Europos taurėje R.Kurtinaitis pranoko K.Kemzūrą, „Budivelnik“ klimpsta

Du Lietuvos krepšinio specialistai susitiko akis į akį Europos taurės „Last 32“ etapo trečiajame ture. Stipresnis pasirodė Rimas Kurtinaitis, kurio vadovaujamas Maskvos srities „Chimki“ klubas (3/0) svečiuose 86:80 (20:20, 18:26, 16:8, 18:18, 14:8) tik po pratęsimo palaužė Kęstučio Kemzūros Nymburko ČEZ ekipą (1/2).

M.Popovičius pagelbėjo R.Kurtinaičiui įveikti K.Kemzūrą.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Jan 22, 2014, 8:48 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 5:32 AM

K.Kemzūra buvo per plauką nuo staigmenos, nes ketvirtojo kėlinio pabaigoje iniciatyva priklausė Čekijos klubui. Vis dėlto „Chimki“ sugebėjo išplėšti pratęsimą ir jame sutvarkė visus reikalus.

Tai buvo jau net 12-oji R.Kurtinaičio auklėtinių pergalė Europos taurėje iš eilės.

„Chimki“ komandą į pergalę vedė buvęs žalgirietis Marko Popovičius, surinkęs 25 taškus (5/11 trit.), Krešimiras Lončaras pridėjo 21, Mickaelis Gelabale‘is – 15 taškų.

ČEZ gretose išsiskyrė Radoslavas Rančikas (17 tšk.).

„Budivelnik“ bėdos

Jau antrąjį pralaimėjimą Europos taurės turnyro „Last 32“ etape patyrė „lietuviškasis“ Kijevo „Budivelnik“ klubas (1/2), kuris svečiuose 84:88 (26:20, 30:31, 15:16, 13:21) nusileido Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkams (3/0).

Lietuviai buvo vieni naudingiausių Ukrainos komandoje. Geriausiai sekėsi Darjušui Lavrinovičiui, kuris per 27 minutes įmetė 11 taškų (4/5 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

Dainius Šalenga rungtyniavo 21 minutę, pelnė 11 taškų (2/3 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo.

Michailas Anisimovas žaidė 17 minučių, pasižymėjo 2 taškais (1/2 dvit.), sugriebė 2 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir taisykles pažeidė 3 sykius.

Rezultatyviausiai „Budivelnik“ klube žaidė po 12 taškų surinkę DaJuanas Summersas (12 atk. kam.) ir Sergejus Gorbenko.

Nugalėtojams Joshas Duncanas ir Yotamas Halperinas pelnė atitinkamai 20 ir 19 taškų.

Pirmąją pergalę toje pačioje grupėje išvargo Liublianos „Union Olimpija“ su Deividu Gailiumi (1/2), savų sirgalių akivaizdoje 84:80 (20:26, 22:16, 22:26, 2012) pranokusi Bandirmos „Banvit“ ekipą (1/2).

D.Gailius aikštėje praleido 29 minutes, įmetė 9 taškus (2/5 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Paaiškėjo vilniečių grupės lyderiai

Vilniaus „Lietuvos ryto“ P grupėje paaiškėjo lyderiai. Jais tapo Stambulo „Bešiktaš“ krepšininkai (3/0), kurie svečiuose 71:69 (12:19, 25:25, 16:8, 18:17) palaužė Zagrebo „Cedevita“ komandą (1/2).

Chrisas Loftonas nugalėtojams pelnė 20 taškų, pralaimėjusiems Allanas Ray‘us įmetė 17 taškų.

„Cedevita“, „Lietuvos rytas“ ir Saragosos CAI turi po vieną pergalę.

Kuklus indėlis

Antrąją pergalę trečiajame mače pasiekė Antano Kavaliausko „Bilbao“ ekipa, namie 80:54 (18:10, 25:12, 17:17, 20:16) sutriuškinusi iki tol be pralaimėjimų žengusią „Nižnij Novgorod“ komandą (2/1).

A.Kavaliauskas nugalėtojams per 18 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvit.), sugriebė 4 atšokusius kamuolius, bet suklydo 2 ir prasižengė 3 kartus.