Eurolygos savaitė: žalgiriečių rekordai ir „Barcelona“ lyderystė

Du Kauno „Žalgirio“ žaidėjai pagerino asmeninius rekordus, Stambulo „Fenerbahce“ prarado visus vidurio puolėjus, Madrido „Real“ greitai atsigavo po pirmosios sezono nesėkmės, o „Barcelona“ tapo vienvalde „Top 16“ etapo lydere.

R.Javtokas pelnė 21 tašką ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą.<br>M.Patašiaus nuotr. iš archyvo

Rolandas V.Eidvilas

Feb 2, 2014, 5:15 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 7:33 PM

Tai buvo svarbiausi įvykiai vyrų krepšinio Eurolygos „Top 16“ etapo penktąją savaitę..

Savaitės mūšis

„Top 16“ etapo ketvirtajame ture Madrido „Real“ patyrė pirmąjį šį sezoną pralaimėjimą (po 31 pergalės iš eilės skaičiuojant visas varžybas). Todėl šią savaitę nusiteikimas buvo ypatingas, juolab kad į Ispanijos sostinę atvyko F grupės lyderis Tel Avivo „Maccabi“.

„Real“ ir „Maccabi“ rungtynės vyko taip, kaip ir turi vykti aukščiausius tikslus keliančių komandų dvikova: atkakliai nuo pirmosios iki paskutinės minutės. „Real“ pirmavo dažniau, bet nė vienai ekipai nė sykio nepavyko įgyti dviženklės persvaros, o nuaidėjus finalo sirenai varžovus skyrė 6 taškai. Madridiečiai laimėjo 74:68 ir nutraukė gruodžio 5 dieną prasidėjusią „Maccabi“ klubo 16 pergalių seriją (skaičiuojant visas varžybas).

Ryškiausia mačo žvaigžde tapo „Real“ gynėjas Sergio Llullis. Švieslentėje degant keturiems šešetams (66:66), jis pradėjo asmeninį šou ir per paskutiniąsias 100 sekundžių pelnė 8 taškus.

„Mes suvokėme, kad nelaimėsime visų sezono rungtynių, bet prieš savaitę patirtas pralaimėjimas Maskvos CSKA ekipai buvo labai skaudus. Todėl labai svarbu, kad sugebėjome greitai atsigauti ir įveikti tokį stiprų varžovą kaip „Maccabi“, - pergalės svarbą pabrėžė S.Llullis.

Mums patiko

a) Pirėjo „Olympiakos“ gali laimėti, net tada, kai šios ekipos lyderis Vasilis Spanoulis tampa varžovų slaptuoju ginklu. Per rungtynes su Malagos „Unicaja“ ekipa V.Spanoulis pataikė vos 1 iš 12 metimų (1/8 dvitaškių, 0/4 tritaškių) ir pelnė 2 taškus, tačiau namie žaidęs „Olympiakos“ tik pirmajame kėlinyje turėjo nedidelių problemų ir sutriuškino varžovus 73:55.

b) Vienintelė visas „Top 16“ etapo rungtynes laimėjusi komanda yra „Barcelona“. Penktadienį Katalonijos klubas išvykoje nuo paskutinės pirmojo kėlinio minutės visą laiką pirmavo ir nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipą 63:56. Kaip ir „Olympiakos“, „Barcelona“ turėjo silpnąją grandį – Juanas Carlosas Navarro nepataikė nė vieno iš 6 metimų (0/3 dvitaškių, 0/3 tritaškių), o likus 23 sek. įmetė tik 1 iš 2 baudų ir rungtynes baigė pelnęs 1 tašką.

c) Milko Bjelica dar sykį parodė Vitorijos „Laboral Kutxa“ vadovams, ko jie atsisakė. Sezonui jau įsibėgėjus po nedidelės pertraukos į baskų klubą grįžęs, bet gruodį jį vėl palikęs serbas dabar vilki Stambulo „Anadolu Efes“ aprangą ir su šia ekipa atvyko į Vitoriją žaisti Eurolygos rungtynių. M.Bjelica į buvusios komandos krepšį įmetė 15 taškų ir solidžiausiai prisidėjo prie „Anadolu Efes“ pergalės 72:66.

Mums nepatiko

a) Kauno „Žalgiris“ lieka vienintele „Top 16“ etape pergalių nepasiekusia komanda. Penktajame ture Lietuvos čempionai išvykoje pralaimėjo Stambulo „Galatasaray“ klubui 83:90. Kauniečiams nepadėjo net tai, kad du krepšininkai pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordus. Martynas Pocius įmetė 26 taškus (iki tol rekordas buvo 23 taškai), Robertas Javtokas – 21 tašką (buvo 17 taškų).

b) Stambulo „Fenerbahce“ liko be vidurio puolėjų. Dėl sunkios traumos nuo sezono pradžios nežaidžia Oguzas Savasas, per rungtynes su Milano „Emporio Armani“ vos pusantros minutės aikštėje praleido Luka Žoričius, o antrojo kėlinio pabaigoje susidūręs su varžovu susižeidė Gašperis Vidmaras. Netekusi galios po krepšiais „Fenerbahce“ turėjo pripažinti Milano ekipos pranašumą 85:90.

c) Traumų lavina užgriuvo Belgrado „Partizan“ ekipą. Ji dar nuo praėjusių metų vasaros pradžios verčiasi be Davio Bertano, rudens pabaigoje ilgam prarado Leo Westermanną, o praėjusią savaitę – dar ir Draganą Milosavljevičių (šie trys krepšininkai tikriausiai nežais iki sezono pabaigos). Be to, šiame ture „Partizan“ trūko nedidelę traumą patyrusio Milenko Tepičiaus. Taip išretėjęs „Partizan“ namie nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkams 81:87.

Savaitės skaičius - 5

Tiek Eurolygos arenų rungtynes stebėjo daugiau negu 10 tūkstančių žiūrovų. Daugiausia sirgalių – 18500 – penktajame „Top 16“ etapo ture atėjo į Atėnų olimpinę areną, kur svečius priima „Panathinaikos“ klubas. Šį sezoną daugiau sirgalių rinkdavosi tik „Beogradska“ arenoje (po sykį per „Crvena Zvezda“ ir „Partizan“ mačus).

Savaitės citata

Duško Vujoševičius: „Šalies pavadinimas keičiasi, bet čempionas – ne. „Partizan“ yra ir bus, jis sėkmingai gyvuos ir tada, kai aš pasitrauksiu“. Taip „Partizan“ treneris kalbėjo supykęs dėl to, kad kai kurie serbų žurnalistai išpūtė burbulą iš jo ginčo su ekipos lyderiu Bogdanu Bogdanovičiumi.

Treneris ir gynėjas truputį apsižodžiavo per Adrijos lygos rungtynes, o kelios dažnai D.Vujoševičių kritikuojančios žiniasklaidos priemonės iškart paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją, kad „Partizan“ nušalino Bog.Bogdanovičių.

Savaitės penketas

Sergio Llullis („Real“). Dažniausiai Sergio Rodriguezo šešėlyje liekantis gynėjas sužaidė geriausias sezono rungtynes ir „Maccabi“ ekipai atseikėjo 20 taškų (4/7 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 3/3 baudų). Iš jų 8 – per paskutiniąsias 100 sekundžių.

Carlosas Arroyo („Galatasaray“). Puertorikietis nebuvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, bet varžovams sukūrė tiek galvosūkių, kad „Žalgirio“ krepšininkai jų neišsprendė iki finalo sirenos. C.Arroyo pelnė 22 taškus (7/9 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 5/5 baudų) ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Tarence‘as Kinsey („Partizan“). Amerikietis pelnė 32 taškus (12/20 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 5/6 baudų) ir pagerino šio Eurolygos sezono rezultatyvumo rekordą. Nors T.Kinsey net 15 taškų įmetė per paskutinįjį kėlinį, varžovai paruošė daugiau ginklų ir „Partizan“ turėjo pripažinti „Lokomotiv“ ekipos pranašumą.

Linas Kleiza („Fenerbahce“). „Top 16“ etape atsigavęs puolėjas įmetė 26 taškus (6/8 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 11/11 baudų) ir pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą. Tiesa, jo komandai nepavyko įveikti „Emporio Armani“.

Robertas Javtokas („Žalgiris“). Kauno ekipos vidurio puolėjas pribloškė varžovus jau rungtynių pradžioje, kai per pirmąjį kėlinį pataikė visus 6 dvitaškius ir pelnė 12 taškų. Mačą su „Galatasaray“ ekipa R.Javtokas baigė surinkęs 21 tašką (10/14 dvitaškių, 1/2 baudų) ir atkovojęs 9 kamuolius.

Savaitės lietuvis - Robertas Javtokas („Žalgiris“).

Savaitės nusivylimas

Justinas Dentmonas („Žalgiris“). Kauno ekipos lyderis pelnė mažiausiai taškų šį sezoną – vos 6 (0/5 dvitaškių, 2/8 tritaškių). Pirmą kartą pataikyti į „Galatasaray“ krepšį jam pavyko tik 33-ąją min., o iki tol visi 9 metimai skriejo šalia tikslo. Ir nors J.Dentmonas atliko 7 rezultatyvius perdavimus, mačą baigė surinkęs minus 1 naudingumo balą.

„Top 16“ etapo 5-asis turas

E grupė

Pirėjo „Olympiakos“ – Malagos „Unicaja“ 73:55. G.Printezis 16, B.Dunstonas 12/N.Caneris-Medley 11, M.Kuzminskas 8; D.Sabonis nežaidė. 10130 žr.

Milano „Emporio Armani“ – Stambulo „Fenerbahce“ 90:85. D.Hackettas 17, C.Jerrellsas 15/ L.Kleiza 26, N.Bjelica 15. 10290 žr.

Atėnų „Panathinaikos“ – „Barcelona“ 56:63. S.Lasme ir D.Diamantidis po 13, J.Mačiulis 11/ M.Huertasas 17, K.Papanikolaou 14. 18500 žr.

Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 66:72. T.Pleissas 14, Th.Heurtelis 13/ M.Bjelica ir K.Vasileiadis po 15. 9324 žr.

Rikiuotė: 1. „Barcelona“ – 5, 2. „Panathinaikos“ – 3, 3. „Emporio Armani“ – 3, 4. „Olympiakos“ – 3, 5. „Unicaja“ – 2, 6. „Anadolu Efes“ – 2, 7. „Laboral Kutxa“ – 1 ir 4, 8. „Fenerbahce“ – 1.

F grupė

Miuncheno „Bayern“ – Maskvos CSKA 61:86. M.Delaney 16/M.Teodosičius 24, V.Chriapa 16. 5011 žr. Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“ 74:68. S.Llullis 20, R.Fernandezas 16/S.Schortsanitis ir G.Pnini po 15. 11814 žr.

Belgrado „Partizan“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 81:87. T.Kinsey 32, Bog.Bogdanovičius 16/ K.Simonas 18, V.Lichodejus 15. 15565 žr.

Stambulo „Galatasaray“ – Kauno „Žalgiris“ 90:83. C.Arroyo 22, C.Akyolis 13/M.Pocius 26, R.Javtokas 21, P.Jankūnas 11. 7157 žr.

Rikiuotė: 1. CSKA – 4, 2. „Maccabi“ – 4, 3. „Real“ – 4, 4. „Lokomotiv“ – 3, 5. „Galatasaray“ – 2, 6. „Bayern“ – 2, 7. „Partizan“ – 1, 8. „Žalgiris“ – 0.