Rusų tritaškiai pribaigė vilniečius Jungtinėje lygoje

Dainius Adomaitis į kovą metė net ir su apsauginiais akiniais žaidusį Renaldą Seibutį, bet tai neišgydė komandos. Priešnuodžių nuo „Nižnij Novgorod“ krepšininkų tritaškių neradusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa priversta kapituliuoti Jungtinės lygos pusfinalyje. D.Adomaičio auklėtiniai namuose nusileido Žemutinio Naugardo ekipai 78:84 (16:26, 16:19, 23:14, 23:25) ir pralaimėjo seriją 1:3.

R.Seibutis po akies traumos turi žaisti su apsauginiais akiniais.<br>M.Kulbio nuotr.

2014-06-02 19:12, atnaujinta 2018-02-13 06:24

Pasitraukę iš Jungtinės lygos kovų, „Lietuvos ryto“ žaidėjai šį sezoną liko be trofėjų.

Artimiausiu metu sostinės klubas pradės LKL mažojo finalo seriją su Prienų „TonyBet“ komanda.

Akiniai. Su komanda prieš mačą apšilinėjo ir dėl akies traumos po LKL pusfinalio iš rikiuotės iškritęs R.Seibutis. Rankoje jis turėjo specialius apsauginius akinius, su kuriais kurį laiką turės rungtyniauti aikštelėje. Po beveik trijų savaičių pertraukos krepšininkas sekmadienį su komanda dalyvavo pirmojoje treniruotėje.

Sprendžiant iš rungtynių eigos, D.Adomaitis verčiau būtų nepanaudojęs R.Seibučio. Jis pirmą kartą aikštelėje pasirodė 17-ąją minutę, kai vilniečiai atsiliko 27:39. D.Adomaitis ieškojo būdų, kaip pagyvinti žaidimą.

„Siemens“ arena savo numylėtinį pasitiko šiltais plojimais.

Mačą R.Seibutis baigė su 4 taškais per 19 minučių. Tiesa, jis prametė visus šešis dvitaškius ir taškus rinko tiksliomis baudomis.

Akiniai sukėlė krepšininkai nemažai problemų. Ne kartą R.Seibučiui teko valyti aprasojusius akinius servetėle. Sykį po rusų komandos krepšiu R.Seibučiui akiniai nusmuko nuo veido ir nukrito ant žemės.

Kol žaidėjas juos pakėlė ir bėgdamas į gynybą vėl užsidėjo, rusai surezgė greitą išpuolį, kuris baigėsi taikliu tritaškiu.

Tritaškiai. Ketvirtosiose rungtynėse Rusijos komanda pataikė 10 tolimų metimų iš 24. Visoje serijoje vilniečių varžovai per susitikimą pataikė beveik po 12 tritaškių. Pataikymo procentas - 42.

Kaina. Į finalą patekusi Žemutinio Naugardo komanda laimėjo vietą Eurolygoje. Pergalės serijoje atveju vilniečiams būtų atitekusi vieta Eurolygos atrankoje.

Apdovanojimas. Prieš rungtynes „Lietuvos ryto“ snaiperis M.Gecevičius gavo geriausio šio sezono Jungtinėje lygoje rungtyniaujančio lietuvio apdovanojimą.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – D.Songaila 21, S.Babrauskas 16, J.Palaciosas 11, G.Orelikas 8, O.Cookas 7 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), R.Seibutis (0/6 dvit.), S.Jelovacas ir Z.Dowdellas po 4, M.Gecevičius 2, T.Lydeka 1.

„Nižnij Novgorod“ – T.Rochestie 20, S.Antonovas 16, P.Korobkovas 13, P.Gubanovas 11, V.Paninas 10, J.Baburinas 7, D.Chvostovas 5 (8 rez. perd.), V.Ivlevas 2.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Nižnij Novgorod“ 78:84

Dvitaškiai: 21/43 (49 proc.) – 17/30 (57 proc.)

Tritaškiai: 2/13 (15 proc.) – 10/24 (42 proc.)

Baudų metimai: 30/36 (83 proc.) – 20/24 (83 proc.)

Rungtynių eiga:

2 min. Komandos susitikimo pradžioje sunkiai rado kelius link varžovų krepšio (2:2). Pirštą kovodamas po krepšiu susižeidė vilniečių aukštaūgis J.Palaciosas. Jį pakeitė T.Lydeka, o prie kolumbiečio suskubo komandos gydytojai. Tiesa, trauma buvo nerimta ir legionierius ruošėsi grįžti ant parketo.

4 min. Pirmasis pavojaus signalas „Lietuvos rytui“ – pirmasis varžovų tritaškis (4:5).

5 min. Puikiai susitikimo pradžioje žaidė jau 6 taškus pelnęs D.Songaila, bet „Nižnij Novgorod“ atsakė antruoju tritaškiu ir vėl išsiveržė į priekį (10:8).

7 min. „Lietuvos rytas“ jau tris minutes nesugebėjo pralaužti „Nižnij Novgorod“ gynybos. Tuo tarpu rusai atsakė negailestingu spurtu 10:0, kuris padėjo jiems pavojingai nutolti 17:8.

8 min. Sostinės komandos taškų badą nutraukė S.Babrauskas, bet situacija negerėjo – 10:19.

9 min. Trečiąjį tritaškį iš keturių pataikę „Nižnij Novgorod“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (22:12).

10 min. Po pirmojo kėlinio D.Adomaičiui kilo nemažai klausimų. Jo auklėtiniai atsiliko 16:26. „Nižnij Novgorod“ gražiai žaidė puolime ir tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose.

12 min. S.Babrausko ir Z.Dowdello dvitaškiai pabudino „Lietuvos ryto“ sirgalius – skirtumas tirpo (23:29).

14 min. Vis dėlto „Nižnij Novgorod“ atsakas, virtęs tritaškiu ir dviem baudomis, privertė D.Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės – 23:34.

17 min. Neradęs sprendimų, kaip taisyti padėtį, D.Adomaitis į aikštę metė R.Seibutį. „Lietuvos rytas“ atsiliko 27:39. „Siemens“ arenoje kilo ovacijos.

20 min. Tiesa, R.Seibučio sugrįžimas neįkvėpė „Lietuvos ryto“ žaidėjų tiek, kad tai padėtų sumažinti deficitą. Iki pertraukos rusai pataikė 6 tritaškius iš 11, o D.Adomaičio auklėtiniai atsiliko 32:45.

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių:

„Lietuvos rytas“: D.Songaila 9, G.Orelikas, Z.Dowdellas, S.Babrauskas ir S.Jelovacas po 4.

„Nižnij Novgorod“: S.Antonovas 11, V.Paninas ir E.Baburinas po 7.

22 min. „Lietuvos rytas“ sėkmingai grįžo į aikštę po ilgosios pertraukos. Po keturių taškų iš eilės vilniečių deficitas sumažėjo iki vienženklio (36:45).

25 min. S.Babrauskas, J.Palaciosas ir G.Orelikas inicijavo spurtą 7:0 ir „Nižnij Novgorod“ jau buvo ranka pasiekiami (43:47), tačiau du negailestingi rusų tritaškiai vėl privertė griebtis už galvų – 43:53.

28 min. „Nižnij Novgorod“ beveik tris minutes negalėjo pelnyti taškų ir tai padėjo „Lietuvos rytui“ nedideliais žingsniais ištirpdyti atsilikimą iki keturių taškų – 49:53.

29 min. Iniciatyvos ėmėsi D.Songaila. Būtent aukštaūgio taškai padėjo „Lietuvos rytui“ po labai ilgos pertraukos galiausiai pavyti „Nižnij Novgorod“ – 55:55.

30 min. Vis dėlto nesėkminga kėlinio pabaiga privertė ant suolo sėdėjusį turnyrui neregistruotą aukštaūgį A.Kavaliauską riebiai nusikeikti – „Lietuvos rytas“ prieš lemiamą mačo dalį atsiliko 55:59.

32 min. O.Cookas turėjo galimybę išvesti „Lietuvos rytą“ į priekį, bet antrasis jo baudos metimas skriejo pro šalį – 61:61.

34 min. Tą, ko nepadarė amerikietis, ištaisė S.Babrauskus. Savo reidu prie galinės linijos „Lietuvos ryto“ kapitonas išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 63:61.

36 min. „Lietuvos ryto“ puolimas sustojo. Tuo pasinaudoję „Nižnij Novgorod“ krepšininkai susigrąžino trapią persvarą (67:65).

38 min. Po klaidos po savuoju krepšiu rusai buvo pavojingai atitrūkę 69:65, bet vargais negalais „Lietuvos rytas“ pajėgė išlyginti rezultatą (69:69).

39 min. „Nižnij Novgorod“ smogė penkiais taškais iš eilės (74:69). „Lietuvos rytą“ gelbėjo M.Gecevičius – 72:74. Tačiau rusai puolime įsibėgėjo pačiu netinkamiausiu laiku - 72:76.

40 min. R.Seibutis dviem baudomis švelnino rezultatą (74:76). Rusai paskutinę minutę pradėjo netaiklia ataka. Pražangą išprovokavęs S.Babrauskas likus 46 sek. baudomis lygino rezultatą (76:76).

Lemiamu metu, likus 33 sek., „Lietuvos rytą“ žudė visos serijos metu veikę nuodai – tritaškiai. Svarbiu metu skausmingą tolimą metimą pataikė T.Rochestie – 79:76.

Kitoje aikštės pusėje O.Cookas prametė iš po krepšio, o „Nižnij Novgorod“ įtvirtino skirtumą baudų metimais (82:76). Vilniečiams liko 19 sek.

Šeimininkus galutinai pražudė nesportinė O.Cookui skirta nesportinė pražanga, kai amerikietis prasižengė rusams dar neišsimetus kamuolio iš užribio. Vilniečiai pralaimėjo 78:84.