Tritaškiais apšaudytas „Lietuvos rytas“ nerado kelio į pergalę

Jungtinės lygos pusfinalyje kovojantys Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai sekmadienį savo arenoje siekė antrosios pergalės prieš Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipą, bet po tritaškių škvalo antrojoje mačo pusėje turėjo palikti aikštę nuleista galva. Vilniečiai pralaimėjo 69:80 (16:16, 14:17, 22:23, 17:24) ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1:2.

Rungtynių Vilniuje momentas.<br>D.Umbraso nuotr.

Jun 1, 2014, 1:56 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 7:31 AM

Iki pertraukos lygiai kovoję vilniečiai dėl nesėkmės gali kaltinti svečių snaiperius. Per pirmuosius du kėlinius „Nižnij Novgorod“ pataikė tik 1 iš 11 tritaškių, o po pertraukos - net 9 iš 16.

Tvarkaraštis. Ketvirtosios rungtynės vyks taip pat Vilniuje pirmadienį 19 val. Jei šeimininkai pralaimės, į finalą pateks Rusijos klubas, o jei po mačų Lietuvoje serijos rezultatas bus 2:2, penktoji dvikova įvyks Žemutiniame Naugarde birželio 5 d.

Nors vilniečiai reguliariajame sezone žaidė geriau, pagal turnyro reglamentą savo aikštės pranašumą „Nižnij Novgorod“ įgijo, kai ketvirtfinalyje 3:0 įveikė Rimo Kurtinaičio treniruojamą „Chimki“ ekipą.

Mūšiai. Dvejos rungtynės Rusijoje vyko įdomiai ir atkakliai.

Pirmajame mače trečiadienį šeimininkai iškovojo pergalę 87:81, o antrajame ketvirtadienį jie turėjo pripažinti vilniečių pranašumą – 75:78.

Šventė. Sekmadienį minimos Vaikų gynimo dienos proga vilniečiai pakvietė į areną paauglius iki 15 metų rungtynes stebėti nemokamai.

Sekmadienį Lietuvoje minima ir Tėvo diena, todėl kvietimą vaikams paskelbė septyni „Lietuvos ryto“ komandoje rungtyniaujantys tėčiai – Darius Songaila, Juanas Palaciosas, Omaras Cookas, Renaldas Seibutis, Tautvydas Lydeka, Steponas Babrauskas ir Antanas Kavaliauskas.

Statistika. Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod" 69:80 (16:16, 14:17, 22:23, 17:24).

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 17 (3/6 tritaškių), G.Orelikas 13 (4/4 metimų, 6 atk. kam.), D.Songaila 12 (5/14 metimų), Z.Dowdellas 10, S.Babrauskas ir O.Cookas po 5, J.Palaciosas 4, T.Lydeka 3.

„Nižnij Novgorod": T.Rochestie 25 (4/6 tritaškių, 9/10 baudų), P.Gubanovas 16,  P.Korobkovas 9, V.Paninas 8, S.Antonovas 7, J.Baburinas  ir D.Chvostovas  po 6, V.Ivlevas 3.

Taiklumas. 17/43 (40 proc.) ir 17/33 (52) dvitaškių,  7/15 (47) ir 10/27 (37) tritaškių, 14/21 (67) ir 16/18 (89)(baudų). Atkovota kamuolių 35 ir 35, perimta 8 ir 8, rezultatyvių perdavimų 12 ir 19, klaidų 14 ir 13, pražangų 23 ir 25.

Startas.  „Lietuvos ryto“ rungtynes pradėjo tradicinis penketas O.Cookas, M.Gecevičius, G.Orelikas, D.Songaila ir J.Palaciosas.

Svečių komandoje į aikštę žengė T.Rochestie, V.Paninas, P.Korobkovas, S.Antonovas, J.Baburinas. Visose rungtynėse Zoranas Lukičius renkasi skirtingus žaidėjus.

Rungtynių eiga.

1 min.

Pirmosios trys atakos buvo netikslios, kol sąskaitą atidarė tritaškį pataikęs G.Orelikas - 3:0.

4 min. Vilniečiai nebrangina kamuolio, daro klaidas perduodami jį, o svečiai atakas baigia paprastai ir rezultatyviai - 3:6.

6 min.  Sausrą nutraukia O.Cooko dvitaškis, o po minutės pertraukėlės pataiko ir M.Gecevičius - 7:6.

8 min. Pagaliau pavyksta suderinti taikiklį vilniečių snaiperiams: iš toli vienas po kito pataiko M.Gecevičius ir G.Orelikas - 13:10.

9 min. Komandos peržengia pražangų limitą, todėl krepšininkai vis dažniau stoja prie baudų metimo linijos. Svečiai taiklesni - 14:14 po P.Gubanovo keturių metimų.

10 min. Į Z.Dowdello dvitaškį svečiai vėl atsako taikliai baudų metimais -- 16:16. Paskutinėje atakoje Z.Dowdellas žingsniuoja, o rusai atsako netaikliu metimu.

12 min. Z.Dowdello ir T.Lydekos metimai leidžia atitrūkti - 20:16.

14 min. Dukart pataikęs J.Baburinas lygina rezultatą - 20:20.

15 min. M.Gecevičius iš arti ir D.Songaila baudų metimais atstato 4 taškų persvarą - 24:20. Tuo tarpu S.Babrauskas dukart nepataiko nuo baudų metimo linijos.

17 min. Pertraukėlė buvo ne į naudą vilniečiams - netaiklūs metimai, skylės gynyboje, o dar praleistas tritaškis ir jau 24:27.

18 min. Z.Dowdellas imasi lyderio vaidmens, pelno dar 4 taškus, bet gynyba skylėta - 28:31.

20 min. Į varžovų baudų metimus dvitaškiu atsako D.Songaila, o chaotiškas žaidimas baigiasi dar viena Z.Dowdello iniciatyva, tik šįkart rezultatas nepasikeičia - 30:33.

Yra apie ką pasitarti vilniečiams, kurių puolimas stringa, o po krepšiu daugybė spragų.

22 min. Vaizdas aikštėje negerėja. Klysta ir patyręs D.Songaila, ir jaunesni vilniečiai. Rusijos krepšininkai pavojingai sprunka - 32:37.

24 min. M.Gecevičiaus tritaškis ne tiek įžiebia viltį, kiek įaudrina svečius. Po P.Gubanovo ir J.Baburino tritaškių pakvimpa svilėsiais - 35:43. Reikia minutės pertraukėlės.

25 min. Nieko nauja.  O.Cookas blaškosi, o P.Gubanovas toliau šaudo iš toli - jau 35:46.

27 min. M.Gecevičius pataiko baudas, bet V.Ivlevas tvarkosi po krepšiu. O.Cookas įšauna tritaškį, o D.Chvostovas tuoj pat atsako dvitaškiu - 40:50.

28 min. Į S.Babrausko dvitaškį atako P.Gubanovas, kurio sąskaitoje jau 16 taškų. M.Gecevičiaus tritaškis mažina skirtumą iki vienženklio - 45:52.

29 min. G.Orelikas pataiko baudas (47:53), bet J.Palaciosui toliau nesiseka. Vis dėlto 4 pražangas turintis kolumbietis kovoja ir metimas su bauda atgaivina viltį - 50:53.

30 min. T.Rochestie tritaškis nesutrikdo D.Songailos - 52:56. Dar viskas įmanoma per paskutines dešimt minučių.

32 min. Vilniečiai pradeda kėlinį klaidomis, o V.Paninas pataiko iš toli - 52:59.

34 min. Kapitono S.Babrausko vedami šeimininkai kyla į šturmą - 59:62 po D.Songailos dvitaškio.

35 min. Deja, apsiginti nesiseka. Varžovai sumeta baudas, T.Rochestie - dar vieną tritaškį. 59:67 likus 4 min. 30 sek.

36 min. D.Songaila dukart pataiko ir gaivina viltis dar  sykį, bet vėl tritaškis, šįkart S.Antonovo - 63:70.

37 min. Vilniečių bandymai stabdyti varžovus baigias pražangomis ir lengvais taškais - 63:74.

39 min. G.Orelikas ir Z.Dowdellas mažina skirtumą baudų metimais - 68:76. Bet likus 71 sek. dar vienas T.Rochestie tritaškis jau deda tašką  - 68:79.

40 min. Krepšininkams jau viskas aišku. Žiūrovams irgi. Tai buvo blogiausias vilniečių mačas šioje serijoje - 69:80.