NBA finalas: L. Jameso nesustabdęs „Spurs“ krito prieš „Heat“

Dėl kojų skausmų pirmojo NBA superfinalo serijos mačo svarbiausius momentus praleidęs L.Jamesas atsigriebė antrajame serijos mače. „Miami Heat" lyderis pelnė 35 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir vedė savo ekipą į pirmąją pergalę finalo serijoje.

Jun 9, 2014, 7:33 AM, atnaujinta Feb 13, 2018, 1:35 AM

Majamio klubas svečių arenoje 98:96 (19:26, 24:17, 34:35, 21:18) nugalėjo „San Antonio Spurs" ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

Likus kiek mažiau nei trims minutėms, po T.Parkerio tritaškio, „Spurs" dar pirmavo 93:92, bet vėliau situaciją kontroliavo svečiai iš Majamio. Ch.Bosho tritaškis išvedė į priekį „Heat", o iniciatyvos ėmesis M.Ginobili atakavo netaikliai.

Vėliau „Heat" lyderių L.Jameso ir D.Wade'o taiklūs metimai atėmė paskutinę viltį iš šeimininkų persverti rungtynių svarstykles (98:93), o M.Ginobili tritaškis paskutinę sekunde tapo tik menka paguoda.

„Spurs" krepšininkų Achilo kulnas šiame mače buvo netaiklūs baudų metimai - jų mačo šeimininkai pataikė tik 12 iš 20, o metimai pro šalį skriejo ketvirtajame kėlinyje, pačiais svarbiausiais momentais.

Pirmajame kėlinyje tik du taškus pelnęs L.Jamesas vėliau įsibėgėjo ir taikliais metimais daužė „Spurs" gynybą. Iš viso „Heat" lyderis pataikė 11 dvitaškių iš 19, tris mestus tritaškius ir keturis baudų metimus iš penkių.

Finale pražydęs „Heat" aukštaūgis Ch.Boshas surinko 18 taškų, D.Wade'as (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.) ir R.Lewisas po 14, R.Allenas 9.

„Spurs" komandai T.Parkeris įmetė 21 tašką ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. M.Ginobili pelnė 19 taškų, T.Duncanas įmetė 18 taškų ir atkovojo net 15 kamuolių. Daugiau nė vienas San Antonijaus komandos krepšininkas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus.

Trečiasis ir ketvirtasis serijos mačai vyks Majamyje trečiadienį ir penktadienį. Įdomu tai, kad NBA finalo serijos rezultatui esant lygiam 1:1, trečiųjų rungtynių nugalėtojas net 83 proc. atvejų tapdavo ir NBA čempionu.