Tel Avivo „Maccabi“ pralaimėjo, bet tapo Izraelio čempionu

Dramatiškame Izraelio lygos finale pergalę šventė ir po sezono pertraukos titulą susigrąžino Tel Avivo „Maccabi“ klubas. Trečiadienį Tel Avivo komanda namie po pratęsimo 82:84 pralaimėjo atsakomąsias rungtynes Haifos „Maccabi“ ekipai, bet tapo mačo nugalėtoja, nes išvykoje laimėjo didesniu skirtumu 81:77.

Eurolygą gegužę laimėjęs Tel Avivo „Maccabi“ iškovojo čempiono titulą ir savo šalyje.<br>"Scanpix/Reuters" nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Jun 12, 2014, 2:59 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 10:23 PM

Izraelio čempionato finale pirmą kartą buvo žaidžiamas dvejų rungtynių mačas, o nugalėtojas nustatomas sudėjus visus komandų pelnytus taškus.

Per atsakomąsias rungtynes nuaidėjus ketvirtojo kėlinio sirenai Haifos komanda pirmavo 79:75, tačiau krepšininkai turėjo kelias minutes laukti, kol teisėjai peržiūrės paskutinio metimo kartojimą.

Tel Avivo ekipos puolėjas Devinas Smithas paskutinę akimirką pakartojo netaiklų komandos draugo metimą, bet ilgai taręsi teisėjai nusprendė, kad kamuolys buvo paleistas laikui pasibaigus.

Labai atkakli buvo ir pratęsimo pabaiga. Paskutinę minutę Tel Avivo komanda net triskart prarado kamuolį, bet Haifos krepšininkai irgi nesurengė nė vienos rezultatyvios atakos. Paskutinį varžovų metimą blokavo Tel Avivo „Maccabi“ vidurio puolėjas Alexas Tyusas.

Tel Avivo „Maccabi“ šalies čempionu tapo 51-ąjį kartą, o „Maccabi“ atstovų skaičiavimais šis titulas yra 100-asis klubo istorijoje.