Dėl bronzos kovojantis „Lietuvos rytas“ sutriuškino „TonyBet“

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Jun 5, 2014, 7:59 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 3:36 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažąjį finalą. Pirmosiose serijos rungtynėse du kėlinius vijęsi varžovus vilniečiai po ilgosios pertraukos atsigavo ir perėmė žaidimo vadžias į savo rankas. „Lietuvos rytas“ savo aikštėje 95:66 sutriuškino Prienų „TonyBet“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

„Lietuvos rytas“: D.Songaila 19, M.Gecevičius ir Z.Dowdellas po 12, J.Palaciosas 11, G.Orelikas ir S.Babrauskas po 10, A.Kavaliauskas 9, R.Seibutis 6, E.Šeškus, O.Cookas ir S.Jelovacas po 2.

„TonyBet“: M.Lukauskis 13, Ž.Janavičius 12, D.Šeškus 11, M.Linkevičius 8, L.Kisielius 7, A.Valeika 6, V.Čepukaitis 5, T.Ramanovskis 4.

„Lietuvos rytas“ - „TonyBet“

Dvitaškiai: 27/46 (59 proc.) - 17/29 (59 proc.)

Tritaškiai: 12/25 (48 proc.) - 6/18 (33 proc.)

Baudos: 5/9 (56 proc.) - 14/27 (52 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 25 – 14

Klaidos: 12 - 26

Istorija. „Lietuvos rytas“ šiemet į finalą nepateko po 16 metų pertraukos. Dėl trečiosios vietos vilniečiai yra žaidę 1997-1998 metų sezone.

Pertrauka. Prieš mažąjį finalą „TonyBet“ turėjo pustrečios savaitės pertrauką. Nuo gegužės 18 dienos, kai pralaimėjo LKL pusfinalio antrąjį mačą „Neptūnui“, Prienų komanda daugiau kalbėjo negu treniravosi, bet dabar atėjo laikas krepšiniui.

Sezonas. Reguliariajame čempionate vilniečiai abu kartus – 70:57 Prienuose ir 111:67 Vilniuje įveikė „TonyBet“, bet Prienų klubas 92:91 nugalėjo „Lietuvos rytą“ per Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyro finalą Panevėžyje.

Akiniai. Renaldas Seibutis mažajame finale rungtyniauja su specialiais akiniais. Per LKL pusfinalį su „Žalgiriu“ po komandos draugo mosto alkūne dešinę akį susižeidęs „Lietuvos ryto“ gynėjas nežaidė dvi savaites ir aikštėje pasirodė tiktai praėjusį pirmadienį per mačą su „Nižnij Novgorod“.

Rungtynės

„Lietuvos rytas“: O.Cookas, G.Orelikas, M.Gecevičius, D.Songaila, A.Kavaliauskas.

„TonyBet“: Ž.Janavičius, L.Kisielius, M.Lukauskis, A.Valeika, M.Linkevičius.

Pirmasis kėlinys

1 min. D.Songailos dvitaškis buvo netaiklus, tuo tarpu A.Valeikos metimas buvo tikslus (0:2).

3 min. Tris minutes vilniečiams nepavyko pelnyti taškų, tuo tarpu svečiai pelnė 6. „Lietuvos ryto“ taškų sąskaitą atidarė A.Kavaliauskas (2:6).

4 min. Į aukštaūgio dvitaškį tritaškiu atsakė Ž.Janavičius (9:2). Netrukus dar vieną tolimą metimą smeigė L.Kisielius.

5 min. 6 taškus be atsako pelnę šeimininkai priartėjo iki 4 taškų (10:14).

6 min. Po M.Lukauskio tritaškio svečiai turėjo 7 taškų pranašumą (17:10).

7 min. 4 taškus iš eilės pelnę vilniečiai priartėjo iki 3 taškų (16:19). S.Babrauskas galėjo dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau jo metimą varžovas be pražangos blokavo.

8 min. L.Kisieliaus tolimas metimas buvo netaiklus, tačiau kamuolį atkovojęs Ž.Janavičius pelnė dvitaškį (21:16).

9 min. Z.Dowdello tritaškis nubraukė varžovų pranašumą perpus (19:21).

10 min. Į V.Čepukaičio dvitaškį tuo pačiu atsakė S.Jelovacas. Po pirmojo kėlinio „TonyBet“ pirmavo 23:21.

Antrasis kėlinys

11 min. Kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo S.Babrauskas, tačiau netrukus tritaškį švystelėjo D.Šeškus (24:26).

13 min. 6 taškais atsakę Prienų krepšininkai padidino persvarą iki 8 taškų (32:24).

14 min. O.Cooko metimas iš vidutinio nuotolio sumažino skirtumą iki 6 taškų. Netrukus D.Songaila pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (27:32).

15 min. M.Gecevičiaus tritaškis sumažino skirtumą iki 2 taškų. Vilniečiams pavyko apsiginti nuo varžovų atakos, o M.Gecevičius švystelėjo tritaškį ir persvėrė rezultatą 33:32.

16 min. Šeimininkai ir toliau neleido varovams pelnyti taškų, o D.Songaila pataikė dvitaškį (35:32). Prieniškių tylą tritaškiu nutraukė Ž.Janavičius, išlygindamas rezultatą. Tačiau šeimininkai varžovams vėl perimti iniciatyvos neleido. M.Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį (38:35).

18 min. Prienų krepšininkai perėmė kamuolį ir nuskubėjo į ataką, J.Palaciosas buvo priverstas V.Čepukaitį stabdyti prasižengdamas. Šis prametė abu baudos metimus (42:38).

19 min. S.Babrauskas pelnė dvitaškį su pražanga. Puolėjas baudos metimą prametė (46:41).

20 min. Greitos atakos metu 2 taškus iš po krepšio pelnė S.Babrauskas, Prienų krepšininkams atakos suregzti nepavyko. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 48:42.

Trečiasis kėlinys

21 min. Kėlinį M.Gecevičius pradėjo tritaškius, padidindamas persvarą iki 9 taškų (51:42).

24 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai beveik penkias minutes neleido varžovams pelnyti taškų, tuo parpu patys įmetė 10 ir padidino savo persvarą iki 16 taškų (58:42).

26 min. Pirmuosius svečių taškus sužaidus beveik 6 minutes pelnė M.Linkevičius, tačiau jis tik šiek tiek sušvelnino skirtumą (44:63). T.Romanovskis sumetė abi baudas, bet J.Palaciosas pataikė dvitaškį.

27 min. Vilniečiai pelnė dar 3 taškus ir toliau didino skirtumą 68:46.

30 min. Prienų krepšininkai kėlinio pabaigoje pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 17 taškų (55:72).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo M.Linkevičius, netrukus R.Seibutis atsakė tuo pačiu (74:55).

33 min. Šeimininkai laimėjo atkarpą 8:2 ir toliau didino pranašumą 82:57.

34 min. 2 taškus iš vidutinio nuotolio pelnė J.Palaciosas (84:57).

35 min. 35 min. Besibaigiant atakai skirtam laikui tolimą metimą pataikė Z.Dowdellas (87:57).

39 min. G.Orelikas smeigė tritaškį (90:66).

40 min. Tašką šiose rungtynėse padėjo E.Šeškus, pelnęs vienintelį savo dvitaškį šiose rungtynėse. Vilniečiai iškovojo pergalę 95:66.