Pergalę „Lietuvos rytui“ atnešė J.Palacioso tritaškis

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams įsimins tarpinis finišas Jungtinėje lygoje. Vilniečiai sekmadienį namuose paskutiniosiose reguliaraus sezono rungtynėse po įtemptos kovos paskutinėmis sekundėmis 87:85 palaužė Talino „Kalev“ krepšininkus.

J.Palaciosas pelnė 14 taškų.<br>M.Kulbio nuotr.

Mar 23, 2014, 3:45 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 4:44 AM

Pergalę vilniečiams atnešė J.Palacioso tritaškis iki rungtynių pabaigos likus 3,2 sek.

Statistika. Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Talino „Kalev“ 87:85 (21:23, 28:19, 16:21, 22:22).

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 16, J.Palaciosas 14 (9 atk.kamuoliai), S.Jelovacas 13, Z.Dowdellas 11 (6 rez. perdavimai), M.Gecevičius ir T.Lydeka po 9, R.Seibutis 8, D.Songaila 4, S.Babrauskas 3 (O.Cookas, E.Bendžius).

„Kalev“: V.Moldoveanu 26, C.Millage'as 19 (5 rez.perdavimai), F.Elegaras 16 (13 atk. kam.).

Situacija. Per 17 mačų Jungtinėje lygoje 13 pergalių iškovojęs „Lietuvos rytas“  jau anksčiau buvo užsitikrinęs antrąją vietą A grupėje, iškart po Kazanės „Uniks“.

Antroji vieta suteikia bilietą į ketvirtfinalį, o 3-6 pozicijas užėmę klubai turės žaisti papildomą atkrintamųjų varžybų etapą. Jo kovos prasidės balandžio mėnesį.

Varžovas. Vilniaus komanda ketvirtfinalyje susitiks su Liubercų „Triumf" ir Sankt Peterburgo „Spartak" poros nugalėtoju.

Ritmas. Pasibaigus kovoms Europos taurės turnyre ir dėl grafiko dėlionių vilniečiams atsivėrus didžiulei pertraukai Lietuvos krepšinio lygioje, „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kuriems pirmoji sezono pusė prilygo beprotiškam maratonui, pastaruoju metu gyvena gerokai lengvesniu tempu – mačas su „Kalev“ jiems yra pirmasis šią savaitę.

Finalo ketvertas. Kiti, gerokai svarbesni mūšiai, A.Petrovičiaus komandos laukia dar po savaitės – kitą savaitgalį Panevėžyje vyksiantis LKF finalo ketvertas. Vilniaus krepšininkai pusfinalyje grumsis su Klaipėdos „Neptūnu“, o Kauno „Žalgiris“ kausis su Prienų „TonyBet“.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Talino „Kalev“ (Estija) 18 2 16 11,1

Kitų Jungtinės lygos rungtynių rezultatai.

Rungtynių eiga.

1-2 min. Rungtynių pradžia – G.Oreliko šou. Per tris minutes vilniečių puolėjas taikliai užbaigė keturias atakas iš eilės ir pelnė 9 taškus (9:3).

3-4 min. Ilgai tylėję svečiai prabilo tritaškiais – iš toli pataikė V.Moldoveanu.

5 min. Talino krepšininkai apšilo ir po šalto dušo sugebėjo išsiveržti į priekį – keturis taškus pelnė F.Elegaras, dvitaškį pridėjo tas pats V.Moldoveanu ir svečiai priekyje 12:9.

6 min. Prisitaikė M.Gecevičius – po snaiperio šūvio 12:12.

7-8 min. „Kalev“ krepšininkai jautėsi vis drąsiau – į J.Palacioso dvitaškį svečiai atsakė C.Millage'o tritaškiu ir F.Elegaro dėjimu (21:16).

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi taikliu S.Babrausko tritaškiu (21:23).

12 min. Į taiklią svečių ataką S.Jelovacas atsakė dvitaškiu su pražanga. Kitos atakos metu dvitaškį pridėjo T.Lydeka ir vilniečiai vėl priekyje 26:25.

13 min. „Kalev“ taip pat nedelsė – tritaškį smeigė I.Kajupankas.

14 min. Vilniečių gynybą dėjimu nubaudė 216 cm ūgio senegalietis F.Elegaras (32:28).

15:16 min. Rungtynių tempas kiek sulėtėjo, bet vilniečiai nestovėjo vietoje – baudų metimais jie išlygino rezultatą (32:32).

17 min. „Lietuvos rytas“ padidino apsukas – keletas greitų atakų, kurių smaigalyje atsidūrė R.Seibutis – ir persvėrė rezultatą 36:34. Iš toli pataikė G.Orelika (39:36).

18 min. J.Palaciosas įsirašė dvitaškį, M.Gecevičius – dar vieną tritaškį ir Vilniaus komanda priekyje 44:37.

19 min. C.Millage'as Talino komandai pridėjo tritaškį, bet G.Orelikas į tai atsakė dvitaškiu. Vilniečiai priekyje 46:40.

20 min. Antrasis kėlinys baigėsi M.Gecevičiaus tritaškiu iš aikštės krašto (49:42).

21 min. „Kalev“ krepšininkai pelnė 4 taškus be atsako ir priartėja per vieną metimą (46:49).

22 min. Vilniečių tylą nutraukia D.Songaila, pelnęs dvitaškį.

23 min. Prisiminęs sėkmingą rungtynių pradžią atgyja V.Moldoveanu, pataikęs tritaškį ir dvitaškį bei išvedęs savo komandą į priekį 52:51.

24-25 min. Abiejų ekipų atakos kiek pritilo, tačiau atkakliausias buvo G.Orelikas – jį, atakuojantį nuo trijų taškų linijos, neleistinai sustabdė varžovas. Tikslą pasiekė du baudų metimai iš trijų (56:54).

28 min. Blykstelėjo C.Millage'as – vikrusis amerikietis pelnė keturis taškus iš eilės ir vėl išvedė Talino komandą į priekį (60:58).

29 min. Atėjo eilė S.Jelovacui – serbas pelnė 4 taškus iš eilės (62:60).

30 min. Paskutinę kėlinio minutę komandos apsikeitė tritaškiais (65:63).

31 min. Komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais.

32 min. Vilniečių pranašumą R.Seibutis padidino dviem baudų metimais (69:63).

34 min. Dvitaškį pelnė Talino komandos legionierius F.Elegaras ir sumažino skirtumą iki minimumo (69:70).

35 min. J.Palaciosas perėmė kamuolį, o Z.Dowdellas greitą ataką užbaigia metimu iš po krepšio (72:69).

36 min. Z.Dowdellas pataiko tritaškį, bet varžovai neatsilieka – tuo pačiu atsako C.Millage'as. Kitos atakos metu Z.Dowdellas praranda kamuolį.

37 min. Dar vienas varžovų dvitaškis priverčia 76:75.

38 min. D.Songailos baudų metimus nubraukia varžovų dvitaškis ir Z.Dowdello klaida. Kalev priekyje 80:77.

39 min. Z.Dowdellas ištaiso klaidą tritaškiu (80:80). Tačiau Talino komanda nepasiduoda – V.Moldoveanu tritaškis išveda „Kalev“ į priekį.

40 min. Svečių ataka nesėkminga – jie nesurezga atakos per 24 sek. Priešpaskutinė vilniečių ataka – įtempta. Jie du kartus atakos iš toli, tačiau nesėkmingai – prametė Z.Dowdellas ir O.Cookas. Tačiau „Lietuvos rytą“ gelbėjo sėkminga kova dėl kamuolių, o likus 10 sek. J.Palaciosas išlygino rezultatą (82:82).

40 min. Likus 9 sek. C.Millage'as stojo prie baudų metimo linijos. Amerikietis pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (83:82).

40 min. Iki rungtynių pabaigos likus 3 sek. J.Palaciosas iš aikštės krašto smeigė tritaškį (87:85). Paskutinis svečių bandymas nebuvo sėkmingas – kamuolį iš varžovų perėmė Z.Dowdellas, taip atimdamas iš „Kalev“ komandos paskutinę viltį.