Sensacingas finalas: „TonyBet“ - „Lietuvos rytas“ 92:91

Iš pradžių Kauno „Žalgiris", po to - Vilniaus „Lietuvos rytas". Prienų „TonyBet" Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro finalo ketverte Panevėžyje paguldė abu stipriausius šalies klubus, apgynė pernai metais iškovotą titulą ir perrašė šalies krepšinio istoriją. Turnyro finale Prienų komanda po pratęsimo 92:91 (22:23, 20:29, 20:14, 19:15, 11:10) palaužė Vilniaus komandą ir antrus metus iškovojo LKF trofėjų. Nugalėtojų taurę iškėlė finalo išvakarėse 34-ąjį gimtadienį paminėjęs „TonyBet" kapitonas G.Kadžiulis.

Lemtingos finalo akimirkos ir apdovanojimai.<br>G.Šiupario nuotr.

Mar 30, 2014, 7:29 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 12:15 AM

Drama. Kiek daugiau nei tris kėlinius sąlygas diktavę, dviženklį pranašumą keletą kartų įgiję vilniečiai rungtynių pabaigoje ir per pratęsimą neatsilaikė prieš varžovų tritaškius. Vien M.Lukauskis per lemtingas akimirkas pataikė tris tolimus metimus. Nors likus 54 sek. iki pratęsimo pabaigos „Lietuvos rytas" turėjo trijų taškų pratęsimą, tačiau P.Ivanauskas pataikė tritaškį, vilniečiai prarado kamuolį, o J.Palaciosas likus 1,6 sek. prasižengė prieš M.Lukauskis. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto" žaidėjas pataikė pirmą baudos metimą, antrą prametė specialiai ir likusios sekundės akimirksniu ištirpo.

Naudingiausias. Svarbiais momentais tritaškiais prabilęs M.Lukauskis tapo naudingiausiu finalo ketverto žaidėju. 34-erių gynėjas būtent gimtajame mieste prieš penkerius metus taip pat tapo naudingiausiu LKF turnyro finalo ketverto žaidėju. Jo tritaškis paskutinėmis sekundėmis atnešė Vilniaus „Lietuvos rytui" pergalę mače su „Žalgiriu".   Statistika. „TonyBet“: L.Kisielius 24, A.Valeika 17, M.Lukauskis 15, P.Ivanauskas 10, M.Linkevičius 9, V.Čepukaitis 8, G.Kadžiulis 5, Ž.Janavičius 4. „Lietuvos rytas“: J.Palaciosas 28, R.Seibutis 25, M.Gecevičius 15, G.Orelikas ir D.Songaila 8, A.Kavaliauskas 4, O.Cookas 2, Z.Dowdellas 1.

Pinigai. Ant nugalėtojų pakilos užkopusiems klubams skirtos ir piniginės premijos. Trečias likęs Kauno „Žalgiris" gavo 20 tūkst. litų čekį, Vilniaus „Lietuvos rytas" - 40 tūkst., o Prienų komandai atiteko 50 tūkst. litų.

Pusfinalis. V.Šeškaus treniruojama komanda jau šeštadienį priminė, kad nepaiso autoritetų ir pusfinalyje 84:76 nugalėjo Kauno „Žalgirio“ komandą.

Mažasis finalas. Sekmadienį paaiškėjo LKF taurės bronzos medalininkai. Jais tapo Kauno „Žalgirio“ komanda, savo sirgaliams dovanojusi pergalę 91:67 mūšyje su Klaipėdos „Neptūno“ komanda. Pastaroji pusfinalyje buvo arti sensacijos, tačiau 88:90 pralaimėjo „Lietuvos ryto“ ekipai.

Priešprieša. Panevėžio „Cido“ arenoje nuo šeštadienio tvyrojo nedidelė įtampa tarp „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ aistruolių. Sekmadienį per „Žalgirio“ ir „Neptūno“ mačą ji peraugo į neramumus. Sirgaliai nusprendė santykius išsiaiškinti kumščiais, tačiau apsaugos darbuotojai susitvarkė su situacija, neleisdami įsijausti miesto svečiams.

Metimas. Pasibaigus trečiajame kėliniui arenoje sproginėjo emocijos. Vienas krepšinio aistruolių pataikė iš vidurio linijos ir laimėjo 50 tūkst. litų. Jam čekį įteikė „TonyBet" komandos rėmėjas A.Guoga.

Istorija. Nuo 2007 metų reguliariai vykstančio turnyro nugalėtojais keturis kartus - 2007, 2008, 2011 ir 2012 metais tapo žalgiriečiai, o 2009 ir 2010 metais - „Lietuvos rytas“. Praėjusių metų turnyro finale „Prienų“ klubas 75:77 ir 81:60 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą.

Rungtynės.

1 min. Prienų ekipa pradėjo galingai - po tritaškį pataikė L.Kisielius ir G.Kadžiulis.

2 min. Vilniečių puolimas nesiklijavo - prametė D.Songaila ir J.Palaciosas.

3 min. L.Kisielius įsirašė dvitaškį. Pirmieji „Lietuvos ryto" taškai - taikliai atakavo J.Palaciosas. „TonyBet" priekyje 8:2.

4 min. Vilniaus ekipos puolimas laikėsi ant J.Palacioso pečių - kolumbietis pelnė dar du taškus.

5 min. Dvitaškiais apsikeitė A.Valeika ir J.Palaciosas.

6 min. Prie J.Palacioso prisidėjo D.Songaila ir rezultatas lygus 10:10.

7-8 min. Pirmasis Vilniaus „Lietuvos ryto" tritaškis pirmą kartą išvedė vilniečius į priekį - po G.Oreliko šūvio 13:12. Vilniaus ekipos spurtas prasidėjo - po dvitaškį pridėjo D.Songaila, O.Cookas ir J.Palaciosas. „Lietuvos rytas" priekyje 19:12.

9 min. J.Palacioso šou tęsėsi - aukštaūgis pelnė jau 12 taškų.

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi M.Linkevičiaus tritaškiu, kuris nubraukė vilniečių pastangas (22:23).

11 min. Antrasis kėlinys prasidėjo V.Čepukaičio dėjimu iš viršaus (24:23).

12-14 min. Komandų puolimas ėmė kiek buksuoti. Vilniečiai rado lyderį - devynis taškus iš eilės pelnė R.Seibutis, dar dvitaškį pridėjo pirmojo kėlinio didvyris J.Palaciosas, o tritaškį - M.Gecevičius (38:30).

15-16 min. L.Kisielius gelbėjo Prienų klubą - smeigė du tritaškius iš eilės 36:38.

18 min. Bet Vilniaus krepšininkai turėjo savo ginklų - dar keturis taškus iš eilės pelnė R.Seibutis, tritaškį smeigė M.Gecevičius (45:36).

19-20 min. Prieniškiai bandė priartėti, bet A.Kavaliausko ir M.Gecevičiaus taškai vedė „Lietuvos rytą" į priekį 49:42. Antrąjį kėlinį užbaigė ir vilniečiams dviženklį pranašumą pasiekti padėjo G.Oreliko tritaškis (52:42).

21-22 min. Dvitaškiais apsikeitė D.Songaila ir L.Kisielius. R.Seibutis toliau tęsė sėkmingą pasirodymą - pataikė iš toli (57:46).

22-24 min. Atkarpa, priklausiusi A.Valeika - "TonyBet" puolėjas pelnė 7 taškus iš eilės ir apkarpė skirtumą (54:57).

25 min. Pajutęs varžovų alsavimą "Lietuvos rytas" sukruto aukštaūgių pagalba - po dvitaškį pataikė A.Kavaliauskas ir D.Songaila (61:54).

27 min. Smūgis į paširdžius Prienų komandai - iš labai toli pataiko akimirką laisvas likęs M.Gecevičius (64:56). "TonyBet" nepasidavė - tritaškiu atsakė L.Kisielius.

29 min. V.Čepukaitis pelnė taškus ir komandas skyrė vos keturi taškai (62:66).

30 min. Paskutinė vilniečių ataka trečiajame kėlinyje baigėsi M.Gecevičiaus žingsniais. Prienų krepšininkams per tris sekundes suregzti nieko nepavyko.

31 min. Komandos apsikeitė dvitaškiais.

32 min. J.Palaciosas savo taškų kraitį papildė dviem taškais.

34 min. Intriga sugrįžo - po M.Lukauskio tritaškio komandas skyrė vos taškas (69:70).

35 min. Vilniaus komandai padėjo patyręs vilkas - D.Songaila pelnė dvitaškį (74:69). M.Lipkevičius pataikė du baudų metimus iš trijų (71:74). Vilniečiai puolime suklydo, o Ž.Janavičius nubaudė varžovus dvitaškiu.

37 min. Prienų komanda perėmė iniciatyva - A.Valeika pataikė dvitaškį ir išvedė komandą į priekį (75:74).

38 min. M.Lukauskis dar kartą priminė, kad turi taiklią ranką - po jo tritaškio "TonyBet" įgijo keturių taškų pranašumą (78:74).

39 min. R.Seibutis pataikė du baudų metimus (76:78). Prieniškiai prarado kamuolį, o rezultatą išlygino J.Palaciosas (78:78).

40 min. M.Lukauskis pataikė tritaškį, J.Palaciosas prarado kamuolį. Likus 11 sek. R.Seibutis tritaškiu išlygino rezultatą (81:81). Paskutinės atakos nepasisekė abiems komandoms  - A.Valeika prarado kamuolį, o G.Orelikas nespėjo išmesti kamuolio.

41 min. Pratęsimas prasidėjo M.Lukauskio tritaškiu. J.Palaciosas atsakė dvitaškiu.

42 min. Prienų komandos snaiperiai šėlo - iš toli pataikė L.Kisielius. J.Palaciosas vėl atsakė dvitaškiu.

43 min. Vilniečius tempė J.Palaciosas - puolėjas pataikė dar vieną dvitaškį (87:87). A.Valeika pataikė abu baudų metimus. Prienų komandai - nuostoliai: gavęs penktą pražangą aikštę paliko L.Kisielius, kuris pelnė 24 taškus.

44 min. Vilniečiai įgijo trapų pranašumą - po R.Seibučio baudų ir G.Oreliko dvitaškio jie priekyje 91:88.

45 min. P.Ivanauskas likus 35 sek. tritaškiu išlygino rezultatą (91:91). Likus 21 sek. vilniečiai prarado kamuolį. Likus 1,6 sek.  J.Palaciosas prasižengė prieš M.Lukauskį. Šis pataikė vieną baudos metimą ir Prienai šventė istorinę pergalę.