Geležinę gynybą parodęs „Lietuvos rytas“ atkeršijo CAI ekipai

Vilniaus „Lietuvos rytas“ padarė tai, ką ir turėjo padaryti – laimėjo itin svarbias Europos taurės rungtynes. Antradienį Aleksando Petrovičiaus auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje geležinėmis rankomis suspaudė varžovus, kurie 7 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško. „Lietuvos rytas“ 87:75 (27:20, 25:26, 14:16, 21:13) nugalėjo Saragosos CAI komandą ir  įsirašė antrąją pergalę „Last 32” etapo P grupėje. Ši pergalė – ir kerštas už praėjusios savaitės dvikovą, kai Ispanijos klubas 94:60 sutriuškino vilniečius.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Jan 28, 2014, 6:31 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 12:02 AM

Laimėtas mačas „Lietuvos rytui“ leidžia pačiam valdyti savo likimą Europos taurėje.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius – 22 (dvitaškiai: 5/7, tritaškiai: 2/ 3, baudų metimai: 6/6), R.Seibutis – 18, J.Palaciosas – 13, D.Songaila – 10, T.Lydeka – 7, S.Jelovacas – 6, S.Babrauskas, G.Orelikas, Z.Dowdellas – po 3, O.Cookas (8 rez. perd.) - 2.

CAI: H.Norelas – 16, J.Stefanssonas – 15, D.Rudezas – 11, G.Šermadinis – 9, M.Rollas – 8, A.Urtasunas – 6, V.Sanikidzė ir J.Tabu – po 4, P.Llompartas – 2.

„Lietuvos rytas“ - CAI

Dvitaškiai: 22/44 (56 proc.) - 19/34 (55 proc.)

Tritaškiai: 6/18 (33 proc.) - 6/23 (26 proc.)

Baudų metimai: 19/23 (82 proc.) - 19/25 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 30

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Klaidos: 7 – 12

Rezultatyvūs perdavimai: 20 - 15

Lyderis. Martynas Gecevičius pelnė 22  taškus (dvitaškiai: 5/7, tritaškiai: 2/ 3, baudų metimai: 6/6), atkovojo šešis kamuolius, perėmė vieną kamuolį, atliko keturis rezultatyvius perdavimus ir dukart suklydo. Jis prasižengė kartą, išprovokavo septynias pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

Dvikova. „Lietuvos ryto“ komanda rungtynes pradėjo energingai, bet tai nuo klaidų gynyboje negelbėjo. Tačiau ir varžovų gynyba nežibėjo, tad sirgaliai stebėjo, kaip komandos keitėsi taškais. Tačiau A.Petrovičiaus taktikos į kėlinio pabaigą ėmė viršų ir „Lietuvos rytas“ pradėjo krautis pranašumą. Devintąją minutę vilniečiai pirmavo 23:16, o ketvirtį užbaigė 25:20.

Antrasis kėlinys „Lietuvos rytui“ pateikė ir džiugią, ir blogą žinią. Geroji buvo ta, kad dideliais žingsniais ėmę bėgti vilniečiai susikrovė dviženklį pranašumą (43:32). Blogoji – po šio momento „Lietuvos rytas“ užmigo ir leido svečiams priartėti iki 46:47. Tačiau Vilniaus klubo aistruoliai galėjo atsipūsti, nes „Lietuvos rytas“ iki žengiant į rūbinę susigrąžino didesnį pranašumą – 52:46.

Ilgą laiką trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ kovojo dėl dviženklio pranašumo. Komandos keitėsi taikliais metimais, žaidimas buvo vangus. Tačiau tai labiau pasitarnavo CAI krepšininkams, kurie į lemiamą kėlinį žengė atsilikinėdami 62:66.

Vilniaus krepšininkai pirmąsias septynias minutes neleido varžovams pelnyti taškų ir susikrovė pranašumą 79:62. Varžovai tada atsakė spurtu (71:79), tačiau „Lietuvos rytas“ parodė, kad nusileisti neketina ir šventė pergalę.

Rungtynės.

1 min. „Lietuvos rytas“ mačą pradėjo aktyvia gynyba ir sukėlė problemų varžovams. Tačiau netrukus šeimininkai gynyboje suklydo ir leido varžovams pelnyti du taškus su pražanga. Po šio epizodo D.Songaila sumažino skirtumą iki 2:3.

2 min. CAI lyderis M.Rollas nesunkiai pridėjo du taškus prie savo komandos, bet apsiginti svečiams nepavyko ir M.Gecevičius įsirašė pirmuosius savo taškus – 4:5.

4 min. Vilniaus komandos gynyba ir toliau strigo. G.Šermadiniui pajudėjus po krepšiu, prie jo prišoko keli „Lietuvos ryto“ krepšininkai, tad varžovas atliko perdavimą „įkirtusiam“ V.Sanikidzei, kuris galingai dėjo į krepšį – 9:8.

5 min. M.Gecevičius metė iš vidutinio nuotolio ir tai padarė taikliai – 10:9. Netrukus D.Songaila galėjo padidinti skirtumą, bet suklydo. O už tai G.Šermadinis neatleido – 11:10.

6 min. Vilniaus klubo žaidėjai apsidžiaugė – varžovų strategas turėjo ant suolo sodinti V.Sanikidzę, kuris prasižengė antrą kartą. Pražangą puolime išprovokavo S.Babrauskas. Netrukus iš po krepšio taškus pelnė D.Songaila – 12:11.

7 min. Sirgalius pradžiugino M.Gecevičius, pataikęs pirmąjį savo tritaškį – 17:14.

9 min. S.Jelovacas atkovojo kamuolį puolime ir metė užtikrintai, išvesdamas „Lietuvos rytą“ į priekį 19:16. J.Palaciosas perėmė kamuolį iš P.Tomaso. Varžovai šiurkščiai prasižengė prieš vilniečių legionierių, tad krepšininkas stojo prie baudų metimo linijos. Jis pataikė abu metimus – 23:16.

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 25:20.

11 min. G.Šermadinis po netaiklaus J.Tabu tritaškio atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du lengvus taškus. Tačiau jam tritaškiu atsakė S.Babrauskas. Po šio metimo „Lietuvos rytas“ apsiginti nesugebėjo – J.Stefanssonas nėrė po krepšiu – 24:30.

14 min. R.Seibutis dvitaškiu užbaigė gražią komandinę ataką (35:29). Netrukus D.Songaila skirtumą padidino iki 37:29.

15 min. M.Rollas suklaidino vilniečius ir netrukus pelnė du taškus su pražanga.

16 min. O.Cookas laiku pastebėjo įbėgantį į baudos aikštelę T.Lydeką, kuris pelnė du lengvus taškus. Netrukus M.Rollas nepataikė dvitaškio ir „Lietuvos rytas“ gavo puikią progą padidinti skirtumą, tačiau tuo nepasinaudojo (39:31).

17 min. Prie baudų metimo linijos stojęs H.Norelas prametė vieną baudos metimą, bet kitas buvo taiklus (32:39). Netrukus M.Gecevičius suklydo, tačiau varžovai neišnaudojo šanso labiau priartėti ir netrukus Martynas stojo prie baudų metimo linijos. Čia jis mėtė taikliai – 41:32.

18 min. M.Gecevičius sustoti neketino ir pelnė dar du taškus - 43:32. Tačiau netrukus atėjo duobė. Kol „Lietuvos ryto“ komanda stovėjo lyg sustingusi, varžovai rimtai padirbėjo ir skirtumą sumažino iki 40:43.

19 min. Po A.Urtasuno tritaškio svečiai priartėjo 46:47, bet tada tritaškį pataikė R.Seibutis, kuris jau po kitos atakos skirtumą padidino iki 52:46. Tokiu rezultatu baigėsi antrasis kėlinys.

21 min. Kėlinį taškais pradėjo D.Rudezas, tačiau iškart dvitaškį pataikė D.Songaila, o netrukus ir J.Palaciosas papildė savo sąskaitą – 56:48.

23 min. Vilniaus komanda po poros netaiklių metimų pranašumo neprarado ir netrukus M.Gecevičius „Lietuvos rytui“ suteikė dviženklę persvarą – 58:48. Tačiau CAI greitai skirtumą sumažino – 50:58.

25 min. Varžovai pataikė vieną baudos metimą, sumažinę skirtumą iki 51:60. Vilniaus komandai atsakyti taškais nepavyko, bet ir varžovai nieko neparodė – V.Sanikidzė suklydo. Netrukus R.Seibutis surengė individualų reidą po krepšiu ir pridėjo du taškus – 62:51.

27 min. Vyko ramus žaidimas. Komandos nesistengė viena kitos gynybos pralaužti greitomis atakomis. J.Stefanssonas pelnė du taškus, sumažindamas skirtumą iki 53:62.

28 min. R.Seibutis po netaiklaus antrojo T.Lydekos baudos metimo atkovojo kamuolį puolime, bet metė netaikliai. M.Gecevičius dviem baudų metimais skirtumą vėl pavertė dviženkliu (64:55), tačiau M.Rollas pridėjo du taškus. Netrukus J.Tabu smeigė tritaškį (58:64).

29 min. S.Jelovacas pradžiugino aistruolius dviem taškais, nutraukusiais varžovų spurtą – 66:58.

30 min. Trečiasis kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 66:62.

32 min. Vilniaus krepšininkai užkūrė tikrą pirtį svečiams. Viskas prasidėjo nuo R.Seibučio dvitaškio. Netrukus M.Rollas suklydo ir dar du taškus pridėjo M.Gecevičius. O po V.Sanikidzės netaiklaus metimo, pasižymėjo J.Palaciosas (72:62).

33 min. R.Seibutis stojo prie baudų metimo linijos ir pataikė dukart (74:62). Netrukus šeimininkai pasileido į priekį ir J.Palaciosas dar papildė savo sąskaitą – 76:62.

34 min. J.Palaciosas baudos metimu dar padidino skirtumą. Netrukus O.Cookas mėgino laimę nuo trijų taškų linijos, bet nepataikė. Sirgaliai nenuliūdo, nes kamuolį atkovojo J.Palaciosas. Tačiau netrukus O.Cookas suklydo.

37 min. M.Gecevičius nepataikė tritaškio, bet tai neliūdino aistruolių – varžovai vis dar nebuvo pelnę taškų. Netrukus M.Gecevičius išprovokavo pražangą ir pataikė du baudos metimus – 79:62. Nerukus A.Urtasunas nutraukė savo ekipos tylą - 65:79.

38 min. H.Norelas pataikė du baudos metimus. Netrukus CAI skirtumą sumažino iki 71:79. Tačiau M.Gecevičius pataikė tritaškį – 82:71.

40 min. Vilniaus klubas šventė pergalę 87:75.

***

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: J.Palaciosas, M.Gecevičius, G.Orelikas, O.Cookas, D.Songaila.

CAI: M.Rollas, D.Rudezas, P.Llompartas, V.Sanikidzė, G.Šermadinis.

***

Situacija. Per tris turus vieną pergalę iškovojęs „Lietuvos rytas“ - P grupės dugne. Tačiau daugiau nei vieną pergalę turi tik viena komanda – Stambulo „Besiktas“ ekipa, kuri dar nepatyrė pralaimėjimų. CAI krepšininkai žengia antri.

Vedliai. CAI komandą į priekį pastarajame susitikime su „Lietuvos rytu“ vedė M.Rollas. Jis pelnė 23 taškus. „Lietuvos ryto“ komandoje rezultatyviausias buvo J.Palaciosas. Jo sąskaitoje – 17 taškų.