį žalgiriečiams, kuriuos jau kartą buvo įveikę. Šįkart žiūrovai išvydo ne ką mažesnę intrigą, kai po trijų kėlinių švieslentėje buvo užrašyta 55:55. Tačiau Saulius Štombergas sugebėjo pakelti savo komandą į kovą lemiamame kėlinyje ir „Žalgiris“ šventė pergalę 84:71 (18:16, 19:15, 18:24, 29:16).

„Žalgiris“ yra pralaimėjęs Prienų komandai.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Jan 19, 2014, 2:25 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 8:51 AM

Sugrįžo. Po mėnesio pertraukos į aikštę sugrįžo Martynas Pocius, tačiau jam sužibėti nepavyko. Krepšininkas pelnė tik tris taškus.

Statistika.

Kauno „Žalgiris“: J.Dentmonas (7 rez. perd.) - 16, R.Javtokas (8 atk. kam.) - 14, V.Lipkevičius ir P.Jankūnas – po 12, A.Milaknis – 10, T.Klimavičius – 8, T.Dimša – 5, M.Pocius – 3, K.Vecvagaras ir K.Lavrinovičius – po 2.

Prienų „Tonybet“: L.Kisielius (10 atk. kam.) - 22, M.Linkevičius (7 atk. kam.) - 14, Ž.Janavičius (10 rez. perd.) - 13, A.Valeika – 12, V.Čepukaitis – 6, M.Lukauskis – 4.

Kauno „Žalgiris“ - Prienų „TonyBet“

Dvitaškiai: 30/46 (65 proc.) - 17/31 (55 proc.)

Tritaškiai: 5/23 (23 proc.) - 8/29 (28 proc.)

Baudų metimai: 9/14 (64 proc.) - 13/18 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 44 – 29

Perimti kamuoliai: 8 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 17

Klaidos: 14 - 15

Nežaidė. Šiose rungtynėse „Žalgiriui“ nepadėjo Šarūnas Jasikevičius, Siimas-Sanderis Vene, Artūras Gudaitis ir Tauras Jogėla.

Starto penketai. „Žalgiris“: J.Dentmonas, T.Dimša, V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas. „Tonybet“: Ž.Janavičius, L.Kisielius, M.Lukauskis, A.Valeika, M.Linkevičius.

BNS: LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Rungtynės.

1 min. R.Javtokas atidarė šeimininkų sąskaitą dvitaškiu, tačiau netrukus taškus pelnė ir prieniškiai - 2:2.

2 min. L.Kisielius pataikė dvitaškį ir išvedė Prienų komandą į priekį 4:2. Netrukus žalgiriečiai atakavo nesėkmingai, bet svečiai tuo nepasinaudojo – suklydo.

3 min. R.Javtokas pelnė dar du taškus, išlygindamas rezultatą - 4:4. Tačiau netrukus L.Kisielius pataikė pirmąjį tritaškį – 7:4.

4 min. R.Javtokas pridėjo dar du taškus, netrukus T.Dimša pataikė tritaškį ir pranašumas buvo „Žalgirio“ pusėje – 9:7.

7 min. L.Kisielius pelnė du taškus su pražanga ir „Tonybet“ vėl išsiveržė – 12:11. Tačiau gintis V.Šeškaus auklėtiniams nesisekė ir J.Dentmonas lengvai nėrė varžovų krepšio link – 13:12.

9 min. M.Lukauskis persvėrė rezultatą į „Tonybet“ pusę, tačiau jam atsakė A.Milaknis, paleisdamas dvitaškį su pražanga – 18:16.

10 min. Antrąjį kėlinį prieniškiai pradėjo Ž.Janavičiaus reidu – 19:18.

11 min. Po Ž.Janavičiaus baudos metimo rezultatas buvo 20:20, tačiau T.Klimavičius netrukus pataikė metimą šuolyje – 22:20. Netrukus K.Vecvagaras pridėjo du taškus.

14 min. M.Pocius pataikė tritaškį ir leido pasiekti „Žalgiriui“ iki šiol didžiausią persvarą – 29:22.

17 min. Po P.Jankūno dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 31:27.

19 min. Paskutinę kėlinio minutę „Žalgiris“ pradėjo pirmaudamas 33:29. Netrukus žalgiriečiai padidino skirtumą 35:29. Prienų komanda dar spėjo sumažint skirtumą iki 31:35. Bet šeimininkai dar spėjo pataikyti du taškus – 37:31.

21 min. M.Linkevičius pataikė tritaškį, sumažindamas skirtumą iki 34:37.

22 min. M.Linkevičius pataikė dar vieną tolimą metimą – 39:41.

24 min. Prienų „Tonybet“ komanda išlygino rezultatą – 41:41.

25 min. Po A.Valeikos baudos metimų Prienų komanda pirmavo 47:41.

27 min. Svečių komanda apsukų nemažino ir pranašumą padidino iki 50:43. Tačiau netrukus spurtą nutraukė J.Dentmonas – 45:50.

28 min. Ž.Janavičiaus metimą blokavo R.Javtokas. Netrukus jis atkovojo kamuolį puolime ir skirtumą sumažino iki 52:55.

29 min. J.Dentmonas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą – 55:55.

30 min. P.Jankūnas kėlinį pradėjo dvitaškiu, o netrukus prie jo prisidėjo ir V.Lipkevičius. Į šį žalgiriečių reidą A.Valeika atsakė tritaškiu – 58:59.

31 min. A.Milaknis pataikė du baudos metimus – 61:58.

32 min. Po L.Kisieliaus rezultatas buvo 63:63.

34 min. J.Dentmonas tolimu metimu pradžiugino savo sirgalius bei visą komandą, kuri išsiveržė 66:63. Prienų bandymas buvo nesėkmingas.

36 min. J.Dentomas savo kraitį padidino ir dviem taškais – 68:63.

37 min. Prienų komandos pasimetimu pasinaudoję žalgiriečiai išsiveržė 70:63, tačiau netrukus L.Kisielius sugrąžino intrigą – 66:70.

38 min. Žalgiriečiai pirmavo 75:69. O netrukus A.Milaknis pataikė tritaškį – 80:71.

40 min. Žalgiriečiai laimėjo 84:71.