EUROLYGA

Eurolygos savaitė. M.Kalniečio šūvis, D.Vujoševičiaus vaistai ir S.Pešičiaus abejonės

Mantas Kalnietis pataikė pergalingą tritaškį, iš ligoninės išėjęs Duško Vujoševičius sukūrė šventę Belgrado sirgaliams, Joano Plazos auklėtiniai sužaidė tobulą rungtynių pabaigą, Eurolygos čempionai pateko į nesėkmių ruožą, o trys Turkijos klubai vėl liko be pergalių.

M.Kalnietis padėjo savo komandai išplėšti pergalę, pataikęs tritaškį.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Rolandas V.Eidvilas

Jan 19, 2014, 2:14 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 8:51 AM

Tokia buvo trečioji Eurolygos „Top 16“ etapo savaitė, po kurios lyderėmis tapo Atėnų „Panathinaikos“, „Barcelona“, Madrido „Real“ ir Tel Avivo „Maccabi“ ekipos. Jos laimėjo visas trejas rungtynes.

Savaitės mūšis

Dėl paūmėjusios inkstų ligos dvi savaites ligoninėje praleidęs ir ten Naujuosius metus sutikęs Duško Vujoševičius gavo geriausią vaistų dozę. Patyrusio serbų specialisto vadovaujama Belgrado „Partizan“ ekipa, „Kombank“ arenoje stebint 16523 žiūrovams, nukovė vieną Eurolygos favoritų Maskvos CSKA klubą 73:72.

D.Vujoševičius, jo komanda ir Belgrado sirgaliai per 40 minučių patyrė visą emocijų gamą. Sunkiausia serbams buvo trečiojo kėlinio viduryje, kai varžovai įgijo didžiausią rungtynėse 9 taškų persvarą (45:36). Tačiau „Partizan“ dar iki ketvirčio pabaigos išlygino rezultatą 50:50, o paskutinėje mačo dalyje pirmaujanti komanda keitėsi net 12 kartų.

Paskutinį kartą – iki sirenos likus 24 sek. po dviejų taiklių „Partizan“ lyderio Bogdano Bogdanovičiaus baudos metimų. CSKA turėjo daug laiko atsakymui, bet patyrę „kariškių“ žaidėjai lemiamoje atakoje atrodė lyg ištikti komos ir nesugebėjo dar sykį persverti rezultato.

„Pasiekėme fantastišką pergalę, gynėme savo klubą, savo miestą ir savo šalį. Ačiū visiems sirgaliams ir žaidėjams, - dėkojo D.Vujoševičius. – Tikiu, kad galime žaisti dar geriau ir kad ateityje gali atsitikti daugiau panašių stebuklų. Būrimas yra sudėtingas užsiėmimas, bet su tokiais sirgaliais, kaip mūsų, viskas įmanoma“.

Mums patiko

a) Mantas Kalnietis pateko į komandos draugų glėbį po Krasnodaro „Lokomotiv“ rungtynių svečiuose su Stambulo „Galatasaray“ ekipa. Kubanės komanda išplėšė pergalę 63:62, o lemiamą tritaškį likus 4 sek. pataikė įžaidėjas iš Lietuvos. Penkių pralaimėjimų seriją nutraukęs „Lokomotiv“ šį sezoną jau trečias rungtynes laimėjo įmetęs tritaškį paskutinėmis akimirkomis. Prieš tai du sykius komandą gelbėjo kroatas Krunoslavas Simonas.

b) Nors prieš kelias savaites Joanas Plaza savo komandą pavadino viena geriausiai besiginančių Europoje, per rungtynes su Stambulo „Fenerbahce“ ekipa Malagos „Unicaja“ treneris, ko gero, būtų norėjęs išsižadėti šių žodžių – pusketvirto kėlinio Andalūzijos komandos gynyba buvo lyg rėtis. Vis dėlto mačo pabaigoje „Unicaja“ pasikeitė: aklinai užrakino savo krepšį, per beveik 5 minutes įmetė 15 taškų be atsako ir nugalėjo 89:75.

c) Dabartinis ir buvęs Kauno „Žalgirio“ legionieriai šiame ture pasiekė asmeninius rezultatyvių perdavimų rekordus. Žalgirietis Justinas Dentmonas ir dabar CSKA aprangą vilkintis Sony Weemsas atliko po 10 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, iškovoti pergalės nepavyko nei „Žalgiriui“, nei CSKA.

Mums nepatiko

a) „Žalgirio“ arenos lankai nepriima Artūro Milaknio tritaškių. Kauniečių snaiperis per rungtynes su Tel Avivo „Maccabi“ ekipa pataikė tik 1 iš 5 tolimų metimų, o jo komanda pralaimėjo 78:87. „Žalgirio“ arenoje A.Milaknis tritaškius meta tik 20 proc. taiklumu (7/35), išvykose – net 60 proc. (15/25).

b) Eurolygos čempionai pateko į tamsųjį ruožą. Pirėjo „Olympiakos“ iki gruodžio 19 d. laimėjo visas 23 rungtynes (skaičiuojant visas varžybas), bet per pastarąsias keturias savaites per 7 mačus šventė vos 3 pergales. Nebuvo sėkminga ir pastaroji Eurolygos dvikova – „Olympiakos“ namie nusileido „Barcelona“ komandai 72:81.

c) Trys Turkijos klubai „Top 16“ etape vis dar neiškovojo nė vienos pergalės. Trečiajame ture vėl suklupo ir „Fenerbahce“, ir „Galatasaray“, ir Stambulo „Anadolu Efes“.

Savaitės skaičius

111

Tiek taškų pelnė Eurolygos sezono rezultatyvumo rekordą pasiekęs Madrido „Real“. „Los Blancos“ nugalėjo Miuncheno „Bayern“ ekipą 111:87. 110 ar daugiau taškų nė viena Eurolygos komanda nebuvo pelniusi šešis sezonus. Maža to, madridiečiai trečiąjį kėlinį laimėjo 41:21 ir pritrūko tik 2 taškų iki vieno kėlinio rezultatyvumo rekordo, kuris priklauso „Maccabi“.

Savaitės citata

Svetislavas Pešičius: „Real“ žaidžia labai gerai, bet svarstyti, kaip toli jie nueis, vis dar per anksti“. Nors „karališkasis“ klubas šį sezoną laimėjo visas 30 rungtynių (skaičiuojant visus turnyrus), tai dar neįtikino Miuncheno „Bayern“ trenerio, kad „Real“ yra Eurolygos favoritas.

Savaitės penketas

Zoranas Dragičius („Unicaja“). Dėjimai greitose atakose, aštrūs prasiveržimai, tolimi metimai. 24 taškus (4/7 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 4/6 baudų) surinkęs Z.Dragičius atakavo labai įvairiai, bet vos tik gaudavo kamuolį iškart tapdavo neišsprendžiamu galvosūkiu „Fenerbahce“ gynybai. Slovėnas net 14 taškų įmetė per paskutinįjį kėlinį.

Juanas Carlosas Navarro („Barcelona“). Po nedidelės traumos grįžęs katalonas per rungtynes su Eurolygos čempionais truktelėjo savo komandą trečiajame kėlinyje, per kurį pelnė 14 taškų. Nuaidėjus finalo sirenai jo sąskaitoje buvo 21 taškas (4/5 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 4/4 baudų). Rudy Fernandezas („Real“). „Real“ žvaigždei nepatiko, kad jo komanda po dviejų kėlinių prieš „Bayern“ pirmavo tik 1 tašku. Iškart po pertraukos R.Fernandezas per 7 min. surinko 12 taškų ir nutolino savo komandą nuo varžovų 17 taškų skirtumu. Iš viso jis pelnė 24 taškus (4/7 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas. 30 balų surinkęs puolėjas buvo pripažintas naudingiausiu savaitės krepšininkų.

Bogdanas Bogdanovičius („Partizan“). Jaunoji serbų žvaigždė įmetė 27 taškus (6/8 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 3/5 baudų). CSKA krepšininkai pustrečio kėlinio sėkmingai jį stabdė, bet per paskutiniąsias 14 min. Bog.Bogdanovičius įmetė 19 taškų, tarp jų – pergalingus baudos metimus.

Nenadas Krstičius (CSKA). Grįžęs į tėvynę N.Krstičius sužaidė geriausias sezono rungtynes ir į „Partizan“ krepšį įmetė 27 taškus (11/14 dvitaškių, 5/7 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir išprovokavo 7 pražangas. Tiesa, „armiečių“ vidurio puolėjas siautėjo pirmoje pusėje, per kurią surinko 17 taškų, o mačo pabaigoje išsikvėpė.

Savaitės lietuvis

Mantas Kalnietis („Lokomotiv“). Šią savaitę vienas geriausių sezono rungtynių sužaidė ir „Žalgirio“ puolėjas Paulius Jankūnas (21 taškas), ir „Fenerbahce“ puolėjas Linas Kleiza (17 taškų), bet jų komandos patyrė nesėkmes. Tuo tarpu 13 taškų (5/6 dvitaškių, 1/4 tritaškių) pelnęs M.Kalnietis ne tik džiaugėsi pirmąja „Lokomotiv“ pergale „Top 16“ etape, bet ir įmetė pergalingą tritaškį.

Savaitės nusivylimas

Bojanas Bogdanovičius („Fenerbahce“). Kroatas nuo sezono pradžios buvo patikimiausias Željko Obradovičiaus ekipos ginklas. Tačiau Malagoje užsikirto ir jis. Boj.Bogdanovičius sužaidė prasčiausias rungtynes ir pelnė vos 4 taškus (2/5 dvitaškių, 0/3 tritaškių). Beje, „Top 16“ etape „Fenerbahce“ snaiperis nepataikė nė vieno iš 12 tritaškių.

„Top 16“ etapo 3-asis turas

E grupė

Pirėjo „Olympiakos“ – „Barcelona“ 72:81. V.Spanoulis ir G.Printezis po 17/ J.C.Navarro 21, B.Olesonas 14. 11500 žr.

Malagos „Unicaja“ – Stambulo „Fenerbahce“ 89:75. Z.Dragičius 24, R.Toolsonas 12, ... M.Kuzminskas 2, 6 min., D.Sabonis nežaidė/M.Mahmutoglu 19, L.Kleiza 17, 26 min., B.McCalebbas 16. 5700 žr. Milano „Emporio Armani“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 83:76. K.Langfordas ir C.Jerrellsas po 16, D.Hackettas 14/A.Nocioni 18, T.Pleissas 14. 7250 žr.

Atėnų „Panathinaikos“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 78:64. D.Diamantidis 17, S.Lasme 16, ... J.Mačiulis 3, 13 min./Z.Planiničius 13. 9500 žr.

Rikiuotė: 1. „Panathinaikos“ – 3, 2. „Barcelona“ – 3, 3. „Emporio Armani“ – 2, 4. „Unicaja“ – 2, 5. „Laboral Kutxa“ – 1, 6. „Olympiakos“ – 1, 7. „Fenerbahce“ – 0, 8. „Anadolu Efes“ – 0.

F grupė

Madrido „Real“ – Miuncheno „Bayern“ 111:87. R.Fernandezas 24, S.Rodriguezas 19, N.Mirotičius 16/ M.Delaney 22, B.Tayloras 14. 8019 žr.

Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“ 78:87. J.Dentmonas 21, 10 rez.perd., P.Jankūnas 21/ T.Rice‘as 20, D.Smithas 15. 9879 žr.

Stambulo „Galatasaray“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 62:63. C.Arroyo 19/ D.Brownas 16, M.Kalnietis 13, 28 min., ... S.Jasaitis 0, 11 min. 6196 žr.

Belgrado „Partizan“ – Maskvos CSKA 73:72. Bog.Bogdanovičius 27, T.Kinsey 15/N.Krstičius 27, S.Weemsas 16, 10 rez.perd. 16523 žr.

Rikiuotė: 1. „Real“ – 3, 2. „Maccabi“ – 3, 3. CSKA – 2, 4. „Bayern“ – 2, 5. „Lokomotiv“ – 1, 6. „Partizan“ – 1, 7. „Galatasaray“ – 0, 8. „Žalgiris“ – 0.