„Lietuvos ryto“ krepšininkai sezoną baigė su LKL bronza rankose

Pergalės džiaugsmas užliejo „Siemens“ areną, kai garsiai šaukė sirgaliai, o jiems dėkojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Trečiadienį Dainiaus Adomaičio kariauna padėjo tašką Lietuvos krepšinio sezone. „Lietuvos rytas“ LKL mažojo finalo trečiosiose rungtynėse 102:65 (29:17, 26:17, 24:19, 23:12) nugalėjo Prienų „TonyBet“ ekipą ir gniaužė Lietuvos čempionato bronzos medalius ir paguodos prizu užbaigė sunkų ir duobėtą sezoną.

Vilniečių pergalės akimirka.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

2014-06-11 17:31, atnaujinta 2018-02-12 23:13

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda LKL mažojo finalo seriją iki trijų pergalių laimėjo „sausai“ - 3:0.

Metimai. Jau pirmojoje rungtynių pusėje „Lietuvos rytas“ parodė, kad namų sienos reiškia labai daug. „Lietuvos ryto“ krepšininkai Prienų ekipos gynybą daužė ir žaidimu po krepšiu, ir metimais iš vidutinio nuotolio. Po dviejų kėlinių vilniečių taiklumas iš vidutinio nuotolio buvo 83 proc. „Tonybet“ komanda mėtė 67 proc. taiklumu.

Įpusėjus antram kėliniui „Lietuvos rytas“ mėtė 89 proc. taiklumu. Per rungtynes vilniečiai atakavo 71 proc. taiklumu, pataikę 36 dvitaškius iš 46-ių.

Nesavanaudžiai. „Lietuvos ryto“ krepšininkai per du kėlinius taip pat parodė, kad moka puikiai dalintis kamuoliu. Vilniečiai atliko šešiolika rezultatyvių perdavimų. Prienų komanda – septynis. Per mačą vilniečiai atliko 37-is rezultatyvius perdavimus.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: D.Songaila 18, J.Palaciosas (8 atk. kam.) 16, S.Jelovacas 14, R.Seibutis 9, S.Babrauskas, M.Gecevičius ir T.Lydeka po 8, Z.Dowdellas (8 rez. perd.) 7, O.Cookas (13 rez. perd.) 6, G.Orelikas 5, E.Šeškus 2, A.Kavaliauskas 1.

„TonyBet“: M.Lukauskis 15, D.Šeškus 12, M.Linkevičius 11, D.Šemeklis 9, Ž.Janavičius ir A.Valeika bei V.Čepukaitis po 6.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Prienų „TonyBet“

Dvitaškiai: 36/46 (78 proc.) - 20/33 (61 proc.)

Tritaškiai: 6/18 (33 proc.) - 7/33 (21 proc.)

Baudų metimai: 12/17 (71 proc.) - 4/6 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 41 – 24

Rezultatyvūs perdavimai: 37 – 16

Klaidos: 12 – 14

Perimti kamuoliai: 7 - 5

Kovos. Mažąjį finalą savo arenoje vilniečiai pradėjo užtikrintai. LKL reguliariojo sezono lyderiai 95:66 sutriuškino „TonyBet“ komandą. Prienuose vyko gerokai rimtesnis mūšis ir „Lietuvos rytas“ vos išnešė sveiką kailį, kai laimėjo 80:78.

Čempionas. LKL auksą birželio šeštąją iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Sunkų sezoną turėję žalgiriečiai serijoje iki keturių pergalių 4:2 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“. Gintaro Krapiko auklėtiniai paskutinį mačą laimėjo namuose, nepalikdami šanso „Neptūnui“ sukurti intrigos – 90:70.

Kelias laiptais. LKL ketvirtfinalio serija vyko iki dviejų pergalių ir tik vienai komandai prireikė trijų rungtynių. „Tonybet“ po dviejų mačų įveikė Utenos „Juventus“, „Lietuvos rytas“ - Kėdainių „Nevėžį“, o Kauno „Žalgiris“ - Pasvalio „Pieno žvaigždes“. „Neptūnas“ 2:1 pranoko „Šiaulių“ ekipą.

Pusfinalyje įvyko didysis LKL mūšis tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“. Jį 2:1 laimėjo žalgiriečiai, nors ir pralaimėjo pirmąsias rungtynes Vilniuje. Kitoje poroje geriau sekėsi „Neptūnui“, kuris seriją iki dviejų pergalių baigė 2:0.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ sezonas.

LKF taurės pusfinalyje nugalėjo „Neptūną“ 90:88, finale pralaimėjo „TonyBet“ 91:92. Eurolygos reguliariojo sezono grupėje užėmė 6-ąją vietą (1 ir 9). Europos taurės antrojo etapo grupėje užėmė 1-ąją vietą (4 ir 2), aštuntfinalyje pralaimėjo Belgrado „Crvena zvezda“ 82:88 ir 82:80.

Jungtinės lygos grupėje užėmė 2-ąją vietą (13 ir 5), ketvirtfinalyje nugalėjo Liubercų „Triumf“ 3:0, pusfinalyje pralaimėjo „Nižnij Novgorod“ 1:3. Iš viso žaidė 70 rungtynių ir per jas pasiekė 45 pergales.

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: O.Cookas, M.Gecevičius, G.Orelikas, D.Songaila, A.Kavaliauskas.

„TonyBet“: Ž.Janavičius, D.Šeškus, M.Lukauskis, A.Valeika, M.Linkevičius.

Rungtynės

1 min. Pirmieji ataką surengė svečiai, tačiau ji baigėsi nevaisingai. Netrukus D.Songaila nusprendė veržtis po krepšiu ir tai darė sėkmingai – 2:0. Prienų komanda į tai atsakė dviem taškais su pražanga. A.Valeika baudos metimo nepataikė.

2 min. Prienų „TonyBet“ krepšininkai išsiveržė į priekį 4:2, bet netrukus D.Songaila pridėjo du taškus. V.Šeškaus auklėtinių atsakas buvo dar vienas dvitaškis – 6:4.

3 min. M.Gecevičius atakavo iš vidutinio nuotolio ir išlygino rezultatą - 8:8.

4 min. D.Songaila ir toliau demonstravo jėgą, išvesdamas vilniečius 10:8.

5 min. Įpusėjus kėliniui po dar vieno D.Songailos metimo šeimininkai pirmavo 12:8. Po minutės pertraukėlės D.Adomaičio ekipa kraitį padidino tritaškiu - 15:8.

6 min. Priekinė Vilniaus klubo linija ir toliau dirbo užtikrintai. Šįkart dvitaškį pataikė J.Palaciosas (17:8). „Lietuvos ryto“ legionierius taškus pelnė ir kitoje atakoje - 19:10.

7 min. Sirgalius šiek tiek pritildė M.Lukauskis. Krepšininkas užtikrintai metė nuo trijų taškų linijos - 13:19.

9 min. Kėlinį „Lietuvos rytas“ laimėjo užtikrintai - 29:17.

11 min. Prieniškiai savo aikštės pusėje bandė gintis aktyviai, bet tai nesutrukdė Z.Dowdellui mesti iš vidutinio nuotolio ir padidinti pranašumą iki 31:17.

13 min. Z.Dowdellas pridėjo dar du taškus ir šeimininkai pirmavo 37:17.

14 min. V.Šeškus suplojo rankomis, kai jo komandos tylą tritaškiu nutraukė D.Šeškus. Bet iki vilniečių dar buvo toli - šeimininkai pirmavo 39:20.

15 min. Po Ž.Janavičiaus dvitaškio svečiai priartėjo 22:39. Netrukus S.Jelovacas be jokių problemų nėrė po krepšiu ir pelnė du taškus - 41:22.

16 min. Vilniaus komanda pirmavo 41:26.

17 min. M.Gecevičius metė tritaškį, bet nepataikė. Kamuolį atkovojo S.Babrauskas, kuris pakartojo draugo bandymą ir tai darė sėkmingai - 46:26.

18 min. J.Palaciosas pataikė vieną baudos metimą, bet per daug neišgyveno, nes jo komanda pirmavo 47:29.

19 min. Į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ išėjo pirmaudamas 55:34. Paskutinį dvitaškį paskutinę sekundę pataikė S.Babrauskas.

21 min. Prienų komanda prabilo tritaškiais, kai iš toli taikliai metė M.Linkevičius ir M.Lukauskis  - 42:57.

22 min. D.Songaila rado vietos po krepšiu, kai pelnė keturis taškus iš eilės 61:42.

23 min. O.Cookas pelnė du taškus - 65:46.

24 min. D.Songaila ir T.Lydeka pasinaudojo spragomis varžovų gynyboje. „Lietuvos rytas“ pirmavo 69:48.

25 min. Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmavo 71:48.

28 min. R.Seibutis pataikė du baudos metimus - 75:53.

29 min. Trečiąjį kėlinį vilniečiai laimėjo 79:53.

32 min. S.Jelovacas ir G.Orelikas kėlinį pradėjo dvitaškiais - 85:53.

35 min. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ pirmavo 94:57.

36 min. Z.Dowdellas pataikė tritaškį - 97:60.

37 min. S.Jelovacas pataikė tritaškį ir padėjo perkopti šimto taškų ribą „Lietuvos rytui“ - 102:63.

38 min. D.Šeškus pridėjo du taškus – 65:102.

40 min. „Lietuvos rytas“ mačą laimėjo