„Sirenos“ - arti LMKL bronzos

Tritaškių liūtis paskandino Klaipėdos „Fortūną“ antrosiose Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionato mažojo finalo serijos rungtynėse. Triskart iš toli ketvirtajame kėlinuke pataikiusios „Hoptrans-Sirenos“ perėmė iniciatyvą ir labai kovingoje bei permainingoje dvikovoje išplėšė pergalę uostamiestyje rezultatu 72:65 (11:14, 22:25, 17:15, 22:11).

Apr 16, 2014, 9:53 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 1:54 PM

Trečiasis serijos mačas įvyks šeštadienį Garliavoje, kur, laimėjus Kauno r. komandai, ji iškovos čempionato bronzą, rašo lmkl.lt.

Sėkmingiau sužaidusios pirmąjį ketvirtį, „Fortūnos“ krepšininkės 8-ąją minutę įgijo šešių taškų pranašumą po Monikos Grigalauskytės dvitaškio - 14:8. Antrojo kėlinuko viduryje klaipėdietės spurtavo ir susikrovė 9 taškų pranašumą (25:16).

Panaikinti deficitą „Hoptrans-Sirenoms“ užteko vos poros minučių. Pirmosiose serijos rungtynėse nei karto iš toli nepataikiusi Eglė Tarasevičiūtė pataikė du tritaškius iš eilės, sumažindama atsilikimą iki minimumo - 25:24. Nors prieš pertrauką viešnioms pavyko persverti rezultatą po Santos Okockytės prasiveržimo, „Fortūna“ susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir ilsėtis išėjo nutolusios saugiu atstumu - 39:33.

Antrąją rungtynių pusę klaipėdietės pradėjo pora klaidų, kurias „Hoptrans-Sirenos“ išnaudojo ir vėl pasivijo varžoves iki vieno taiklaus metimo. Kėlinuko baigiantis S.Okockytė ir R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė pataikė iš toli, išlygindamos rezultatą.

Paskutines 10 minučių viešnios pradėjo dar trim taikliais tolimais metimais. Po Gintarės Jasiunskaitės tritaškio Kauno r. komanda darsyk išsiveržė į priekį - 59:62. Nors Kristė Druskytė iškart išlygino rezultatą, tačiau ne kartą pralaimėjusios rungtynių pabaigą „Fortūnos“ krepšininkės vėl neatlaikė įtampos.

„Hoptrans-Sirenos“ klimpo varžovių gynyboje, keletą kartų nesugebėjo surengti atakos per tam skirtą laiką, tačiau taškus pamažu rinko. Po keturių minučių duobės, per kurią varžovės įmetė vos vieną baudos metimą, viešnios atitrūko 6 taškų pranašumu.

Likus žaisti mažiau nei pusę minutės, L.Aglinskaitei pataikė abu baudos metimus, tačiau iki trijų taškų galėjusios sumažinti atsilikimą Gabrielės Gutkauskaitės metimas iš po krepšio buvo netaiklus. Klaipėdietėms prasižengus, prie baudų metimo linijos stojusios Kornelijos Balčiūnaitės ranka nesudrebėjo.

„Fortūnai“ L.Aglinskaitė surinko 17 (8 atk. kamuoliai), G.Gutkauskaitė - 14 (8 rez. perdavimai), M.Grigalauskytė - 12 taškų.

„Hoptrans-Sirenoms“ E.Tarasevičiūtė (8 rez. perdavimai) ir R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė pelnė po 18 taškų. S.Okockytė ir K.Balčiūnaitė (11 atk. kamuolių) pridėjo po 14 taškų.