Lietuvos krepšininkai nerezultatyvūs, bet jų komandos laimėjo

Stambulo „Fenerbahce“ pergale pradėjo Turkijos lygos finalą, Malagos „Unicaja“ pateko į Ispanijos lygos pusfinalį, o Zelionos Guros „Stelmet“ sumažino atsilikimą Lenkijos lygos finale.

L.Kleiza įmetė 7 taškus.<br>Fenerbahce.org nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Jun 4, 2014, 2:49 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 4:50 AM

Taip antradienį užsienio šalių lygose žaidė klubai, kuriems atstovauja Lietuvos krepšininkai.

Gera pradžia. Turkijos lygos finalą galingai pradėjo Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkai, pirmose rungtynėse namie 89:70 nugalėję Stambulo „Galatasaray“ ekipą.

„Fenerbahce“ kontroliavo situaciją nuo pirmųjų minučių. „Kanarėlės“ rungtynes pradėjo spurtu 7:0, pirmąjį kėlinį laimėjo 26:15 ir neleido varžovams nė pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

„Fenerbahce“ puolėjas Linas Kleiza žaidė 15 min., pelnė 7 taškus (1/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Šįvakar esu visiškai patenkintas. Gynėmės labai agresyviai, puldami kūrėmės geras progas ir mėtėme netrukdomi, – džiaugėsi „Fenerbahce“ treneris Željko Obradovičius. – Kitos rungtynės vyks vos po dviejų parų, bet jos gali būti visiškai kitokios. „Galatasaray“ šiandien neparodė tikrojo veido. Mes žinome ir varžovai patys žino, kad jie gali žaisti daug geriau“.

Antrosios serijos iki keturių pergalių rungtynės vyks ketvirtadienį „Fenerbahce“ arenoje.

Į pusfinalį. Malagos „Unicaja“ klubas sugebėjo pasinaudoti aikštės pranašumu ir pateko į Ispanijos lygos pusfinalį.

„Unicaja“ lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse namie nugalėjo Las Palmaso „Herbalife“ ekipą 79:60 ir laimėjo seriją 2:1.

Nors Malagos krepšininkai laimėjo solidžiu skirtumu, pergalė nebuvo lengva. Iki didžiosios pertraukos aikštėje vyko lygi kova ir „Unicaja“ nutolo tik trečiajame kėlinyje. Užtat 25-ąją min. pirmą kartą padidinę skirtumą iki dviženklio (48:38) šeimininkai vadžių neatleido ir nuo tada visą laiką tolo nuo varžovų.

Abu Malagos ekipos lietuviai taškų nepelnė. Mindaugas Kuzminskas žaidė 12,5 min. (0/2 tritaškių), D.Sabonis – 2 min. (į krepšį nemetė).

„Rimtai nusiteikėme ir gerai dengėme pavojingiausius varžovų žaidėjus, – pagrindines pergalės priežastis nurodė „Unicaja“ treneris Joanas Plaza. – Malagai ši pergalė yra labai svarbi“.

Po ketverių metų pertraukos į pusfinalį patekusi „Unicaja“ šiame etape kovos su reguliariojo sezono nugalėtoju Madrido „Real“ klubu. Pusfinalyje bus žaidžiama iki trijų pergalių.

Dėl kito kelialapio į finalą susigrums „Valencia“, kuriai atstovauja Kšištofas Lavrinovičius, ir „Barcelona“.

Nepasiduoda. Lenkijos lygos finalo serijoje atsilikimą sumažino čempionės vardą ginanti Zelionos Guros „Stelmet“ komanda. Ji trečiose rungtynėse namie per pratęsimą palaužė reguliariojo sezono nugalėtoją Zgoželeco „Turow“ ekipą 93:92.

„Turow“ vis dar pirmauja serijoje iki keturių pergalių 2:1, bet ketvirtosios rungtynės irgi vyks Zeliona Guroje.

Trečiojo mačo pratęsimo pabaigoje „Turow“ turėjo puikią progą saugiai nutolti nuo varžovų, bet „Stelmet“ gynėjui Przemyslawui Zamojskiui gavus nesportinę pražangą nesugebėjo pelnyti taškų, o likus vos 0,3 sek. kitas šeimininkų gynėjas Lukaszas Koszarekas dviem taikliais baudos metimais persvėrė rezultatą.

„Stelmet“ gynėjas Mantas Česnauskis žaidė 5 min. ir pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių). „Turow“ puolėjas Denisas Krestininas vėl nebuvo įtrauktas į dvyliktuką.

Perversmas. Trečiadienį baigėsi Bulgarijos pirmenybės, kuriose buvo nutrauktas ilgas Sofijos „Akademik“ viešpatavimas.

Perversmą bulgarų krepšinio viršūnėje įvykdė kitas Sofijos klubas „Levski“, finalo serijoje įveikęs „Akademik“ komandą 3:2. Lemiamas rungtynes varžovų aikštėje „Levski“ laimėjo 81:69.

„Levski“ šalies čempionu tapo 14-ąjį kartą, bet titulą susigrąžino po 13 metų pertraukos. Net 11 praėjusių sezonų auksą laimėjo „Akademik“ krepšininkai.

Čempionai. Sužaistos ir paskutinės Makedonijos lygos finalo rungtynės. Šioje šalyje auksą trečius metus iš eilės iškovojo Skopjės MZT krepšininkai. Jie finalo serijoje 3:1 nugalėjo Skopjės „Rabotnički“ komandą.

Antradienio rezultatai

Turkijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 4 pergalių). Stambulo „Fenerbahce“ – Stambulo „Galatasaray“ 89:70 (B.McCalebbas 15, L.Žoričius 14, ... L.Kleiza 7, 15 min./E.Atsuras 11).

Lenkijos lyga. Finalo trečiosios rungtynės (iki 4 pergalių). Zelionos Gruos „Stelmet“ (M.Česnauskis 2, 5 min.) – Zgoželeco „Turow“ (D.Krestininas nežaidė) 93:92 (po pratęsimo; serija 1:2).

Ispanijos lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). Malagos „Unicaja“ (M.Kuzminskas 0, 12 min., D.Sabonis 0, 2 min.) – Las Palmaso „Herbalife“ 79:60 (serija 2:1). Pusfinalyje iki 3 pergalių žais Madrido „Real“ – „Unicaja“ ir „Valencia“ (K.Lavrinovičius) – „Barcelona“.

Vokietijos lyga. Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Oldenburgo EWE – Miuncheno „Bayern“ 70:60 (serija 2:2), Kvakenbriuko „Artland Dragons“ – Berlyno ALBA 61:69 (1:3).

Italijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Sasario „Banco di Sardegna“ – Milano „Emporio Armani“ 76:83 (po pratęsimo; serija 1:2).

Kroatijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Zagrebo „Cedevita“ – Zagrebo „Cibona“ 84:76 (N.Smithas 17/D.Šaričius 24).

Bulgarijos lyga. Finalo penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Sofijos „Akademik“ – Sofijos „Levski“ 69:81 (serija 2:3). Po 13 metų pertraukos titulą susigrąžinęs „Levski“ šalies čempionu tapo 14-ąjį kartą. Net 11 praėjusių sezonų auksą laimėjo „Akademik“.

Makedonijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Skopjės „Rabotnički“ – Skopjės MZT 79:88 (serija 1:3). MZT šalies čempionu tapo trečius metus iš eilės.