Ispanų puolimo uraganas nubloškė „Lietuvos rytą“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda nespėjo pagal ispanišką krepšinio ritmą. Paskutinėse Europos taurės „Last 32“ etapo pirmojo rato rungtynėse vilniečiai Saragosoje nesugebėjo pasipriešinti vietos CAI klubui – 60:94 (15:27, 16:23, 14:27, 15:17).

„Lietuvos ryto“ krepšininkai beviltiškai stebėjo, kaip aikštę siaubia ispanų puolimo uraganas.<br>E.Casas nuotr.

Jan 21, 2014, 8:45 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 6:31 AM

Šis pralaimėjimas nubloškė „Lietuvos rytą“ į paskutinę P grupės vietą. CAI tai buvo pirmasis laimėjimas, vieneriomis rungtynėmis mažiau turinti Zagrebo „Cedevita“ turi vieną, Stambulo „Besiktas“ – dvi pergales. Turkai su kroatais susitiks trečiadienį.

Ispanijoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai buvo nuginkluoti nuo pirmųjų rungtynių minučių. Jau 4-ąją minutę CAI įgijo dviženklę persvarą (14:4) ir gerokai prismaugė vilniečius dar iki ilgosios pertraukos (50:31). „Lietuvos rytas“ apie tokią išsigelbėjimo operaciją kaip Zagrebe nė neturėjo galimybės pasvajoti.

Revanšas. „Lietuvos rytas“ turės galimybę atsigriebti už triuškinantį pralaimėjimą jau po savaitės. Su CAI klubu Vilniaus ekipa susitiks ketvirtajame ture namuose.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – J.Palaciosas 17 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Songaila – 12, R.Seibutis 11, O.Cookas 9 (5 rez. perd.), M.Gecevičius 5, S.Jelovacas 4, T.Lydeka 2.

CAI: M.Rollas 23 (5/5 trit., 5 rez. perd.), J.Jonesas 12 (8 atk. kam.), D.Rudežas ir G.Šermadini po 11, P.Tomasas 10, P.Llompartas 9 (5 rez. perd.), J.Stefanssonas 8, J.Tabu ir V.Sanikidzė po 4, H.Norelis 2.

Statistika. CAI – „Lietuvos rytas“ 94:60

Dvitaškiai: 23/43 (53 proc.) – 23/46 (50 proc.)

Tritaškiai: 13/25 (52 proc.) – 2/18 (11 proc.)

Baudų metimai: 9/11 (81 proc.) – 8/9 (88 proc.)

Naudingumo balai: 116 – 58

Lentelė. P grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 2 0 173:164

2. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 1 1 158:151

3. Saragosos CAI (Ispanija) 1 2 224:205

4. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 2 225:280

Patarlė. J.Palaciosas pelnė pirmuosius šešis „Lietuvos ryto“ taškus. Tačiau pasitvirtino patarlė, kad vienas lauke – ne karys. Kol Lietuvos klube taškus rinko vienintelis kolumbietis, CAI susikrovė dviženklę persvarą.

Skylė. „Lietuvos ryto“ gynyba pirmajame kėlinyje buvo kiaura kaip rėtis. Per 10 minučių vilniečiai praleido 27 taškus. CAI pataikė 63 proc. dvitaškių (7/11) bei 50 proc. tritaškių (4/8) ir dažniausiai atakavo arba laisvi, arba iš po krepšio.

Techninė. O.Cookas prieš pat ilgąją pertrauką mestelėjo repliką mačo teisėjui, už kurią jis buvo nubaustas technine pražanga. Techninę įžaidėjas iš JAV buvo gavęs ir rungtynėse su „Cedevita“.

Rungtynių eiga:

1 min. Pirmieji taškus skambant filmo „Rokis“ fragmentams pelnė CAI. „Lietuvos rytas“ atsakė J.Palacioso dvitaškiu (2:2).

3 min. „Lietuvos rytui“ mačo pradžioje primestas ispaniškas krepšinio tempas buvo per greitas. CAI pirmavo 8:2.

4 min. „Lietuvos rytui“ taškus pelnė vienas J.Palaciosas, o trumpam stabtelėję CAI vėl įjungė aukštesnę pavarą ir susikrovė dviženklį skirtumą – 14:4.

5 min. Po minutės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ ėmė taisyti situaciją (8:14).

7 min. Ispanai toliau draskė vilniečių gynybą ir atstatė skirtumą (19:8).

9 min. Įsibėgėję CAI taikliais metimais talžė „Lietuvos ryto“ gynybą (27:13).

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi galingu T.Lydekos dėjimu iš viršaus (15:27).

12 min. CAI įgijo 15 taškų persvarą (32:17).

15 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkų situacija negerėjo. Ispanai toliau metė taikliai, o vilniečiai nerado greitų priešnuodžių nei gynyboje, nei puolime (19:37).

16 min. D.Songaila greitai užsidirbo tris asmenines pražangas, „Lietuvos rytas“ atsiliko 20 taškų skirtumu (24:44).

17 min. J.Palaciosas pelnė jau 13-ąjį tašką (26:44).

20 min. Po dviejų kėlinių CAI krepšininkai plačiai šypsojosi – jų pranašumas siekė 19 taškų (50:31).

22 min. Po pertraukos situacija aikštėje nesikeitė. CAI ir toliau nesustabdomai didino skirtumą (31:54).

25 min. 18-ąjį tašką tritaškiu pelnęs M.Rollas CAI klubui sukrovė rekordinę persvarą (63:37).

26 min. Vilniaus ekipą į priekį ėmė traukti D.Songaila (41:63).

28 min. Šeimininkai ėmė triuškinti „Lietuvos rytą“, A.Petrovičius bandė gelbėtis minutės pertraukėle (70:41).

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos ryto“ padėtis buvo beviltiška – 45:77.

34 min. „Lietuvos rytui“ CAI klubas neleido atsipalaiduoti net ir ketvirtajame kėlinyje (82:53).

40 min. „Lietuvos rytas“ kapituliuoja – 60:94.