„Lietuvos rytas“ ištvėrė „Nižnij Novgorod“ tritaškių lietų

„Nižnij Novgorod“ krepšininkai į „Lietuvos ryto“ krepšį įmetė net 14 tolimų metimų, bet kai tritaškio reikėjo labiausiai, laisvo palikto ruso ranka sudrebėjo. Antrosiose Jungtinės lygos pusfinalio rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ 78:75 (22:16, 15:27, 23:16, 18:16) palaužė Žemutinio Naugardo klubą ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

J.Palaciosas pelnė net 30 taškų.<br>Jungtinės lygos nuotr.

May 29, 2014, 6:30 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 9:30 AM

D.Adomaičio komentaras.

„Nižnij Novgorod“ įmetė tritaškiu daugiau nei pirmajame pergalingame mače, tačiau šį kartą pro šalį skriejo net 24 tolimi metimai.

„Lietuvos rytas“ atsakė tik trimis taikliais tritaškiais iš 12, bet pergalę atnešė galingas priekinės linijos žaidimas.

Vien Juanas Palaciosas surinko net 30 taškų (11/16 dvit., 8/10 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 8 priešininkų pražangas.

Viskas galėjo apsiversti aukštyn kojomis, kai po „Lietuvos ryto“ klaidos likus 9 sek. „Nižnij Novgorod“ žaidėjas E.Baburinas laisvas atakavo iš toli ir vilniečiai pirmavo tik 77:75.

Tačiau iki to momento 4 tritaškius iš 6 realizavęs rusas prametė laisvas, o kamuolį po krepšiu sugriebęs „Lietuvos rytas“ išsaugojo pergalę.

76,9 proc. „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai – J.Palaciosas, D.Songaila, S.Jelovacas ir T.Lydeka, pelnė net 60 komandos taškų iš 78-ių.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – J.Palaciosas 30 (6 atk. kam.), S.Jelovacas 14, D.Songaila 11, O.Cookas 7 (12 rez. perd.), T.Lydeka 5, M.Gecevičius 4, G.Orelikas 3, Z.Dowdellas ir S.Babrauskas po 2.

„Nižnij Novgorod“ – S.Antonovas, E.Baburinas ir D.Chvostovas po 14, T.Rochestie 13 (7 rez. perd.), P.Gubanovas 11.

Tvarkaraštis. Pusfinalyje kovojama iki trijų pergalių. Trečiosios rungtynės vyks Vilniuje birželio 1 d. 14 val.

Aukštaūgiai. Pirmajame kėlinyje „Lietuvos rytui“ taškus rinko vien tik priekinės linijos žaidėjai – J.Palaciosas (9), S.Jelovacas (7), D.Songaila (4) ir T.Lydeka (2). Tai leido vilniečiams laimėti ketvirtį 22:16.

Po dviejų kėlinių iš 37 „Lietuvos ryto“ pelnytų taškų aukštaūgiai surinko 31. Po 2 taškus pridėjo M.Gecevičius, septynis rezultatyvius perdavimus spėjęs atlikti O.Cookas ir Z.Dowdellas.

Rungtynių eiga:

1 min. Rusai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir galingu dėjimu sudrebino vilniečių krepšį - 4:0.

2 min. Įsibėgėti šeimininkams neleido D.Songaila, baudos aikštelėje pataikęs du metimus iš eilės (4:4).

4 min. „Nižnij Novgorod“ baudos aikštelėje puikiai jautėsi ir J.Palaciosas. Kolumbietis taip pat pridėjo keturis taškus iš eilės. Tačiau kitoje aikštės pusėje „Lietuvos rytui“ nesisekė tvarkytis su rusų snaiperiais – 8:9.

7 min. J.Palaciosas pelnė jau 8-ąjį tašką, bet „Lietuvos ryto“ persvara buvo minimali – 12:11.

9 min. „Lietuvos rytui“ taškus rinko tik aukštaūgiai – po S.Jelovaco tritaškio vilniečiai pirmavo 18:13.

10 min. „Nižnij Novgorod“ toliau švaistėsi tritaškiais, o užtikrintai atrodęs „Lietuvos rytas“ pirmąjį kėlinį laimėjo 22:16.

12 min. Po trijų „Nižnij Novgorod“ tritaškių iš eilės „Lietuvos ryto“ pranašumas ištirpo akimirksniu ir priekyje jau buvo šeimininkai – 25:24.

15 min. S.Jelovacas ir J.Palaciosas vedė „Lietuvos rytą“ į priekį, bet „Nižnij Novgorod“ atsakė dar dviem tolimais metimais ir išlaikė trapią persvarą – 32:30.

18 min. Scenarijus kartojosi. J.Palaciosas pelnė keturis taškus iš eilės, tačiau juos nusvėrė dar du „Nižnij Novgorod“ tritaškiai. D.Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes jo auklėtiniai atsiliko 34:41.

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ atsiliko 37:43.

23 min. „Lietuvos rytas“ ir po pertraukos rėmėsi strategija puolime žaisti po krepšiu. Trečiajame kėlinyje taškus rinko tik D.Songaila. Tiesa, „Nižnij Novgorod“ išliko priekyje (45:42).

25 min. T.Lydeka pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą – 45:45.

26 min. Žemutinio Naugardo krepšininkai strigo „Lietuvos ryto“ gynyboje, o D.Songaila po ilgos pertraukos išvedė Vilniaus klubą į priekį 47:45.

27 min. Po minutės pertraukėlės prabilo „Nižnij Novgorod“ toliašaudė artilerija. Po dviejų tritaškių iniciatyva vėl buvo rusų pusėje (53:47).

28 min. Taiklūs O.Cooko ir J.Palacioso baudų metimai po D.Adomaičio minutės pertraukėlės artino „Lietuvos rytą“ prie varžovų – 51:53.

29 min. 19-ąjį tašką pelnęs J.Palaciosas ir greitos atakos smaigalyje atsidūręs S.Jelovacas lygino rezultatą – 55:55.

30 min. G.Orelikas pataikė antrąjį „Lietuvos ryto“ tritaškį, kurio reikėjo laukti beveik 25 minutes, ir išvedė komandą į priekį – 58:57. Prieš lemiamą susitikimo dalį svečiai pirmavo 60:59.

33 min. „Nižnij Novgorod“ tritaškiu lygino rezultatą (64:64), bet puolime nesustabdomai žaidė J.Palaciosas, pelnęs jau 25-ąjį tašką (66:64).

36 min. Likus žaisti 4 min. rezultatas buvo lygus – 70:70.

37 min. „Lietuvos rytas“ du kartus po savuoju krepšiu neatkovojo kamuolio ir tuo pasinaudoję rusai likus 3,5 min. išsiveržė į priekį 72:70.

38 min. Likus žaisti beveik tris minutes labai svarbų tritaškį, tik trečiąjį, pataikė O.Cookas (73:72), o kitoje atakoje J.Palaciosas didino trapų skirtumą (75:72).

39 min. Ilgai tylėjęs M.Gecevičius dvitaškiu didino pranašumą (77:72), bet atsipalaiduoti neleido eilinis priešininkų tritaškis – 77:75.

40 min. Po netaiklaus T.Rochestie metimo „Nižnij Novgorod“ atkovojo kamuolį puolime, bet D.Chvostovo likus 19 sek. mestas tolimas metimas atsimušė į lanką – kamuolį sugriebęs G.Orelikas išprovokavo pražangą. Rusai dar neturėjo 5 komandinių pražangų, todėl baudų metimai nebuvo metami. Tačiau tai neišėjo į naudą. Vilniečiai prarado kamuolį aikštės viduryje ir suteikė rusams paskutinį šansą.

„Nižnij Novgorod“ nepataikė iš po krepšio, o kai puolime sugriebė kamuolį, tritaškio laisvas nepataikė E.Baburinas. Likus 6 sek. prie baudų metimo linijos stojo J.Palaciosas. Kolumbietis pataikė tik vieną baudą ir vėl suteikė šansą šeimininkams (78:75).

Tačiau vilniečiai protingai prasižengė ir desperatiškas „Nižnij Novgorod“ bandymas išsigelbėti buvo nesėkmingas. „Lietuvos rytas“ laimėjo 78:75.