„Neptūnas“ po pratęsimo šventė 4-ąją pergalę Jungtinėje lygoje

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai išliejo daugybę prakaito, bet pasiekė savo – namuose sirgaliams dovanojo pergalę. Po varžovų krepšiais karaliavę „Neptūno“ žaidėjai po pratęsimo namuose 94:86 (22:27, 26:15, 12:23, 21:16, 13:5) nugalėjo Samaros „Krasnyje Krylja“ ekipą ir įsirašė svarbią pergalę Jungtinės lygos B grupėje.

„Neptūno“ krepšininkai po pratęsimo iškovojo pergalę.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Feb 14, 2014, 6:52 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 7:26 AM

Tai buvo ketvirtoji „Neptūno“ pergalė per keturiolika turų ir aštuntasis „Krasnyje Krylja“ ekipos pralaimėjimas.

Kamuoliai. Klaipėdos „Neptūnas“ dominavo po krepšiais. Iš viso šeimininkai atkovojo 55 kamuolius, o jų varžovai – tik 23-is.

Statistika.

„Neptūnas“: V.Vasylius – 19, E.Ulanovas (11 atk. kam.)  ir M.Mažeika – po 16, A.Butkevičius (8 atk. kam.) - 15, V.Šarakauskas (18 at. kam.) - 14, M.Girdžiūnas – 12, S.Galdikas – 2.

„Krasnyje Krylja“: M.Ignerskis (7 atk. kam.) - 26, A.Ponkrašovas (8 rez. perd.) - 16, D.Nicholsas – 12, L.O'Bannonas – 9, O.Pečerovas ir A.Milesas (9 rez. Perd.) - po 7, A.Puškovas – 4, F.Videnovas – 3.

1 min. E.Ulanovas atakavo iš vidutinio nuotolio ir buvo taiklus, tačiau netrukus asmeninį reidą surengė A.Milesas, pelnęs lengvus du taškus – 2:2.

2 min. Po M.Girdžiūno dviejų baudos metimų šeimininkai pirmavo 5:4. Netrukus klaipėdiečiai išsiveržė 7:4.

4 min. A.Puškovas dvitaškiu išvedė savo ekipą į priekį, bet M.Mažeika atakavo taikliai ir išlygino rezultatą - 9:9.

5 min. Ekipos apsikeitė dvitaškiais - 11:11.

7 min. M.Girdžiūnas pataikė du baudos metimus - 18:16.

8 min. Svečiai išsiveržė 19:18.

9 min. M.Ignerskis paaikė du baudos metimus, o netrukus A.Milesas po M.Girdžiūno klaidos pataikė dvitaškį – 23:18. Pirmasis kėlinys baigėsi šeimininkams pralaiminėjant 22:27.

11 min. Svečiai padidino skirtumą iki 29:22.

12 min. Po L.O'Bannono baudos metimų „Krasnaja Krylja“ pirmavo 31:24.

13 min. M.Girdžiūnas pelnė du lengvus taškus, tačiau tada „Neptūnas“ nespėjo į gynybą ir O.Pečerovas ataką baigė dėjimu į šeimininkų krepšį – 33:26.

14 min. V.Šarakauskas pelnė du taškus, o netrukus po A.Puškovo klaidos pasižymėjo A.Butkevičius, skirtumą sumažinęs iki 30:33. Tačiau svečiai skirtumą padidino iki 35:30.

15 min. V.Šarakauskas pataikė itin svarbų tritaškį - 33:35.

16 min. Klaipėdos „Neptūno“ sirgaliai ėmė siausti, kai A.Butkevičius pataikė du tritaškius iš eilės ir išlygino rezultatą 39:39.

17 min. Netrukus V.Vasylius mušė į emocijų ritmą, kai pelnė du taškus iš po krepšio – 41:39.

18 min. A.Ponkrašovas šeimininkų emocijas ramino tritaškiu, bet netrukus V.Vasylius pelnė keturis taškus paeiliui, pradžiugindamas gerbėjus – 45:42.

19 min. Kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 48:42.

21 min. D.Nicholsas pelnė penkis taškus iš eilės – 47:48.

22 min. V.Šarakauskas skirtumą padidino iki 50:47.

24 min. Po L.O'Bannono dvitaškio rezultatas buvo lygus – 53:53.

26 min. Samaros „Krasnyje Kyrlja“ komanda paleido tritaškių seriją – taikliai mėtė M.Ignerskis ir D.Nicholsas – 59:53.

28 min. M.Girdžiūnas pelnė du taškus (57:63).

29 min. Šeimininkai po trečiojio kėlinio pralaiminėjo 60:65.

31 min. E.Ulanovas pelnė keturis taškus iš eilės – 64:65.

33 min. Klaipėdiečiai nemažino apsukų. Po A.Butkevičiaus taškų „Neptūnas“ pirmavo 69:65.

34 min. E.Ulanovas smeigė tritaškį – 72:67.

35 min. A.Butkevičius pelnė du taškus, tačiau netrukus M.Ignerski atsakė tritaškiu – 73:74.

37 min. M.Ignerski užbaigė „Krasnyje Krylja“ ekipos spurtą – 77:74.

38 min. M.Mažeika pataikė tritaškį, išlyginęs rezultatą 79:79.

39 min. Po V.Šarakausko baudos metimų „Neptūnas“ vėl išlygino rezultatą – 81:81. Netrukus D.Nicholsas padarė klaidą, tad L.O'Bannonas prasižengė, priversdamas A.Butkevičių mesti baudas. Pirmasis jo metimas buvo netaiklus. Antrasis taip pat skriejo pro šalį.

Bet varžovai dukart iš eilės metė pro šalį. Prireikė pratęsimo (81:81).

41 min. M.Ignerskis pelnė du taškus - 83:81. Netrukus V.Vasylius atsakė tuo pačiu - 83:83.

42 min. Po V.Vasyliaus dvitaškio „Neptūnas“ pirmavo 87:85. Netrukus M.Mažeika pataikė vieną baudos metimą. Antrasis skriejo pro šalį, bet M.Mažeika atkovojo kamuolį ir privertė prasižengti A.Milesą (88:85).

43 min. M.Mažeika pataikė abu baudos metimus (90:85).

BNS: B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija)              15 15  0  100

2. Maskvos CSKA (Rusija) 14 12 2 85,7

3. Liubercų „Triumf“ (Rusija) 13 8 5 61,5

4. Rygos VEF (Latvija) 13 6 7 46,2

5. Samaros „Krasnyje Krylja“ (Rusija) 14 6 8 42,9

6. Astanos „Astana“ (Kazachstanas) 15 6 9 40

7. Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 12 4 8 33,3

8. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 13 4 9 30,8

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 14 4 10 28,6

10.Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) 13 3 10 23,1

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):