Vilties sirgaliams suteikęs „Žalgiris“ Eurolygoje neatlaikė „Lokomotiv“ šturmo

Kauno „Žalgiris“ įtikino savo sirgalius, kad komanda įsirašys pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16” etape. Pirmojoje pusėje puikiai sužaidę Sauliaus Štombergo auklėtiniai ilgą laiką turėjo dviženklę persvarą, tačiau atėjo ne kartą juodomis spalvomis „Žalgiriui“ nusidažiusi antroji rungtynių pusė ir viskas subyrėjo. Penktadienį F grupėje Kauno „Žalgiris“ 75:80 (29:16, 22:23, 14:19, 10:22) pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ komandai, kurios marškinėlius vilki Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis.

J.Dentmonas pirmojoje pusėje žibėjo ir vedė žalgiriečius į priekį, tačiau pabaigoje pridarė klaidų ir buvo pakeistas.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

2014-01-24 17:30, atnaujinta 2018-02-17 03:24

Statistika.

„Žalgiris“: R.Javtokas – 16, J.dentmonas (11 rez. perd.) - 15, V.Lipkevičius – 10, P.Jankūnas ir K.Lavrinovičius – po 8, M.Kupšas – 6, V.Čižauskas – 5, T.Dimša – 3, M.Pocius ir A.Milaknis po 2.

„Lokomotiv“: K.Simonas (8 rez. perd.) - 21, V.Lichodejus ir S.Jasaitis – po 11, A.Maričius – 10, M.Kalnietis (7 rez. perd.) ir S.Bykovas – po 9, D.Brownas – 4, A.Zubkovas ir A.Žukanenka – po 2, M.Grigorjevas – 1.

„Lokomotiv“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 18/34 (52 proc.) - 20/40 (50 proc.)

Tritaškiai: 10/20 (50 proc.) - 9/21 (42 proc.)

Baudų metimai: 14/18 (77 proc.) - 8/10 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 26 – 31

Perimti kamuoliai: 11 – 6

Klaidos: 16 – 18

Rezultatyvūs perdavimai:  25 - 24

Lietuviai. M.Kalnietis per 29 minutes pelnė 9 taškus (dvitaškiai: 1/ 2, tritaškiai: 2/2, baudų metimai: 1/ 2), atkovojo penkis kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo perėmė tris kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

S.Jasaitis žaidė 29 minutes ir pelnė 11 taškų (dvitaškiai: 3/ 4, tritaškiai: 1/ 4, baudų metimai: 2/2), atkovojo keturis kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 14 naudingumo balų.

Užgeso. Kai pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ spurtavo, daugiausia plojimų aidėjo Justinui Dentmonui. Šis Kauno ekipos legionierius tiesiog siautėjo, atlikdamas puikius perdavimus ir traiškydamas varžovus tritaškiais. Jis per pirmąjį ketvirtį pataikė tris tritaškius iš trijų. Per pirmąjį ketvirtį jis pelnė 11 taškų. Tačiau antrojoje rungtynių pusėje J.Dentmonui taip nesisekė. Gynyboje jis klydo ir netgi kvailai prasižengęs leido varžovams išlyginti – 75:75. S.Štombergas likus žaisti pusantros minutės įžaidėją pakeitė.

J.Dentmonas iš viso pelnė 15 taškų (dvitaškiai: 1/5, tritaškiai: 3/6, baudų metimai: 4/4), atkovojo penkis kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimųs ir šešiskart suklydo. Jis surinko 23 naudingumo balus.

Dvikova. Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ šiek tiek pasistumdė su varžovais, o tada ėmė didinti pranašumą. Kol „Lokomotiv“ strigo, tritaškiais varžovus apmetę (5 iš 7) žalgiriečiai susikrovė rimtą pranašumą. Į antrąjį kėlinį „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 29:16.

Antrajame kėlinyje „Lokomotiv“ pavyko pristabdyti „Žalgirį“ ir netgi priverstu panikuoti varžovus. Tuo pasinaudojęs Rusijos klubas priartėjo 28:37, tačiau tada S.Štombergas paprašė minutės pertraukėlės, davė naujus nurodymus ir žalgiriečiai į didžiąją pertrauką išėjo puikiai nusiteikę – 51:39.

„Lokomotiv“ komandai pavyko žalgiriečius prispausti trečiojo kėlinio pabaigoje, kai priartėjo 52:61. O štai paskutinėmis sekundėmis savo žodį tarė M.Kalnietis, pelnęs tris taškus (58:65).

Ketvirtasis kėlinys „Žalgiriui“ prasidėjo sunkiai. „Lokomotiv“ ėmė vis labiau spausti svečius, o pabudęs M.Kalnietis priminė apie save. Po jo tritaškio skirtumas ištirpo iki 65:71. Kauno ekipa dar rodė gyvybės ženklus, bet varžovai spaudė ir toliau. Likus žaisti apie tris minutes K.Simonas pataikė tritaškį (72:75). Situacija blogėjo, kai „Žalgiris“ atkarpą pralaimėjo 0:11 ir šeimininkai išsiveržė 78:75.

Starto penketai. „Žalgiris“: J.Dentmonas, T.Dimšta, R.Javtokas, P.Jankūnas, V.Lipkevičius.

„Lokomotiv“: K.Simonas, A.Maričius, S.Bykovas, M.Kalnietis, D.Brownas.

Rungtynės.

1 min. Pirmoji minutė paženklinta jauduliu. Kauniečiai prametė metimą, šeimininkai per ataką pametė kamuolį, o netrukus prametė.

2 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė S.Bykovas. Jau kitoje atakoje pasižymėjo ir P.Jankūnas.

3 min. Šeimininkai laisvą paliko J.Dentmoną ir žalgirietis tuo pasinaudojo - 6:4.

4 min. K.Simonas pataikė tritaškį, pralinksmindamas „Lokomotiv“ sirgalius, tačiau netrukus jie šaukė dar garsiau. S.Bykovas atėmė kamuolį iš J.Dentmono ir netrukus D.Brownas ataką užbaigė dėjimu – 9:6. Tačiau „Žalgiris“ turėjo atsakymą varžovams ir tai buvo tritaškis – 9:9.

5 min. Dar vieną tritaškį pataikė J.Dentmonas – 12:9.

6 min. J.Dentmonas sustoti neketino - šįkart jis per rankas pataikė tritaškį - 15:11. Varžovams atsakyti nepavyko, bet žalgiriečiai taip pat neišnaudojo progos. Netrukus A.Milaknis nestandartiniu metimu skirtumą padidino iki 17:11.

8 min. M.Kupšas pelnė pirmuosius savo taškus ir netrukus „Lokomotiv“ komanda prašė minutės pertraukėlės, nes „Žalgiris“ pirmavo 24:15.

9 min. Kauniečiai pirmavo 27:16. Netrukus J.Dentmonas vėl priminė apie save, pataikydamas dvitaškį - 29:16.

12 min. J.Dentmonas atliko šeštąjį rezultatyvų perdavimą. Šįkart kamuolį gavo R.Javtokas. Jis nesiryžo krauti į krepšį, bet atliko paprastą metimą iš po krepšio – 33:21.

13 min. V.Lipkevičius parodė, kad moka ir puikia veržtis, pridėdamas dar du taškus – 35:21.

14 min. R.Javtokas pelnė dar du taškus – ir vėl iš po krepšio – 37:21.

16 min. Netrukus įsisiautėjo K.Simonas, pelnęs penkis taškus be atsako. O po A.Zubkovo dvitaškio S.Štombergas iškart prašė minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ pirmavo 37:28.

17 min. Kauno komandai pavyko sustabdyti tą pakrikimą, kuris leido varžovams priartėti. Žaidimas vėl tapo lėtesnis, o netrukus žalgiriečiai džiaugėsi J.Dentmono tritaškiu - 46:34.

19 min. J.Dentmonas stojo prie baudų metimo linijos ir abu kartus buvo taiklus – 48:34. Apsiginti kitoje atakoje žalgiriečiams nepavyko – V.Lichodejus pataikė tritaškį – 37:48. Kėlinys baigėsi žalgiriečiams pirmaujant 51:39.

23 min. Beveik tris minutes komandos šaudė pro šalį, kol galiausiai R.Javtokas pataikė dvitaškį. Netrukus prabilo ir V.Lichodejus, pelnęs tris taškus – 42:53. Netrukus R.Javtokas pridėjo dar du taškus - 55:42.

25 min. M.Kalnietis perėmė kamuolį, pasileido „Žalgirio“ krepšinio link ir krovė į krepšį – 48:57.

26 min. Kauno „Žalgiris“ dukart kartojo ataką. Ir tai padaryti vaisingai pavyko, kai P.Jankūnas išnaudojo savo šansą – 61:50.

28 min. Šeimininkai priartėjo 52:61. Netrukus M.Kupšas stojo prie baudų metimo linijos, tačiau nė karto nepataikė.

29 min. A.Žukanenko pataikė du baudos metimus - 54:61. Jam netrukus atsakė R.Javtokas - 63:54. Krasnodaro ekipa dar paskutinėmis sekundėmis pataikė tritaškį - 58:65.

31 min. S.Jasaitis pelnė devintąjį tašką, sumažindamas skirtumą iki 60:65. Rezultatyvų perdavimą jam atliko M.Kalnietis. Netrukus labai svarbų metimą pataikė P.Jankūnas, pelnęs tris taškus – 68:60.

32 min. A.Žukanenka suklaidino R.Javtoką, priversdamas jį subauduoti. Tačiau Krasnodaro ekipos atstovas nepataikė nė karto. Žalgiriečiams atsakyti nepavyko - J.Dentmono perdavimas buvo į niekur.

34 min. Į M.Kalniečio tritaškį V.Čižauskas atsakė tolimu metimu (71:63). Netrukus jis pridėjo dar du taškus (73:65).

36 min. K.Lavrinovičius padidino atotrūkį iki 75:67.

37 min. S.Bykovas dviem baudų metimais priartino savo komandą iki 69:75. Netrukus „Žalgiris“ neišnaudojo savo progos, o „Lokomotiv“ džiaugėsi K.Simono tritaškiu – 72:75.

38 min. Itin svarbi Kauno ekipos ataka vystėsi sunkiai, o K.Lavrinovičiaus metimas skriejo pro šalį. Krasnodaro sirgaliai apsidžiaugė, bet šeimininkai prasižengė prieš R.Javtoką. Tačiau naudos iš to nebuvo - S.Bykova per greitą ataką pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą - 75:75.

39 min. V.Lichodėjus pakėlė nuo kėdžių visus aistruolius, pelnęs tris taškus – 78:75. V.Čižauskas prasiveržęs po krepšiu turėjo progą pelnyti lengvus taškus, bet nepataikė. Tačiau šeimininkai tuo nepasinaudojo, prasižengdami puolime.

40 min. Vienose iš svarbiausių atakų žalgiriečiai klydo - kamuolius dalino bet kur, žaidėjai bijojo mesti. V.Lichodejus rungtynes užbaigė dviem taikliais baudų metimais - 80:75.